„Termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno”.

GMINA ŚWIESZYNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00437831
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00437831/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-14 15:54
Lokalizacja
Świeszyno, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d78e6208-4ad7-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
4990521087
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneSłoneczne moduły fotoelektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00437831 z dnia 2022-11-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIESZYNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920707

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 71

1.5.2.) Miejscowość: Świeszyno

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-024

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 31 60 120

1.5.8.) Numer faksu: +48 31 601 491

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@swieszyno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.swieszyno.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/swieszyno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d78e6208-4ad7-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00437831

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00011765/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00393969/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno poprzez modernizację energetyczną trzech szkół znajdujących się w Świeszynie, w Konikowie oraz w Zegrzu Pomorskim. Zakres robót obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie stropu nad piwnicami i pod strychem, ocieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej na nową PCV, wymianę drzwi zewnętrznych na nowe, modernizację instalacji c.o., wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków.
Inwestycja realizowana będzie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Świeszyno.
Część 1 „Termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno – Szkoła Podstawowa w Świeszynie”.
Zadanie zlokalizowane jest na działce nr. 197/3 w m. Świeszyno, adres: Świeszyno 6
Działka na której zlokalizowana jest inwestycja, jest zabudowana i zagospodarowana. Na jej terenie znajdują się budynki szkolne, budynki zaplecza sportowego, boisko – poliuretanowe, boisko trawiaste, tereny utwardzone, tereny zielone.
Zamówienie obejmuje:
 ocieplenie ścian zewnętrznych z wykonaniem wypraw tynkarskich wraz z robotami towarzyszącymi (budynek główny i mała sala gimnastyczna),
 ocieplenie stropu nad piwnicami od spodu metodą natryskową (budynek główny),
 ocieplenie stropu na strychu od góry wraz z wykonaniem nowej podłogi z desek lub płyt OSB (budynek główny),
 ocieplenie oraz izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowych wraz z robotami towarzyszącymi wykończenie cokołu tynkiem (budynek główny i sala gimnastyczna),
 wymiana okien na nowe PCV o niższym współczynniku przenikania ciepła (U=0,9 W/m2 K) z wymianą parapetów zewnętrznych i montażem nawiewników powietrza regulowanych ręcznie (budynek główny i sala gimnastyczna) zgodnie z załączonym zestawieniem,
 wymiana drzwi zewnętrznych na nowe ocieplone PCV lub aluminiowe o niższym współczynniku przenikania ciepła (budynek główny), zgodnie z załączonym zestawieniem,
 wymiana pokrycia dachowego na budynku głównym wraz z wymianą obróbek blacharskich, rynien oraz rur spustowych,
 remont schodów z wykonaniem hydroizolacji i nowej okładziny z gresu,
 remont oraz uzupełnienie opaski wokół budynku,
 wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne – wymiana istniejących opraw jarzeniowych, świetlówkowych, żarowych i halogenowych na oprawy LED – 136 szt. wg zestawienia zawartym w Audycie Energetycznym Budynku – załącznik 7 str. 34 i 7a str. 35,
 montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku (mała sala gimnastyczna) o mocy 13,3 kWp. Instalacja będzie pracowała synchronicznie z siecią zasilaną z Zakładu Energetycznego i będzie stanowiła dodatkowe źródło energii dla budynku. Instalacja fotowoltaiczna składać się będzie z 30 modułów fotowoltaicznych , każdy o mocy 400 Wp. Zastosowane panele będą współpracowały z 1 inwerterem .
 roboty towarzyszące.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia, dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ w podziale na części: Załącznik nr 1.1 – Część nr 1 oraz w Specyfikacji Ogólnej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.5.) Wartość części: 1600000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno poprzez modernizację energetyczną trzech szkół znajdujących się w Świeszynie, w Konikowie oraz w Zegrzu Pomorskim. Zakres robót obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie stropu nad piwnicami i pod strychem, ocieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej na nową PCV, wymianę drzwi zewnętrznych na nowe, modernizację instalacji c.o., wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków.
Inwestycja realizowana będzie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Świeszyno.
Część 2 „Termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno – Szkoła Podstawowa w Konikowie”.
Zadanie zlokalizowane jest na działce nr. 106/14 w m. Konikowo, adres: Konikowo 47.
Działka na której zlokalizowana jest inwestycja, jest zabudowana i zagospodarowana. Na jej terenie znajdują się budynki szkolne, budynki zaplecza sportowego, sala gimnastyczna, boisko trawiaste, boisko – poliuretanowe, tereny utwardzone, tereny zielone oraz plac zabaw.
Zamówienie obejmuje:
 ocieplenie ścian zewnętrznych z wykonaniem wypraw tynkarskich wraz z robotami towarzyszącymi,
 ocieplenie stropu piwnic metodą natrysku,
 docieplenie stropu poddasza budynku za pomocą wełny mineralnej układanej na sucho,
 wymianę wszystkich podokienników zewnętrznych,
 wymianę drzwi zewnętrznych na nowe oraz okien na okna PCV,
 ocieplenie oraz izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowych oraz wykonanie cokołu,
 wymianę obróbek blacharskich wraz z rynnami i rurami spustowymi,
 modernizacja instalacji C.O.. z założeniami przedstawionymi w audycie energetycznym,
 wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne – wymiana istniejących opraw jarzeniowych, świetlówkowych, żarowych i halogenowych na oprawy LED – 121 szt. wg zestawienia zawartym w Audycie Energetycznym Budynku – załącznik 7 str. 34 i 7a str. 35,
 montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku o mocy 14,4 kWp. Instalacja będzie pracowała synchronicznie z siecią zasilaną z Zakładu Energetycznego i będzie stanowiła dodatkowe źródło energii dla budynku. Instalacja fotowoltaiczna składać się będzie z 36 modułów fotowoltaicznych , każdy o mocy 400 Wp. Zastosowane panele będą współpracowały z 1 inwerterem .
 naprawa gzymsów wieńczących pod okapem dachu,
 roboty towarzyszące.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia, dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ w podziale na części: Załącznik nr 1.2 – Część nr 2 oraz w Specyfikacji Ogólnej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.5.) Wartość części: 1400000,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno poprzez modernizację energetyczną trzech szkół znajdujących się w Świeszynie, w Konikowie oraz w Zegrzu Pomorskim. Zakres robót obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie stropu nad piwnicami i pod strychem, ocieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej na nową PCV, wymianę drzwi zewnętrznych na nowe, modernizację instalacji c.o., wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków.
Inwestycja realizowana będzie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Świeszyno.
Część 3 „Termomodernizacja szkół podstawowych na terenie Gminy Świeszyno – Szkoła Podstawowa w Zegrzu Pomorskim”.
Zadanie zlokalizowane jest na działce nr. 114/2 w m. Zegrze Pomorskie, adres:
Zegrze Pomorskie 32a.
Działka na której zlokalizowana jest inwestycja, jest zabudowana i zagospodarowana. Na jej terenie znajdują się budynki szkolne, budynki zaplecza sportowego, sala gimnastyczna, boisko trawiaste, tereny utwardzone, tereny zielone oraz plac zabaw.
Zamówienie obejmuje:
 ocieplenie ścian zewnętrznych z wykonaniem wypraw tynkarskich wraz z robotami towarzyszącymi,
 ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic przy użyciu styroduru wraz z wykonaniem powłoki przeciwwilgociowej,
 wymianę wszystkich podokienników zewnętrznych,
 docieplenie stropodachu wentylowanego za pomocą izolacji wdmuchiwanej,
 docieplenie stropodachu niewentylowanego za pomocą styropapy,
 wymianę obróbek blacharskich wraz z rynnami rurami spustowymi,
 wymianę stolarki drzwiowej oraz okien
 modernizacja instalacji C.O.. z założeniami przedstawionymi w audycie energetycznym,
 wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne – wymiana istniejących opraw jarzeniowych i żarowych na oprawy LED – 221 szt. wg zestawienia zawartym w Audycie Energetycznym Budynku – załącznik 7 str. 34 i 7a str. 35,
 montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku o mocy 14 kWp. Instalacja będzie pracowała synchronicznie z siecią zasilaną z Zakładu Energetycznego i będzie stanowiła dodatkowe źródło energii dla budynku. Instalacja fotowoltaiczna składać się będzie z 35 modułów fotowoltaicznych , każdy o mocy 400 Wp. Zastosowane panele będą współpracowały z 1 inwerterem .
 roboty towarzyszące.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia, dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ w podziale na części: Załącznik nr 1.3 – Część nr 3 oraz w Specyfikacji Ogólnej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.5.) Wartość części: 1950000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. do dnia 03.11.2022 r. do godz. 11:00 wpłynęło 6 ofert, w tym:
- 5 ofert na część nr 1,
- 4 oferty na część nr 2,
- 3 oferty na część nr 3.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 4 950 000,00 zł brutto, w tym :
-część 1: 1 600 000,00 zł brutto,
-część 2: 1 400 000,00 zł brutto,
-część 3: 1 950 000,00 zł brutto.

Postępowanie o udzielenie zamówienia ulega unieważnieniu na podstawie art. 310 ustawy Pzp, ponieważ oferty z najniższą ceną złożone na część nr 1 i część nr 3 przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podaną przed otwarciem ofert na stronie prowadzonego postępowania,
a nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zmówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, gdzie brak wyboru Wykonawcy realizującego którąkolwiek z części zamówienia objętych zamówieniem skutkuje brakiem możliwości uzyskania dofinansowania.
Możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 310 ustawy PZP została przewidziana przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w SWZ.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. do dnia 03.11.2022 r. do godz. 11:00 wpłynęło 6 ofert, w tym:
- 5 ofert na część nr 1,
- 4 oferty na część nr 2,
- 3 oferty na część nr 3.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 4 950 000,00 zł brutto, w tym :
-część 1: 1 600 000,00 zł brutto,
-część 2: 1 400 000,00 zł brutto,
-część 3: 1 950 000,00 zł brutto.

Postępowanie o udzielenie zamówienia ulega unieważnieniu na podstawie art. 310 ustawy Pzp, ponieważ oferty z najniższą ceną złożone na część nr 1 i część nr 3 przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podaną przed otwarciem ofert na stronie prowadzonego postępowania,
a nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zmówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, gdzie brak wyboru Wykonawcy realizującego którąkolwiek z części zamówienia objętych zamówieniem skutkuje brakiem możliwości uzyskania dofinansowania.
Możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 310 ustawy PZP została przewidziana przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w SWZ.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. do dnia 03.11.2022 r. do godz. 11:00 wpłynęło 6 ofert, w tym:
- 5 ofert na część nr 1,
- 4 oferty na część nr 2,
- 3 oferty na część nr 3.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 4 950 000,00 zł brutto, w tym :
-część 1: 1 600 000,00 zł brutto,
-część 2: 1 400 000,00 zł brutto,
-część 3: 1 950 000,00 zł brutto.

Postępowanie o udzielenie zamówienia ulega unieważnieniu na podstawie art. 310 ustawy Pzp, ponieważ oferty z najniższą ceną złożone na część nr 1 i część nr 3 przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podaną przed otwarciem ofert na stronie prowadzonego postępowania,
a nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zmówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, gdzie brak wyboru Wykonawcy realizującego którąkolwiek z części zamówienia objętych zamówieniem skutkuje brakiem możliwości uzyskania dofinansowania.
Możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 310 ustawy PZP została przewidziana przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w SWZ.

2022-11-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane