Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2022 w zakresie remontów dróg powiatowych, DK94 i DW911 - powtórzenie podobnych robót budowlanych.

Gmina Piekary Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00435916
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00435916/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-14 08:41
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b451b982-4aee-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
4980262299
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

ZRD ORFIN SPÓŁKA KOMANDYTOWABytom, PL · lot 0
190 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00435916 z dnia 2022-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2022 w zakresie remontów dróg powiatowych, DK94 i DW911 - powtórzenie podobnych robót budowlanych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piekary Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255418

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bytomska 84

1.5.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@piekary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piekary.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2022 w zakresie remontów dróg powiatowych, DK94 i DW911 - powtórzenie podobnych robót budowlanych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b451b982-4aee-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00435916

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00323109/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2022 w zakresie remontów dróg powiatowych, DK94 i DW911 – powtórzenie podobnych robót budowlanych”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00392579/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: Art. 305 ust. 1 ustawy Pzp
Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7;

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.45.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 154048,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Mechaniczne i ręczne rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych grubości 3 cm z docięciem krawędzi, odwozem materiału z rozbiórki do 20 km i jego utylizacją m2 50,00
Mechaniczne i ręczne rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych, dodatek za każdy dalszy 1 cm gr. z docięciem krawędzi, odwozem materiału z rozbiórki do 20 km i jego utylizacją m2 150,00
Frezowanie nawierzchni asfaltowej gr. 4 cm z niezbędnym skuciem, odwozem materiału z rozbiórki do 20 km i jego utylizacją m2 500,00
Frezowanie nawierzchni asfaltowej – każdy następny 1 cm grubości z niezbędnym skuciem, odwozem materiału z rozbiórki do 20 km i jego utylizacją m2 1500,00
Koryta wykonywane mechanicznie i ręcznie na całej szer. lub poszerzeniach jezdni i chodnika gł. 20 cm z odwozem materiału z rozbiórki do 20 km i jego utylizacją m2 70,00
Koryta wykonywane mechanicznie i ręcznie na całej szer. lub poszerzeniach za każde dalsze 5 cm głębokości z odwozem materiału z rozbiórki do 20 km i jego utylizacją m2 70,00
Rozebranie krawężników na ławie betonowej z odwozem gruzu do 20 km i jego utylizacją m 45,00
Rozebranie krawężników na ławie betonowej z segregacją, ułożeniem na paletach do odzysku i transportem do 20 km na miejsce składowania m 10,00
Mechaniczne wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno – bitumiczną wraz ze skropieniem t 10,00
Wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem sortowanym, średnia grubość warstwy po zagęszczeniu do 10 cm m3 10,00
Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego kamiennego grubości 8 cm m2 60,00
Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego kamiennego, dodatek za każdy następny 1 cm grubości m2 720,00
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną „na zimno” z wycięciem i oczyszczeniem uszkodzonych miejsc (powierzchnia do 2 m2) z załadunkiem, wywozem do 20 km i utylizacją rumoszu wraz z zalaniem szwów t 1,00
Remont cząstkowy [AWARYJNY] nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną „na zimno” z oczyszczeniem uszkodzonych miejsc (powierzchnia do 2 m2) z załadunkiem, wywozem do 20 km i utylizacją rumoszu t 1,30
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną [ Z WYTWÓRNI] z wycięciem i oczyszczeniem uszkodzonych miejsc (powierzchnia do 5 m2) z załadunkiem, wywozem do 20 km i utylizacją rumoszu wraz z zalaniem szwów i skropieniem podłoża t 2,00
Remont nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-bitumiczną [Z WYTWÓRNI] z wycięciem i oczyszczeniem uszkodzonych miejsc (powierzchnia od 5 do 20 m2) z załadunkiem, wywozem do 20 km i utylizacją rumoszu wraz z zalaniem szwów i skropieniem podłoża t 2,00
Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych gr. 3 cm ze skropieniem podłoża i z transportem z wytwórni m2 480,00
Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych, dodatek za każdy następny 1 cm grubości warstwy z transportem z wytwórni m2 960,00
Wykonanie warstwy wiążącej z mieszanek mineralno-bitumicznych gr. 4 cm ze skropieniem podłoża i z transportem z wytwórni m2 240,00
Wykonanie warstwy wiążącej z mieszanek mineralno-bitumicznych, dodatek za każdy następny 1 cm grubości warstwy z transportem z wytwórni m2 240,00
Utwardzenie terenu płytami ażurowymi 60 x 40 cm gr. 8 i 10 cm (wjazdy, skarpy itp.) m2 10,00
Ułożenie krawężnika betonowego 15 x 30 i 15 x 22 cm na ławie betonowej z oporem, wykonaniem rowka i odwozem ziemi do 20 km i jej utylizacją m 45,00
Ułożenie obrzeży betonowych 8 x 30 cm na podsypce piaskowej z wykonaniem rowka, odwozem ziemi do 20 km i jej utylizacją m 25,00
Przestawienie istniejącego krawężnika betonowego i kamiennego na nowej ławie betonowej – krawężnik z odzysku z wykonaniem rowka, odwozem ziemi, gruzu do 20 km i ich utylizacją m 10,00
Wykonanie nawierzchni z klińca kamiennego, tłucznia kamiennego i destruktu asfaltobetonowego (destrukt Zamawiającego) grubości ~10 cm z skropieniem emulsją asfaltową, przesypaniem kruszywem typu „gabro” o uziarnieniu od 0,05 do 6 mm i transportem m2 40,00
Wypełnienie szczelin masą zalewową – szer. do 50 mm m 20,00
Remonty cząstkowe nawierzchni tłuczniowych i z destruktu asfaltobet. z zastosowaniem klińca kamiennego, tłucznia kamiennego i destruktu asfaltobetonowego (destrukt Zamawiającego) o gł. do 10 cm m2 30,00
Wykoszenie i oczyszczenie rowu z namułu i innych drobnych zanieczyszczen na rowach ziemnych i utwardzonych płytami ażurowymi, gr. do 30 cm z wyprofilowaniem skarp z odwozem do 20 km i utylizacją m 40,00
Oczyszczenie, plantowanie i ścinanie poboczy na gł. do 10 cm z odwozem ziemi, gruzu i zanieczyszczeń do 20 km wraz z utylizacją m2 80,00
Oczyszczenie, plantowanie i ścinanie poboczy na gł. za każde dalsze 5 cm z odwozem ziemi, gruzu i zanieczyszczeń do 20 km wraz z utylizacją m2 80,00
Humusowanie skarp i poboczy z obsianiem. Grubość warstwy humusu 10 cm m2 30,00
Frezowanie pni i korzeni z odwozem do 20 km i utylizacją cm2 800,00
Zabudowanie nowego wpustu ulicznego z wykopem,zasypką, odwozem do 20 km i utylizacją ziemi i gruzu szt. 1,00
Ułożenie kanału z rur PCV Ø 200 – przykanalik z wykopem, zasypką, odwozem do 20 km i utylizacją ziemi i gruzu m 9,00
Remont wpustu ulicznego wraz z wymianą kraty żeliwnej z wykopem, zasypką, odwozem do 20 km i utylizacją szt. 2,00
Remont studni rewizyjnej beton., średnicy 1000 mm wraz z wymianą włazu żeliwnego szt. 2,00
Regulacja pionowa studni teletechnicznych szt. 2,00
Regulacja pionowa studzienek dla krat ściekowych ulicznych szt. 2,00
Regulacja pionowa studzienek dla włazów kanałowych szt. 2,00
Regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych szt. 2,00
Stawka roboczogodziny z narzutami bez podatku VAT r-g 40,00

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD ROBÓT DROGOWYCH ORFIN sp. komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6452519873

7.3.3) Ulica: Sikorskiego 5a

7.3.4) Miejscowość: Radzionków

7.3.5) Kod pocztowy: 41-922

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane