Zakup wraz z dostawą aparatów do automatycznej dezynfekcji powierzchni poprzez zamgławianie
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00023108
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00023108/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-10 13:09
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-990a7e3a-c27d-4c0d-8502-59534de714c1
- Identyfikator
- 5222548391
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Urządzenia dezynfekujące
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00023108 z dnia 2025-01-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą aparatów do automatycznej dezynfekcji powierzchni poprzez zamgławianie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 016321074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księżycowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-934
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@lpr.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lpr.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-990a7e3a-c27d-4c0d-8502-59534de714c11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup wraz z dostawą aparatów do automatycznej dezynfekcji powierzchni poprzez zamgławianie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-990a7e3a-c27d-4c0d-8502-59534de714c1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00023108
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620183
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/15/XI/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą do siedziby Zamawiającego aparatów do automatycznej dezynfekcji powierzchni poprzez zamgławianie – 25 zestawów.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Formularzu parametrów wymaganych – Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik nr 2 do SWZ oraz
w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), które stanowią załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39330000-4 - Urządzenia dezynfekujące
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu unieważnienie na podstawieprzywołanego przepisu zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu oraz Specyfikacji warunków zamówienia. Przedmiotowe zamówienie finansowane miało być z dotacji celowej na zakupy inwestycyjne w 2024 r. Zgodnie z § 2 ust. 10 ww. umowy LPR jako Beneficjent po dokonaniu zakupu nie później jednak niż do 23 grudnia 2023 r. zobowiązany był przekazać
Ministrowi Zdrowia m.in. skan faktury z tytułu zakupu oraz skan protokołu zdawczo-odbiorczego potwierdzającego dokonanie dostawy. W przypadku niezłożenia ww. dokumentów do dnia 23 grudnia 2024 r. umowa inwestycyjna wygasa.
Z uwagi na fakt, iż w postępowaniu zostały złożone 3 oferty, nawet rozstrzygając postępowanie i dokonując wyboru oferty najkorzystniejszej w dniu 17 grudnia 2024 r. (tego dnia komisja przetargowa zakończyła weryfikować dokumenty uzupełnione przez wykonawców), umowa
z wybranym wykonawcą mogłaby być zwarta dopiero po upływie 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, a wiec po dniu 23 grudnia br.
Za nieprzyznanie środków, o którym mowa w art. 310 ustawy Pzp należy uznać również sytuację,
gdy cofnięcie uprzednio przyznanego dofinansowania nastąpi w toku prowadzonego postępowania
o udzielenie zamówienia. Podkreślenia wymaga, że utrata finasowania nastąpiła nie na skutek
działań Zamawiającego, ale z przyczyn od niego niezależnych. Zamawiający nie jest w stanie
zrealizować zamówienia z własnych środków.
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2025-01-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |