Modernizacja czterech placówek oświatowych w celu utworzenia lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych na terenie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00432217
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00432217/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-09 14:24
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b528620-5043-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowychRoboty rozbiórkowePrzygotowanie terenu pod budowęKonstrukcje z betonu zbrojonegoPokrywanie podłóg i ścianInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00432217 z dnia 2022-11-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja czterech placówek oświatowych w celu utworzenia lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych na terenie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludwika Kondratowicza 20

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-983

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 44 38 704

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: targowek.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.targowek.waw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja czterech placówek oświatowych w celu utworzenia lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych na terenie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b528620-5043-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00432217

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00338469/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Modernizacja wybranych Szkół Podstawowych w celu utworzenia lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00401310/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-43/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 339266,63 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja czterech placówek oświatowych w celu utworzenia lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych” w ramach zadania inwestycyjnego: „Modernizacja Szkół Podstawowych w celu utworzenia lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych”.
1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych i czynności opisanych w Umowie oraz załącznikach do Umowy oraz innych prac i czynności nieopisanych w Umowie, a niezbędnych do prawidłowego wykonania Przedmiotu Umowy zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawnymi oraz zasadami sztuki budowlanej i Polskimi Normami.
2. Przedmiot zamówienia opisuje dokumentacja projektowo-kosztorysowa.
3. Szczegółowy zakres robót będący przedmiotem zamówienia określają następujące dokumenty:
a) projekt budowlano-wykonawczy - załączniki nr 8A, 8B, 8C, 8D do SWZ;
b) przedmiar robót wykonany w układzie kosztorysowym uproszczonym wg załączników nr 6A, 6B, 6C, 6D do SWZ. Zamawiający przekazuje przedmiary robót w układzie uproszczonym w formacie „pdf” jako obowiązujące”,
c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, - załącznik nr 7 do SWZ
d) szczegółowy opis warunków zamówienia określono w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 SWZ.
4. Wykonanie robót budowlanych obejmuje w szczególności: roboty rozbiórkowe, przygotowanie terenu pod budowę, roboty związane z wykonaniem konstrukcji z betonu zbrojonego z pochwytami, wykonanie nawierzchni i pokrycia ścian, roboty w zakresie instalowania drzwi i okien.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 ze zm.) , o których mowa w art. 95 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności opisane w Dziale III z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Powyższy warunek zostanie spełniony przez zatrudnienie nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy lub podwykonawcy pracowników. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę to wykonywanie robót budowlanych określonych w Dziale III ust. 5, w zakresie robót: rozbiórkowych, pokrywania ścian i podłóg, malarskich, instalowania okien i drzwi, elektrycznych.
Zamawiający wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogu oraz sankcje z tytułu nie spełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących załącznik nr 5 do SWZ
6. Zamawiający nie dopuszcza ofert częściowych.
Uzasadnienie: Przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na roboty budowlane w zakresie modernizacji wybranych Szkół Podstawowych w celu utworzenia lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poszczególne części zamówienia zostaną udzielone odrębnymi postępowaniami.
7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
9. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac na terenie: Szkoły Podstawowej nr 379 przy ul. Turmonckiej 2, Szkoły Podstawowej nr 277 przy ul. Suwalskiej 29, Szkoły Podstawowej 298 przy ul. Krakusa 2, XLVI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Żuromińskiej 4 w Warszawie.
10. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) wskazana w ust. 3 lit. c), stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ, zawiera adres Szkoły Podstawowej nr 84, przy ul. Radzymińskiej 227 w Warszawie, która nie jest objęta przedmiotem niniejszego zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 954326,56 PLN

2022-11-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane