Remont kapitalny pieca kremacyjnego nr 1 w Krematorium na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00434202
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00434202/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-10 12:18
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-40e839a5-5114-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
8510309410
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie krematoriów

Wykonawcy

1 przyznane

TABO-CS spol. s.r.o.Olomouc, CZ · lot 0
710 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00434202 z dnia 2022-11-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont kapitalny pieca kremacyjnego nr 1 w Krematorium na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684232

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ku Słońcu 125A

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 71-080

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: joanna.kordecka@zuk.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zuk.szczecin.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont kapitalny pieca kremacyjnego nr 1 w Krematorium na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40e839a5-5114-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00434202

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00403504/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna: art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit a ustawy Pzp
Uzasadnienie faktyczne: Oczywiste względy techniczne - powodujące rzeczywisty monopol Wykonawcy, warunkują realizacje remontu pieca kremacyjnego tylko przez TABO – CS spol. s.r.o. TAB-S.C. spol. s.r.o. jest właścicielem dokumentacji projektowej, na podstawie której został dostarczony i zamontowany piec kremacyjny wraz z niezbędnymi instalacjami i infrastrukturą, w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Bez wykorzystania ww. dokumentacji nie jest możliwe przeprowadzenie remontu kapitalnego pieca kremacyjnego. Zastosowane przez Wykonawcę rozwiązania w zakresie montażu pieca, a także w zakresie użytkowania i eksploatacji są jego rozwiązaniami autorskimi i ingerencja innych podmiotów z dużym ryzykiem spowoduje brak gwarancji prawidłowego działania linii kremacyjnej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: C/48/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) całkowitą wymianę wymurówki, izolacji, wszystkich konstrukcji wbudowanych
w wymurówkę, remont istniejących konstrukcji wraz z niezbędnymi i związanymi z tym pracami,
2) demontaż uszkodzonych części komina i montaż nowych części komina oraz jego izolacji termicznej,
3) instalację nowego systemu sterowania CreCos (kompletne nowe okablowanie, elektrodystrybutor i ekran dotykowy, HW, SW)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215300-0 - Roboty budowlane w zakresie krematoriów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 710000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TABO-CS spol. s.r.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: CZ45240744

7.3.3) Ulica: Tylova 4

7.3.4) Miejscowość: Olomouc

7.3.5) Kod pocztowy: 772 00

7.3.7.) Kraj: Republika Czeska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 710000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-12-16
2022-11-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane