Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Szkolnej w Opatowie

GMINA OPATÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00440385
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00440385/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-16 07:43
Lokalizacja
Opatów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b9042095-2e9a-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
5742055341
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie stabilizacji gruntuWznoszenie ogrodzeńRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty rozbiórkowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00440385 z dnia 2022-11-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Szkolnej w Opatowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPATÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 27

1.5.2.) Miejscowość: Opatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-152

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 3196093

1.5.8.) Numer faksu: 34 3196081

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@opatow.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.opatow.akcessnet.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Szkolnej w Opatowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9042095-2e9a-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00440385

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039809/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Szkolnej w Opatowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00374112/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPU 271.13.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 788617,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest: Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Szkolnej w Opatowie”
Zakres robót objętych zamówieniem:
- modernizacja boiska wielofunkcyjnego, składającego się z boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, siatkówki i kortu tenisowego o nawierzchni syntetycznej, a także bieżni oraz skoczni w dal i trójskoku;
- montaż dwóch przenośnych wiat dla zawodników, każda dla 6 osób;
- budowa panelowego ogrodzenia o wysokości 1,53 m;
- montaż piłkochwytów o wysokości 4 m;
- budowa 2 wejść na teren boiska;
- dostawa i montaż widowni;
- wykonanie nawierzchni utwardzonej kostką brukową;
- dostawa i montaż wyposażenia sportowego.
Szczegółowy zakres prac:
1. Roboty ziemne niwelacyjne.
2. Rozebranie istniejącego boiska.
3. Obrzeże betonowe 30x8cm na ławie betonowej.
4. Załadunek i wywóz ziemi ma odległość 10 km.
5. Mechaniczne wykonanie koryta.
6. Podbudowy z kruszywa drogowego.
7. Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej gr.8 i 6 cm typu holland na podsypce cementowo – piaskowej.
8. Wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów.
9. Nawierzchnia syntetyczna boiska.

Szczegółowy zakres prac określa przedmiar robót. Zakres robót obejmuje również wykonanie wszelkich innych robót, czynności i dokumentów niezbędnych do realizacji i odbioru inwestycji m.in.:
• przygotowanie zaplecza budowy;
• zapewnienie bezpieczeństwa dla osób i mienia;
• obsługę geodezyjną,
• wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej robót,
• pomiary oraz badania (w zakresie grubości warstw i zgodności wbudowanych materiałów),
• wykonanie innych robót, usług i opłat niezbędnych do prawidłowego zrealizowania i odbioru przedmiotu zamówienia,
• pokrycie wszelkich opłat i kar nałożonych przez właściwe podmioty, organy i instytucje za dokonane przez Wykonawcę: złamanie prawa, przekroczenie norm i przepisów w trakcie realizacji umowy oraz zawinione zaniedbania.
Dokładny opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załącznikach do SWZ, które zawierają: projekt budowlany, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót oraz przedmiary robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 37450000-7 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert,
tj. do dnia 20.10.2022 r. do godziny 12:00 wpłynęło 5 ofert. Kwota zaproponowana przez wykonawcę, którego oferta zawiera najniższą cenę wynosi 1 272 139,53 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę
w wysokości 970 000,00 zł brutto (zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie prowadzonego postępowania na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy). Najniższa zaoferowana cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie
zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający
zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu
najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1272139,53 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1565052 PLN

2022-11-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane