„Wyposażenia pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu- Zdroju”

Miasto Jastrzębie-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00023011
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00023011/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-10 13:01
Lokalizacja
Jastrzębie-Zdrój, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c2b60ef-944b-4a54-ae13-45e0ad8da839
Identyfikator
6332216615
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pomoce dydaktyczneTokarkiCentra obróbkowePakiety oprogramowania edukacyjnegoMonitory ekranoweStojakiCzęści i akcesoria do obrabiarekPrzyrządy pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

METAL TECHNICS POLSKA WENSLI GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAWarszawa, PL · lot 0
273 306 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00023011 z dnia 2025-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Wyposażenia pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu- Zdroju”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jastrzębie-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255358

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Józefa Piłsudskiego 60

1.5.2.) Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-335

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48324785133

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.jastrzebie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/um_jastrzebiezdroj

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/um_jastrzebiezdroj

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wyposażenia pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu- Zdroju”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c2b60ef-944b-4a54-ae13-45e0ad8da839

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00023011

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030606/29/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.25 Wyposażenia pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00554834

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.79.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa oraz montaż wyposażenia do pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu- Zdroju, realizowanego w ramach projektu pn. „Mechanik i mechatronik - odpowiedź na transformację regionu - wsparcie kształcenia zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju” dofinansowanego w ramach działania 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.
Część I: Urządzenia elektryczne wraz z pakietami edukacyjnymi
1. Tokarka CNC – 1szt
2. Centrum obróbcze - 1szt
3. Pakiet edukacyjny CNC-edukacja do prezentacji tematyki obróbki skrawaniem i nauki programowania obrabiarek sterowanych numerycznie z symulatorem pulpitu SINUMERIK lub równoważny - 1 szt.
4. Pakiet edukacyjny CAM-edukacja do nauki Komputerowego Wspomagania Wytwarzania CAM oparty o program EdgeCAM - lub równoważny 1 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42621000-5 - Tokarki

42612000-9 - Centra obróbkowe

48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego

4.5.5.) Wartość części: 228439,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa oraz montaż wyposażenia do pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu- Zdroju, realizowanego w ramach projektu pn. „Mechanik i mechatronik - odpowiedź na transformację regionu - wsparcie kształcenia zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju” dofinansowanego w ramach działania 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.
b) Część II: Monitor interaktywny wraz z stojakiem elektrycznym na kółkach
1. Monitor interaktywny wraz z stojakiem elektrycznym na kółkach – 1 zestaw
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30231300-0 - Monitory ekranowe

39151100-6 - Stojaki

4.5.5.) Wartość części: 14247,55 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa oraz montaż wyposażenia do pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu- Zdroju, realizowanego w ramach projektu pn. „Mechanik i mechatronik - odpowiedź na transformację regionu - wsparcie kształcenia zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju” dofinansowanego w ramach działania 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.
c) Część III: Wyposażenie do pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie
1. Frez prosty Fi20 Z4x100 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
2. Frez prosty Fi16 Z4x100 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
3. Frez prosty Fi12 Z4x75 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
4. Frez prosty Fi10 Z4x75 HRC55 pełnowęglikowy - 20 szt.
5. Frez prosty Fi8 Z4x60 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
6. Frez prosty Fi6 Z4x50 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
7. Frez prosty Fi5 Z4x50 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
8. Frez prosty Fi4 Z2x50 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
9. Frez prosty Fi3 Z2x50 HRC55 pełnowęglikowy - 10 szt.
10. Frez Fi6 do fazowania 90 stopni pełnowęglikowy - 10 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42670000-3 - Części i akcesoria do obrabiarek

4.5.5.) Wartość części: 11844,35 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa oraz montaż wyposażenia do pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik i technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu- Zdroju, realizowanego w ramach projektu pn. „Mechanik i mechatronik - odpowiedź na transformację regionu - wsparcie kształcenia zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju” dofinansowanego w ramach działania 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.
d) Część IV: Pozostałe wyposażenie do pracowni obróbki maszyn sterowanych numerycznie:
1. Czujnik zegarowy 3D - 2 szt.
2. Zestaw mikrometrów zewnętrznych - 1 szt.
3. Oprawka zaciskowa do tulejek ER32 wraz z kompletem tulejek (2-20 mm) BT40 - 7 szt.
4. Głowica frezarska fi 50 - 2 szt.
5. Oprawki do głowic frezarskich BT 40 D = 22 mm – 2 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42670000-3 - Części i akcesoria do obrabiarek

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

4.5.5.) Wartość części: 15652,85 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 273306,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 273306,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 273306,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Metal Technics Polska Sp. z o.o. Sp.k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5223068919

7.3.3) Ulica: ul. Ryżowa 43D/1

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 273306,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie podlega unieważnieniu z uwagi na fakt, że wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono, z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 12 980,00 zł.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 58563,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 58563,38 PLN

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie podlega unieważnieniu, z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 25 542,00 zł.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 42965,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 42965,10 PLN

2025-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy