Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec
Powiat Zawierciański
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00434861
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00434861/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-10 14:00
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d4c98f28-239d-11ed-b8b2-9a321cc30829
- Identyfikator
- 6492296830
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00434861 z dnia 2022-11-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zawierciański
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zawierciu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27625525200000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 34
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@zawiercie.powiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawiercie.powiat.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/6546541.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d4c98f28-239d-11ed-b8b2-9a321cc30829
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00434861
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001136/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowości Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0035/22
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i realizacja (wykonanie) robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S, w ramach zadania pod nazwą: „Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec” - w formule „zaprojektuj i
wybuduj”
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie następujących zadań:
1/ Wykonanie dokumentacji projektowej, w stadium projektu budowlano – wykonawczego wraz z dokumentacją geodezyjno
– prawną, decyzjami oraz wszystkimi uzgodnieniami i opiniami, warunkami, umożliwiającymi uzyskanie stosownej decyzji
administracyjnej na prowadzenie robót budowlanych. Dokumentację projektową należy opracować w szczególności zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 02 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych
jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
2/ Wykonanie robót budowlanych, w oparciu o dokumentację projektową, STWiORB (opracowaną przez Wykonawcę i zatwierdzoną przez Zamawiającego) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych.
3. Wykonawca zobowiązany jest do:
1/ opracowania dokumentacji projektowej wszystkich koniecznych branż w celu przebudowy drogi wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji, zgłoszeń, projektów wykonawczych, sporządzenia obmiarów i kosztorysów robót i
dostosowania założeń STWiORB, które mają być powiązane z dokumentacją projektową i przedmiarem robót;
2/ wymiany konstrukcji nawierzchni odcinka drogi powiatowej nr 1776 S: od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1777 S, do
skrzyżowania z drogą powiatową nr 1767 S – orientacyjna długość: około 9 827 m;
3/ wymiany konstrukcji nawierzchni odcinka drogi powiatowej nr 1767 S: od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1776 S, do
ronda w miejscowości Żarnowiec (dowiązanie do istniejącej nawierzchni drogowej przed wlotem na rondo) – orientacyjna
długość: około 4 002 m;
4/ wykonania utwardzonego pobocza - na całym przebiegu przebudowywanych dróg powiatowych z wyłączeniem lokalizacji
uniemożliwiających ich wykonanie;
5/ wykonania ciągów pieszych/chodników – orientacyjna długość ciągów pieszych: około 4 050,00 m;
6/ wykonania odwodnienia za pomocą kanalizacji deszczowej – orientacyjna długość: około 4 050,00 m;
7/ wykonania profilowania i oczyszczenia istniejących rowów odwadniających – orientacyjna długość: około 9 000,00 m;
8/ wykonania przepustów pod zjazdami i drogą poprzez ich wymianę lub udrożnienie;
9/ usunięcia ewentualnych kolizji z urządzeniami obcymi – wodociąg, teletechnika, elektryka – w zależności od przyjętych
rozwiązań projektowych;
10/ wycinki kolidujących drzew rosnących na przebiegu projektowych ciągów pieszych;
11/ wykonania kanału technologicznego. Zamawiający dopuszcza rezygnację z budowy kanału technologicznego na co
Wykonawca powinien uzyskać stosowne odstępstwo od warunków technicznych.
4. Wykonawca zaprojektuje i wykona następujące roboty budowlane:
1/ Wykonanie robót rozbiórkowych (frezowanie nawierzchni bitumicznych),
2/ Profilowanie podłoża pod warstwę podbudowy bitumicznej,
3/ Wykonanie oczyszczenia i skropienia podłoża pod warstwy bitumiczne, podbudowy, wiążącą i ścieralną,
4/ Wykonanie robót ziemnych,
5/ Budowę nowych konstrukcji nawierzchni,
6/ Wykonanie utwardzonych poboczy z przekruszonego destruktu asfaltowego,
7/ Wykonanie ciągów pieszych,
8/ Wykonanie zjazdów z kruszywa (tłuczniowych) wraz z przepustami w miejscach pogłębienia i budowy nowych rowów
odwadniających,
9/ Wykonanie odwodnienia,
10/ Wykonanie profilowania rowów,
11/ Wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
12/ Wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych,
13/ Pełnienie Nadzoru Autorskiego nad dokumentacją projektową w trakcie realizacji robót budowalnych (w przypadku
konieczności),
14/ Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (w przypadku koniczności),
15/ Sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej,
16/ Wszelkie inne roboty jakie okażą się niezbędne dla wykonania przedmiotu zamówienia.
5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiący Załącznik nr 1
do SWZ. Opis oraz sposób realizacji przedmiotowego zamówienia określają również Projektowane postanowienia umowy
stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ.
6. Ubezpieczenie - Wykonawca w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia (od dnia podpisania umowy do dnia
odbioru końcowego) musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej
działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5 000 000,00 PLN (słownie: pięć
milionów złotych 00/100) lub dla walut obcych w wysokości równoważnej, przeliczonej według średniego kursu złotego w
stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień zawarcia umowy.
Wykonawca utrzyma ważność ubezpieczenia przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia.
7. Elektromobilność - Zamawiający spełniając wymagania ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (dalej: ustawa o elektromobilności), w szczególności przepisy wynikające z art. 68 ust. 3, nakładające na jednostki samorządu terytorialnego obowiązek zlecania zadań publicznych podmiotowi, którego udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania wynosi co najmniej 10%, wymaga, aby Wykonawca jak również Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca
zapewnił wykorzystanie pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów
użytkowanych przy realizacji przedmiotowego zamówienia na poziomie wymaganym przez przepisy ustawy o elektromobilności, z uwzględnieniem ewentualnych zmian tej ustawy.
8. Rozwiązania równoważne:
1/ jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych
parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
2/ W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp,
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
3/ Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego
rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
9. Wykonawca w cenie kontraktowej uwzględni cały niezbędny personel do bezproblemowej realizacji inwestycji.
10. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 60 miesięcznego okresu gwarancji na wykonany przedmiot
zamówienia. Okres gwarancji stanowi poza cenowe kryterium oceny ofert. Sposób oceny ofert w tym kryterium opisano w
rozdziale XX SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 7) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 30 września 2022r. Zamawiający zawiadomił Wykonawców o dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów i wyznaczył wstępny termin podpisania umowy na dzień 6 października 2022r. Wyboru oferty najkorzystniejszej dokonano w terminie związania ofertą.
W dniu 5 października 2022r. Wykonawca P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów wniósł odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Do czasu ogłoszenia przez KIO wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze, obowiązywał zakaz zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, co spowodowało, iż nie możliwe stało się udzielenie zamówienia wybranemu Wykonawcy
w terminie związania ofertą, który zgodnie z dokumentami zamówienia upłynął w dniu 8 października 2022r.
W dniu 2 listopada 2022r. Zamawiający otrzymał odpis Wyroku z dnia 18 października 2022r. (sygn. akt: KIO 2632/22), w którym Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła w całości odwołanie Odwołującego P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, a tym samym utrzymała w mocy wybór oferty Wykonawcy Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., jako najkorzystniejszej. Zamawiający w dniu 2 listopada 2022r. zaproponował Wykonawcy Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., termin zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na dzień 7 listopada 2022r. na godz. 10:00.
W dniu 4 listopada 2022r. Wykonawca Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., poinformował Zamawiającego na piśmie, że nie przystąpi do podpisania umowy. Takie zachowanie Wykonawcy daje podstawę do bezpośredniego uznania, że uchyla się on od zawarcia umowy, a złożone pismo jest odzwierciedleniem jego świadomej decyzji.
Stan faktyczny jaki zaistniał w przedmiotowej sprawie, gdzie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowi samoistną przesłankę unieważnienia postępowania zgodnie z art. 255 pkt 7) ustawy Pzp, gdyż nawet przy uwzględnieniu umiejscowionego na końcu przepisu odesłania do art. 263 Pzp, zachodzi obligatoryjna podstawa unieważnienia postępowania. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia do ceny oferty kolejnego w rankingu Wykonawcy, a zatem nie ma możliwości skorzystania z przesłanki art. 263 ustawy Pzp, tj. dokonania ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wyboru najkorzystniejszej oferty, co w konsekwencji prowadzi do niemożności zawarcia umowy i uzasadnia unieważnienie postępowania przez Zamawiającego.
W związku z powyższym postanowiono jak w sentencji.
| 2022-11-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |