Przywrócenie przepustowości koryt oraz zabudowa wyrw brzegowych” - powstałych w wyniku powodzi na odcinku rz. Białej Lądeckiej od profilu mostu drogowego w Radochowie do ujścia rz. w m. Krosnowice
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00022678
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00022678/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-10 12:31
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1ba89cb-2a41-456f-8ba7-9dfdf8052eea
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00022678 z dnia 2025-01-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przywrócenie przepustowości koryt oraz zabudowa wyrw brzegowych” - powstałych w wyniku powodzi na odcinku rz. Białej Lądeckiej od profilu mostu drogowego w Radochowie do ujścia rz. w m. Krosnowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.rudowska@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przywrócenie przepustowości koryt oraz zabudowa wyrw brzegowych” - powstałych w wyniku powodzi na odcinku rz. Białej Lądeckiej od profilu mostu drogowego w Radochowie do ujścia rz. w m. Krosnowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1ba89cb-2a41-456f-8ba7-9dfdf8052eea
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00022678
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp . W wyniku przejścia katastrofalnej fali powodziowej na rzekach zlewni Nysy Kłodzkiej, w tym na rzece Biała Lądecka oraz powstaniem wielu szkód w postaci m. in. wyrw, obsunięć, nanosów, odsypisk, przebić - wystąpiła pilna, konieczna i niezwłoczna potrzeba lokalnego przywrócenia przepustowości koryta rzecznego (cieku) i jego otoczenia do stanu umożliwiającego swobodny przepływ wody oraz zabezpieczenie terenów przyległych celem zabezpieczenia miejsc które mogły by ulec dalszej degradacji, czy uszkodzeniu lub zagrożeniu dla zabudowań lub infrastruktury drogowej, czy mostowej, jak również przeciwdziałaniu zanieczyszczenia środowiska, w przypadku wystąpienia kolejnego wezbrania oraz potęgowanie zagrożenia powodziowego związanych ze spiętrzeniem wody i blokadą świateł mostów, na odcinku rzeki Biała Lądecka od profilu mostu drogowego w Radochowie do ujścia rzeki w miejscowości Krosnowice.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: V.ROZ.2710.116.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przywrócenie przepustowości koryt oraz zabudowa wyrw brzegowych powstałych w wyniku powodzi na odcinku rzeki Białej Lądeckiej od profilu mostu drogowego w Radochowie do ujścia rzeki w miejscowości Krosnowice
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8351126,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16583447,94 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8351126,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PORR S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 011134083
7.3.3) Ulica: Ul. Hołubcowa 123
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-854
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8351126,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-05-27| 2025-01-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |