Budowa żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica
GMINA PYSZNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00435966
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00435966/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-14 08:56
- Lokalizacja
- Pysznica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d273ce03-1e13-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 8652397341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00435966 z dnia 2022-11-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PYSZNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409117
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 322
1.5.2.) Miejscowość: Pysznica
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-403
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 15 841 00 04
1.5.8.) Numer faksu: 15 841 00 17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pysznica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pysznica.bip.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pysznica.bip.gmina.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d273ce03-1e13-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00435966
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00042056/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa żłobko-przedszkola w miejscowości Pysznica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00308133/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.III.271.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica”
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z „Budową żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica”
2) W ramach projektowanej inwestycji przewiduje się:
- budowę budynku żłobko-przedszkola bez elementów wykończeniowych elewacji
- zakup i montaż wyposażenia (meble i urządzenie na plac zabaw – wg przedmiaru robót)
- budowę instalacji zewnętrznej elektrycznej WLZ, zewnętrznej kanalizacji kablowej oraz wewnętrznych instalacji elektrycznych i niskoprądowych (bez instalacji monitoringu, fotowoltaiki i oświetlenia zewnętrznego)
- utwardzenie terenu w zakresie pokazanym na rysunku „Z1_rev1_15.08.2022” przerywaną linią różową,
- budowę przyłącza wody,
- budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej i technologicznej,
- budowę ogrodzenia.
Roboty rozbiórkowe nie wchodzą w zakres niniejszego zamowienia i zostaną wykonane przez Zamawiającego we własnym zakresie.
UWAGA:
Z względu, że zamówienie publiczne zostaje powtórzone, zmieniono jego zakres w stosunku do pierwszego ogłoszenia. Dokumentacja projektowa załączona do niniejszego postępowania obejmuje całość robót.
Z zakresu niniejszego zamówienia wyłączono:
- oświetlenie terenu,
- instalację monitoringu,
- instalację fotowoltaiczną,
- elementy wykończeniowe elewacji,
- zagospodarowanie ternu za wyjątkiem fragmentu pokazanym na rysunku „Z1_rev1_15.08.2022” przerywaną linią różową,
- teren placu zabaw wraz z urządzeniami za wyjątkiem jednego urządzenia,
- wyposażenie pomieszczeń za wyjątkiem dwóch mebli,
- budowę wiaty śmietnikowej,
- kanalizacje deszczową wraz ze zbiornikiem
Przy sporządzaniu oferty Wykonawcy mogą do wyliczenia ceny ryczałtowej pomocniczo korzystać z załączonych przedmiarów robót.
3) Zestawienie powierzchni i kubatury budynku -
- powierzchnia użytkowa budynku - 2 733,78 m2
- powierzchnia zabudowy budynku - 3 115,95 m2
- kubatura budynku - 15 099,73 m3
Pozostałe dane:
- wysokość budynku nad terenem - 6,88 m
- pochylenie połaci dachowej - dach płaski o spadku 2%
4) Budynek wyposażono w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną sanitarną, kanalizacyjną opadową, ogrzewania z źródła zasilanego gazem ziemnym, wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, chłodzenia, gazową, elektryczną, niskoprądową, odgromową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót oraz szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
39161000-8 - Meble przedszkolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający ustalił termin składania ofert w/w postępowaniu na dzień 12 września 2022 roku do godziny 11:00.Przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynoszącą: 10 621 098,90 zł.
W wymaganym terminie do Zamawiającego wpłynęło 6 ofert:
1. Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe HAND-BUD Sp. z o.o. ul. Puszkina 9, 39-200 Dębica, cena brutto: 17 321 373,52.
2. AJ PROFIBUD Sp. z o.o. Sp.k. Chmielnik 277 B, 36-016 Chmielnik, cena brutto: 18 773 584,51
3. STALPRZEM Sp. z o. o. Al. Jana Pawła II 18 E, 37-450 Stalowa Wola, cena brutto: 17 929 593,97.
4. Texom Sp. z o.o. Al. Pokoju 1, 31-548 Kraków, cena brutto: 18 557 301,51.
5. PHU Rafał Jarosz Zofianka Górna 77, 23-300 Janów Lubelski, cena brutto: 17 933 748,85.
6. Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy ul. Szkolna 55, 36-147 Kosowy: 17 050 416,58.
Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie zwiększy tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający informuje, że unieważnia przedmiotowe postępowanie przetargowe na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp.
Zamawiający informuje, że Wykonawcom oraz innym osobom których interes prawny w unieważnieniu postepowania doznał, lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale IX ustawy Prawo zamówień publicznych.
Stosownie do art. 260 ust. 1 i 2 ustawy Pzp treść powyższego zawiadomienia przekazano Wykonawcom, który złożyli oferty oraz opublikowano na stronie internetowej prowadzonego postępowania (www.pysznica.bip.gmina.pl) oraz na miniPortalu (https://miniportal.uzp.gov.pl).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17050416,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18773584,51 PLN
| 2022-11-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |