Montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej

Gmina Osiek Mały

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00435018
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00435018/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-10 14:20
Lokalizacja
Osiek Mały, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4ceb598-ab56-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
6662089344
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Słoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje słoneczneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneUsługi elektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanychUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąDodatkowe usługi budowlaneMechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00435018 z dnia 2022-11-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Osiek Mały

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019295

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 1

1.5.2.) Miejscowość: Osiek Mały

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-613

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 63 2624170

1.5.8.) Numer faksu: 63 2624171

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: osiek.maly@wokiss.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip3.wokiss.pl/osiekmaly/bip.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/osiek_maly

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4ceb598-ab56-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00435018

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015930/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00097473/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zaprojektowanie i montaż trzech instalacji fotowoltaicznych wytwarzających energię elektryczną na potrzeby własne poszczególnych obiektów o sumarycznej mocy nie mniejszej niż 491 kW.
Zakres planowanych prac:
- wykonanie dokumentacji projektowej, pozyskanie wszelkich wymaganych pozwoleń, uzgodnień i decyzji wymaganych przepisami prawa,
- montaż dedykowanych konstrukcji wsporczych. Wymagane jest, aby producent wykazał się odpowiednią certyfikacją jakościową i atestami na działanie sił ścinających i wyrywających,
- montaż modułów pV o sumarycznej mocy 491 kW przy czym moce poszczególnych instalacji powinny być równe:
Hydrofornia Dęby Szlacheckie – 190 kW
Hydrofornia Osiek Wielki- 71 kW
Oczyszczalnia Osiek Mały – 230 kW
W uzasadnionych przypadkach pojawienia się problemów z lokalizacją wymaganych mocy na poszczególnych obiektach, Zamawiający dopuszcza zmianę mocy każdej instalacji, jednak nie więcej niż o 15 % pod warunkiem uzyskania mocy 491 kW dla wszystkich instalacji,
- montaż falowników solarnych, przy czym zakłada się stosowanie falowników łańcuchowych o mocy jednostkowej nie większej niż 60 kW
- okablowanie części DC oraz AC
- montaż osprzętu elektrycznego i energetycznego zgodnie z topologią poszczególnych obiektów
- przyłączenie instalacji do sieci elektro-energetycznej
- wykonanie prac pomocniczych budowlanych (przebicia, otwory montażowe, przejścia instalacyjne
przez przegrody budowlane, wypełnienie otworów oraz odtworzenie i naprawa elementów uszkodzonych,
- wykonanie prac porządkowych mających na celu doprowadzenie obiektu do stanu pierwotnego,
- przeprowadzenie rozruchu instalacji,
- kontrole, próby, uruchomienie i regulacja instalacji.
- opłotowanie terenu objętego montażem modułów pV i falowników
- montaż monitoringu wizyjnego oraz wizualizacji parametrów pracy instalacji
- montaż oświetlenia.
- pomiary ochronne

Program funkcjonalno-użytkowy określa wszystkie wymagania dotyczące sporządzenia dokumentacji projektowej, a także wykonania robót budowlanych – załącznik nr 9 SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71314100-3 - Usługi elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane

71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ceny zawarte w ofertach przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie mógł zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
2022-11-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane