Wykonanie robót budowlanych w Krakowie przy ul. Praskiej 64
Gmina Miejska Kraków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00434576
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00434576/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-10 13:16
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb4c88c5-567b-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 6761013717
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00434576 z dnia 2022-11-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w Krakowie przy ul. Praskiej 64
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków
1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Józefińska 14
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-529
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: do@mops.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mops.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w Krakowie przy ul. Praskiej 642.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb4c88c5-567b-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00434576
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020333/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Roboty budowlane Praska 64 w Krakowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.2.39.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową drogi pożarowej wraz placem manewrowym, a także rozbiórką istniejącego ogrodzenia i budową nowego ogrodzenia, usunięciem istniejących drzew, realizacją nasadzeń rekompensacyjnych oraz przesadzeniem istniejącej żywej altany na dz. 33/3 obręb 8 jedn. ewid. Podgórze
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112600-1 - Wycinanie i napełnianie
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45235000-3 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawę prawną unieważnienia postępowania stanowi przepis art. 255 pkt. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z powołanym przepisem zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Zamawiający w dniu 28 października 2022 roku opublikował na stronie prowadzonego postępowania tj. miniPortalu oraz w BIP informację o postępowaniu w sprawie zamówienia, wyznaczył termin składania ofert na dzień 14 listopada 2022 roku.
Wykonawcy chcący wziąć udział w postępowaniu kierowali do zamawiającego pytania i wnioski o przesunięcie terminu wykonania przedmiotu umowy z powodu braku możliwości technicznych wykonania robót w zakreślonym przez zamawiającego terminie. Warunki rynkowe, tj. konieczność kilkutygodniowego oczekiwania na materiały do prac związanych z wykonaniem ogrodzenia systemowego i bramy wjazdowej uniemożliwiają realizację robót w roku bieżącym. Zamawiający wszczynając postępowanie nie posiadał tej wiedzy.
Wskutek wystąpień wykonawców zamawiający zweryfikował możliwość realizacji dostaw materiałów niezbędnych do wykonania prac w ww. zakresie i utwierdził się w przekonaniu, że wykonanie robót jest niemożliwe w oznaczonym wcześnie terminie. Ponieważ w chwili obecnej ze względu na zamknięcie budżetu nie istnieją możliwości przedłużenia terminu realizacji robót na rok przyszły postępowanie należało unieważnić. Podejmując decyzję o unieważnieniu zamawiając brał również pod uwagę fakt, że do dnia dzisiejszego nie otrzymał żadnej oferty.
W realiach niniejszej sprawy nie można byłoby zawrzeć niepodlegającej unieważnieniu umowy co winno skutkować unieważnieniem postępowania.
Za zaistniałą sytuację przepraszamy Państwa Wykonawców.
| 2022-11-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |