Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu
Gmina Latowicz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00437816
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00437816/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-14 15:47
- Lokalizacja
- Latowicz, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d5c8350c-4a20-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 8222148747
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00437816 z dnia 2022-11-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Latowicz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582730
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 6
1.5.2.) Miejscowość: Latowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-334
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-latowicz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: latowicz.samorzady.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5c8350c-4a20-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00437816
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024407/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00389506/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGOŚ.271.13A.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3200000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1/ Przedmiotem zamówienia jest:
Inwestycja zlokalizowana jest w Zespole Szkół w Latowiczu przy ul. Rynek 24. Zarówno budynek jak i teren, na którym jest zlokalizowany, leżą w strefie ochrony konserwatorskiej. Budynek jest użytkowany całorocznie, w okresie wakacji szkolnych (lipiec, sierpień),
w minimalnym stopniu. W ramach zamówienia zostanie wykonane:
1) docieplenie stropodachu nad kuchnią i stołówką metodą wyłożenia od góry styropapy o współczynniku przewodności cieplnej wynoszącym co najwyżej 0,038W/mK,
2) wymiana stolarki okiennej drewnianej na nową stolarkę w ramach PCV,
3) docieplenie ścian metodą bezspoinową z użyciem styropianu o współczynniku przewodności cieplnej wynoszącym co najwyżej 0,038 W/mK,
4) docieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem metodą wyłożenia od góry wełny mineralnej o współczynniku przewodności cieplnej wynoszącym co najwyżej 0,040 W/mK,
5) wymiana istniejących drzwi na szczelne o niższych współczynnikach U, zgodnie z WT2021 orz wymiana drzwi drewnianych na drzwi aluminiowe
6) modernizacja źródła ciepła (2 zestawy , z których każdy składa się z 3 pomp ciepła tj. razem 6 pomp ciepła oraz zestaw 3 kotłów gazowych ), czyszczenie i równoważenie instalacji c.o.),
7) docieplenie podłogi w świetlicy wełną mineralną lub styropianem o współczynniku przewodzenia ciepła nie wyższym niż 0,040 W/ mK lub z użyciem innego materiału dającego co najmniej taki sam opór cieplny co warstwa wełny mineralnej lub styropianu o wymienionych wyżej parametrach. Po wykonaniu ocieplenia wierzchnią warstwę wykonać z paneli podłogowych o klasie ścieralności co najmniejAC-4o podwyższonej odporności na ścieranie przeznaczonych dla obiektów użyteczności publicznej lub wykładziny homogenicznej winylowej.
8) instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej zapewniająca co najmniej
2 krotną wymianę powietrza na sali gimnastycznej,
9) wymiana opraw oświetleniowych oraz punktów świetlnych na źródła LED,
10) montaż dwóch instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 79,86 kWp. Dwie instalacje po ok.40 kWp każda.
Wszystkie materiały przeznaczone do wykorzystania w ramach prowadzonej inwestycji będą materiałami w najwyższym stopniu nadającymi się do niniejszych robót. Będą to materiały fabrycznie nowe, pierwszej klasy i jakości, wolne od wad fabrycznych
i o długiej żywotności.
11) sporządzenie audytu energetycznego ex-post w celu potwierdzenia zakładanych w projekcie wskaźników produktu i rezultatu
Stopień poprawy efektywności energetycznej – energia końcowa wynosi 74% energii końcowej według stanu aktualnego.
12) sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności wykonania robót budowalnych z opracowaną dokumentacją projektową.
Szczegółowy opis przedsięwzięcia polegającego na poprawie efektywności energetycznej zawarto w załączonych audytach energetycznych oraz dokumentacji projektowej - Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych
09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
09310000-5 - Elektryczność
09330000-1 - Energia słoneczna
09331000-8 - Baterie słoneczne
44112000-8 - Różne konstrukcje budowlane
44112410-5 - Konstrukcje dachowe
44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania
44621000-9 - Grzejniki i kotły grzewcze
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71314100-3 - Usługi elektryczne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
39370000-6 - Instalacje wodne
51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45262900-0 - Roboty balkonowe
45262310-7 - Zbrojenie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45262300-4 - Betonowanie
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45410000-4 - Tynkowanie
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
42520000-7 - Urządzenia wentylacyjne
31524120-2 - Oświetlenie sufitowe
31524100-6 - Oprawy oświetleniowe sufitowe
31524210-0 - Oświetlenie ścienne
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
31531100-8 - Żarówki oświetleniowe
31532000-4 - Części lamp i opraw oświetleniowych
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
45000000-7 - Roboty budowlane
44171000-9 - Płyty (budowlane)
44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45312310-3 - Ochrona odgromowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 ust. 3 z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019r poz 2019 z póź zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie, o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5334264,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5334264,00 PLN
| 2022-11-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |