Wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach

Powiat Radomszczański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00433295
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00433295/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2022-11-10 09:29
Lokalizacja
Radomsko, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c038c4b-4860-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
7722261699
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Słoneczne moduły fotoelektryczneRóżne konstrukcje budowlaneRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00433295 z dnia 2022-11-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Radomszczański

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Leszka Czarnego 22

1.5.2.) Miejscowość: Radomsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-500

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 446858944

1.5.8.) Numer faksu: 446834335

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@radomszczanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radomszczanski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.radomszczanski.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c038c4b-4860-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00433295

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024796/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Wykonanie instalacji fotowoltaicznej w budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00385159/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WP.272.20.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 201961,31 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych dla budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach o mocy 48 kWp, składającej się ze 120 sztuk monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych o mocy znamionowej 400 Wp.
2. Na wykonanie przedmiotu zamówienia , o którym mowa w pkt. 1 składa się następujący zakres prac:
a) Zakres prac instalacyjnych obejmujący:
- montaż konstrukcji wsporczych pod moduły PV
- montaż modułów PV na konstrukcjach wsporczych
- ułożenie okablowania po stronie DC i AC instalacji
- modernizację istniejącej rozdzielnicy elektrycznej w zakresie jej doposażenia w aparaturę niezbędną do przyłączenia mikroinstalacji PV
- montaż inwertera PV
- montaż instalacji odgromowej lub stosownych aparatów SPD i połączeń wyrównawczych
- zainstalowanie aparatów elektrycznych i zabezpieczeń
- wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie układu
- uruchomienie układu i regulacje
- szkolenie Użytkowników/Obsługi.
b) Zakres prac budowlanych obejmujących:
- wykonanie przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody,
- uszczelnienie przepustów
c) Mikroinstalacja fotowoltaiczna składać się musi przede wszystkim z następujących elementów:
- paneli fotowoltaicznych
- konstrukcji wsporczej
- inwertera DC/AC z wyświetlaczem elektronicznym
- instalacji prądu stałego i przemiennego
- układu pomiarowego dokonującego pomiaru produkowanej energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej
- układu pomiarowo-rozliczeniowego w miejscu dostarczania/odbioru energii elektrycznej, przy czym dostosowanie układu pomiarowo-rozliczeniowego do uruchomienia mikroinstalacji PV należy do obowiązków OSD
3. Wymagania dotyczące modułów PV
Wszystkie moduły wykorzystane do wykonania instalacji powinny być fabrycznie nowe (data produkcji nie później niż 12 miesięcy od daty montażu), moduły fotowoltaiczne muszą być nowe, nieużywane. Zamawiający wymaga by panele fotowoltaiczne posiadały gwarancję produktową producenta minimum 10 lat oraz gwarancję producenta w zakresie mocy początkowej na poziomie minimum 85% na okres minimum 25 lat. Wykonawca dostarczy wraz z ofertą kartę katalogową modułów które zostały wycenione w ofercie. W przypadku zmiany modułów w trakcie realizacji Zamawiający ma prawo do rozwiązania umowy z winy wykonawcy, chyba że zmiana będzie podyktowana czynnikami niezależnymi od wykonawcy co zostanie udowodnione przez Wykonawcę (np. brak dostępności danego modelu, wycofanie produktu z rynku itp.),
4. Wymagania dotyczące falowników:
a) Falownik musi posiadać minimum 10 letnią gwarancję producenta ,
b) Falownik musi posiadać następujące funkcję/zabezpieczenia:
- Urządzenie odłączające po stronie wejścia;
- Zabezpieczenie przed pracą wyspową;
- Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC;
- Monitorowanie stanu izolacji;
- Ochronnik przeciwprzepięciowy DC;
- Ochronnik przeciwprzepięciowy AC;
- Monitoring prądów różnicowych (RCMU);
- Zabezpieczenie nadprądowe AC;
- Zabezpieczenie przeciwzwarciowe AC ;
- Wykrywanie łuku elektrycznego;
- Monitoring pracy online;
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt. 1 -4. określa:
- dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ, która obejmuje przedmiar robót, projekt budowlano-wykonawczy; rys. E01 - plan sytuacyjny instalacji fotowoltaicznej, rys. E02-schemat elektryczny instalacji fotowoltaicznej
- szczegółowa specyfikacja techniczna stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ.
UWAGA: Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że będą one spełniały określone w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. Zamawiający wskazuje dla tych rozwiązań jako kryteria równoważności dopuszczenie tolerancji +/- 5% dla wszelkich wymaganych dla nich parametrów.
Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy.
W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę Zamawiający wymaga, aby wykonawca w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, przedstawił już w jego ofercie dowód równoważności potwierdzający spełnienie kryteriów określonych w opisie przedmiotu zamówienia, które Zamawiający stosuje w celu oceny równoważności (Wyrok TSUE C-14/17 z dnia 2018-07-12) np. karty katalogowe produktów. W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44112000-8 - Różne konstrukcje budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Złożone oferty nr 1,2,3,4 podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710). Parametry zaoferowane przez Wykonawców były niezgodne z parametrami wymaganymi przez Zamawiającego.
Złożona oferta nr 5 podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit . c w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710). Karty techniczne dla przedmiotu zamówienia uznane jako nie złożone
Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia ,jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 181917,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 301497,60 PLN

2022-11-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy