„Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych na boisku w Konarzewie”

Gmina Dopiewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00430851
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00430851/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-09 10:57
Lokalizacja
Dopiewo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea71870f-2ab1-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
7773133416
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00430851 z dnia 2022-11-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych
na boisku w Konarzewie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dopiewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258738

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Leśna 1c

1.5.2.) Miejscowość: Dopiewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-070

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.pawlicka@dopiewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.dopiewo.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/dopiewo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych
na boisku w Konarzewie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea71870f-2ab1-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00430851

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026472/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych na boisku w Konarzewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00331571/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROA.271.25.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 553995,60 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 316032,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych na boisku w Konarzewie.
Zadanie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu pn. „Deszczówka.”
2.Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Montaż i wykonanie:
- terenowej instalacji kanalizacji deszczowej z rur o średnicy Ø200 mm, PVC SN8 o jednolitej strukturze ścianki
i długości LC=30,0 m oraz z rur Ø250 mm, PVC SN8 o jednolitej strukturze ścianki i długości: LC=61,5 m,
- studzienek tworzywowych Ø600 mm – szt. 1 – D3,
- studzienek tworzywowych Ø425 mm – szt. 2 – D5, D4,
- studzienek betonowych Ø1000 mm – szt. 2 – D1,
- studzienek betonowych Ø1000 mm z osadnikiem – szt. 2 – D1,
- zbiorniki dla wody deszczowej 3 – sztuki (Zb1, Zb2, Zb3), każdy o pojemności czynnej V ≈ 13,3 m3,
- hydrantu ogrodowego na potrzeby podlewania zieleni DN40 mm.

Dodatkowo do zbiornika wody deszczowej należy doprowadzić instalację wodociągową i zasilanie elektryczne, które stanowią koszty niekwalifikowane.
Wykonawca zobowiązany jest do odtworzenia nawierzchni i terenu zgodnie z załączonym projektem wykonawczym przebudowy drogi – koszt niekwalifikowany.
Po stronie Wykonawcy jest uzyskanie w Zarządzie Dróg Powiatowych decyzji na prowadzenie robót i zajęcie pasa drogowego oraz umieszczenie urządzenia obcego w pasie drogowym oraz pokrycie kosztów ewentualnego zajęcia pasa drogowego.

Wody opadowe zostaną wykorzystane do zaopatrzenia przyszłego systemu nawadniania istniejącej infrastruktury sportowej.
Uwaga: Niniejsze zamówienie nie obejmuje wykonania instalacji nawadniającej.


Wspólny Słownik Zamówień (CPV):

45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działania Wykonawcy w niniejszym postępowaniu noszą znamiona „uchylania się od podpisania umowy”, bowiem Wykonawca w okolicznościach niniejszej sprawy nie zawarł umowy przez niemalże 2 tygodnie od zaproszenia do podpisania umowy, co w warunkach niniejszego postępowania nie znajduje żadnego uzasadnienia. Wykonawca uchylał się od zawarcia przedmiotowej umowy, a jego działania miały charakter pozorny, tym bardziej, że w prowadzonej korespondencji mailowej oraz telefonicznej, nie wskazał terminu podpisania umowy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 459987,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 699615,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-11-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane