Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Pęczniew – etap I

GMINA PĘCZNIEW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00433781
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00433781/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-10 11:04
Lokalizacja
Pęczniew, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b01d2d6c-2d02-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8281359612
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

'PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH I MOSTOWYCH' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzartki, PL · lot 0
280 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00433781 z dnia 2022-11-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Pęczniew – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PĘCZNIEW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934393

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Główna 10/12

1.5.2.) Miejscowość: Pęczniew

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-235

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 436781519

1.5.8.) Numer faksu: 436781519

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@e-peczniew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://e-peczniew.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://e-peczniew.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Pęczniew – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b01d2d6c-2d02-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00433781

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00032176/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Pęczniew – etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020; Działanie 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER; Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00333151/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 183389,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Pęczniew – etap I”, polegającego na poprawie stanu technicznego i standardu bezpieczeństwa w zakresie korzystania z drogi publicznej w miejscowości Pęczniew poprzez przebudowę drogi w miejscowości Pęczniew. W ramach operacji planuje się przebudowę drogi gminnej nr 111112E zlokalizowanej na terenie gminy Pęczniew, w miejscowości Pęczniew, powiat Poddębicki, województwo łódzkie. Długość przebudowywanej drogi to 0+410 m.

Zakres zamówienia – Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Pęczniew – etap I – obejmuje:
W ramach przedmiotowego zamówienia planuje się przebudowę drogi gminnej nr 111112E zlokalizowanej na terenie gminy Pęczniew, w miejscowości Pęczniew, powiat Poddębicki, województwo łódzkie. Długość przebudowywanej drogi to 0+410 m.
W ramach zadania przewiduje się między innymi:
- roboty przygotowawcze;
- roboty pielęgnacyjne;
- roboty ziemne;
- wykonanie warstwy podbudowy;
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralo - asfaltowych;
- wykonanie oznakowania pionowego;
- roboty wykończeniowe;
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

Ze względu na parametry techniczne istniejącej drogi przyjęto klasę drogi D (droga dojazdowa). Droga klasy D jest ogólnodostępną drogą przeznaczoną dla wszystkich użytkowników. Zaplanowano przebudowę w/w odcinka drogi na długości 0+410m.

Przyjęto szerokość jezdni na długości 0+410 m - 3,5m zgodnie z planem sytuacyjnym. Przewidziano na długości 0+410m formowanie poboczy kruszywem łamanym twardym na szer. 0,50m.

W przekroju poprzecznym przebudowany odcinek drogi zaprojektowano w następujący
sposób:
• 0+000,00 - 0+410,00 - szerokość drogi 3,5 m, przekrój spadek daszkowy 2% na odcinku całej drogi - zgodnie z planem sytuacyjnym (rys.2)

W przekroju drogowym pobocze z kruszywa łamanego twardego 0-31,5 mm szer. 0,50m – na odcinku prostym spadek 8%. Szczegóły rozwiązania zawiera rysunek nr 3.

Parametry projektowe:
- klasa drogi: D (Dojazdowa),
- dostępność: nieograniczona,
- Kategoria ruchu: KRI
- prędkość projektowa - 30 km/h
- szerokość jezdni: 3,5 m
- szerokość pobocza 0,50 m, spadek 8%


Pozostałe parametry zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Transportu
i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim
powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Załączony przedmiar robót jest materiałem pomocniczym. Sporządzając ofertę cenową Wykonawca winien opierać się na załączonej dokumentacji budowlanej oraz na zapisach SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 280000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 280000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 280000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8271873187

7.3.3) Ulica: Czartki 60

7.3.4) Miejscowość: Sieradz

7.3.5) Kod pocztowy: 98-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-11-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 280000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Pęczniew – etap I” w trybie podstawowym z możliwością negocjacji na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy P.z.p.

Do upływu terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta złożone przez:
1. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o.
Czartki 60;
98-200 Sieradz,
Cena oferty: 290 000,00 PLN (brutto)
Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia 84 miesięcy.
Biorąc pod uwagę fakt, iż cena oferty przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, to skorzystał On z możliwości przeprowadzenia negocjacji złożonej oferty w zakresie kryterium oceny, jakim była cena.
W wyniku przeprowadzonych negocjacji Wykonawca złożył ofertę dodatkową z ceną wynoszącą 280 000,00 zł. Następnie Zamawiający na podstawie art. 274 ust. 1 P.z.p. wezwał Firmę Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o. Czartki 60; 98-200 Sieradz, do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Wykonawca w wyznaczonym terminie przedłożył żądane dokumenty i potwierdził spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu z postępowania. Mając powyższe na uwadze Zamawiający wybrał ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o., Czartki 60; 98-200 Sieradz jako najkorzystniejszą. Jednocześnie Zamawiający informuje, że nie wystąpiły żadne okoliczności skutkujące koniecznością odrzucenia którejkolwiek ze złożonych ofert.
2022-11-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane