„Prace remontowo- konserwatorskie dla budynku Młyna- Remont dachu etap I w Piekarach Śląskich”.

Gmina Piekary Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00436081
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00436081/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-14 09:23
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-17e16b8d-4886-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
4980262299
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskieRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneOdnawianieRoboty malarskieRoboty przy wznoszeniu rusztowańDemontaż rusztowańOchrona odgromowa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00436081 z dnia 2022-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Prace remontowo- konserwatorskie dla budynku Młyna- Remont dachu etap I w Piekarach Śląskich”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piekary Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255418

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bytomska 84

1.5.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@piekary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piekary.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/32681/summary

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Prace remontowo- konserwatorskie dla budynku Młyna- Remont dachu etap I w Piekarach Śląskich”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17e16b8d-4886-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00436081

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00323109/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 „Prace remontowo- konserwatorskie dla budynku Młyna- Remont dachu etap I w Piekarach Śląskich”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00384961/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.43.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem realizacji zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania: „Prace remontowo- konserwatorskie dla budynku Młyna –Remont dachu etap I w Piekarach Śląskich”

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:

1) Branża budowlana:
Demontaż Iglic odgromowych szt 1
Demontaż zwodów pionowych instalacji odgromowej m 42,3
Rozebranie rynien z blachy nie nadającej się do użytku m 45,32
Rozebranie rur z blachy nie nadającej się do użytku m 46,08
Rozebranie obróbek blacharskich nie nadającej się do użytku m2 22,37
Rozbiórka zabezpieczeń przeciwśniegowych (płotek) m 38,03
Rozbiórka pokrycia z dachówki m2 186,79
Demontaż wyłazów dachowych kpl. 3
Rozebranie konstrukcji więźb dachowych - ołacenie dachu m2 95
Rozebranie konstrukcji więźb dachowych - deskowanie dachu na styk m2 95
Rozebranie konstrukcji więźb dachowych m2 95
Odgrzybianie elementów drewnianych m2 300
Impregnacja grzybobójcza bali i krawędziaków preparatami solowymi m2 300
Załadunek, transport i utylizacja gruzu m3 8,43
Załadunek, transport i utylizacja el. z rozbiórki więźby i pokrycia kpl 1
Wymiana miejscowa murłaty m3 drew. 2,5
Wykonanie wieńca wraz z el. kotwiącymi m3 2,76
Wykonanie więźby dachowej o układzie jętkowym z tarcicy nasyconej pod pokrycie dachówką karpiówką podwójnie o rozpiętości 9 m m2 95
Wykonanie izolacji wysoko paroprzepuszczalnej dachu m2 189,79
Wykonanie ołacenia dachu m2 189,79
Zabudowa okien włazowych 78x120 z kołnierzami kpl. 3
Pokrycie dachów dachówką marsylką ceramiczną wraz z niezbędnymi akcesoriami m2 189,79
Wykonanie obróbek z blachy tytanowo- cynkowej m2 22,37
Zabudowa rynien dachowych z blachy tytanowo-cynkowej m 45,32
Zabudowa rur spustowych blachy tytnowo-cynkowej m 46,08
2) Branża elektryczna:
Montaż przewodów odprowadzających instalacji odgromowej wraz z połączeniami i złączami kontrolnymi m 42,3
Pomiary instalacji odgromowej pomiar. 1


W ramach zamówienia i wynagrodzenia umownego, Wykonawca własnym kosztem i staraniem dokona w całym okresie realizacji umowy w szczególności w trakcie prowadzenia robót zabezpieczenia wszystkich elementów wyposażenia i maszyn znajdujących się w budynku młyna oraz całego obiektu i zagospodarowania terenu przed kradzieżą, zniszczeniem, uszkodzeniem, zalaniem oraz wszelkimi innymi szkodami
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr: 9, 11,12 i 13 do SWZ.

II. Na podstawie art. 438 ust. 1 oraz art. 95 ust. 1 i 2 pkt 1) u.p.z.p., Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (stosunku pracy) przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w zakresie realizacji zamówienia:
- roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, impregnacyjne, zbrojarskie, instalacyjne, konstrukcyjne, fundamentowe, porządkowe.
Powyższy wymóg nie dotyczy osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie polegające na kierowaniu robotami budowlanymi.
Sposób dokumentowania zatrudnienia ww osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań oraz sankcji, określone zostały w § 2 wzoru umowy.

III. Wymagania w zakresie elektromobilności:

1. Zgodnie z art. 35 ust 2 pkt 1) i 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 110 z późn. zm.) Zamawiający zleci wykonywanie zadania objętego niniejszym postępowaniem podmiotowy (Wykonawcy), którego udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania (zamówienia publicznego) wynosić będzie od dnia 1 stycznia 2022 r. co najmniej 10%, a od dnia 1 stycznia 2025 r. co najmniej 30 %, z uwzględnieniem ewentualnych zmian powyższej ustawy, polegających na zmianie wielkości udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym lub przesunięciu wskazanej w niej daty początkowej.
2. Przy obliczaniu procentowego limitu pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym, o których mowa w pkt III.1) SWZ należy uwzględnić zaokrąglenie do pełnych jednostek (sztuk).
3. Przez pojazdy elektryczne, o których mowa w pkt III.1) SWZ rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania.
4. Przez pojazdy napędzane gazem ziemnym, o których mowa w pkt III.1) SWZ rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu sprężony gaz ziemny (CNG) lub skroplony gaz ziemny (LNG), w tym pochodzący z biometanu.


IV. Wymagania w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników i osób niepełnosprawnych

Zgodnie z art. 100 Ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający nie ingeruje w warunki użytkowania obiektu dla wszystkich użytkowników w tym dla osób niepełnosprawnych. Planowane prace objęte przedmiotem zamówienia dotyczą robót w obszarze pokrycia i konstrukcji dachu, zatem nie mają związku i wpływu na dostępność dla osób niepełnosprawnych. Realizacja przedmiotu zamówienia nie stawia barier lub jakichkolwiek utrudnień w tym obszarze przestrzeni publicznej, a zakres zadania i robót nie ingeruje bezpośrednio w dostępność dla wszystkich użytkowników i osób niepełnosprawnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45454100-5 - Odnawianie

45442100-8 - Roboty malarskie

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45312310-3 - Ochrona odgromowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o
udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba,
ze zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne: W postępowaniu wpłynęły dwie oferty.
1) SIMDACH Szymon Siedlarz, cena brutto: 190 734,31 zł (po poprawie omyłek)
2) DACH- SYSTEM Mariusz Drej, cena brutto: 369 896,69 zł
Oferta nr 1 SIMDACH Szymon Siedlarz została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy
Pzp: Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do
przedmiotu zamówienia, w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp: odrzuceniu, jako oferta z rażąco
niską ceną lub kosztem podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym
terminie. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 150 000,00 zł brutto, którą
opublikował na platformie przetargowej w momencie wszczęcia postępowania. Cena oferty
przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a
zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190734,31 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369896,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane