Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach: Opatów i Wilkowiecko
GMINA OPATÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00442565
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00442565/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-16 15:11
- Lokalizacja
- Opatów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d337f2bd-5441-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 5742055341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00442565 z dnia 2022-11-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach: Opatów i Wilkowiecko
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPATÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398333
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 27
1.5.2.) Miejscowość: Opatów
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-152
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 34 3196093
1.5.8.) Numer faksu: 34 3196081
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@opatow.gmina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.opatow.akcessnet.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.opatow.akcessnet.net1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach: Opatów i Wilkowiecko2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d337f2bd-5441-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00442565
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039809/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wilkowiecko
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00414081/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU 271.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 7248666,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Opatów - ul. Szkolna (rys. nr 5), Wilkowiecko - ul. Chodakowskiego do studni nr SR3 w ul. Cmentarnej i studni nr SR4 w ul. Leszcze ( rys. nr 4, 1, 8,9) , ul. Mikołaja z Wilkowiecka do studni nr SR3 w ul. 3 Maja (rys. 2,3) ul. Młyńska polegająca na budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wraz z przyłączami, kanalizacji tłocznej oraz dwóch przepompowni ścieków w miejscowości Wilkowiecko, przepompownia P1 - na skrzyżowaniu ul. Chodakowskiego z ul. Młyńską, przepompownia P2 - przy ul. Mikołaja z Wilkowiecka oraz budowa odcinka sieci wodociągowej w miejscowości Opatów, ul. Szkolna.
Celem projektu jest odprowadzenie ścieków z posesji zlokalizowanych w miejscowości Opatów - ul. Szkolna i Wilkowiecko oraz doprowadzenie wody dla mieszkańców ul. Szkolnej w Opatowie.
Projekt obejmuje realizację kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN200mm, kanalizacji tłocznej DN 90 mm oraz dwóch przepompowni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą (zasilaniem elektroenergetycznym), przyłączy kanalizacyjnych do posesji przyległych oraz budowę sieci wodociągowej w Opatowie, przy ul. Szkolnej.
Ścieki z przedmiotowego obszaru, systemem grawitacyjno – pompowym zostaną sprowadzone do już istniejącej kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Opatów. Następnie za pomocą istniejącego systemu grawitacyjnego zostaną sprowadzone do istniejącej oczyszczalni ścieków w miejscowości Opatów. Zastąpią indywidualne zbiorniki bezodpływowe i zwiększą komfort życia ok. 378 mieszkańców Sieć wodociągowa zostanie włączona do istniejącej sieci wodociągowej w ul. T. Kościuszki w Opatowie.
Całkowita długość zaprojektowanej kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wynosi: 4262,0m.
Całkowita długość zaprojektowanej kanalizacji sanitarnej tłocznej wynosi 2585,0m.
Projekt obejmuje realizację 109 szt. przyłączy kanalizacji sanitarnej D160/4,7mm o łącznej długości 1597,0m.
Projekt obejmuje realizację 2szt. przepompowni ścieków.
Całkowita długość zaprojektowanej sieci wodociągowej wynosi 355,00m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w w/w dokumentacji projektowej budowlano – wykonawczej i STWiOR stanowiącej wraz z zał. nr 8 do SWZ, która jest podstawą do wyceny oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert, tj. do dnia 15.11.2022 r. do godziny 12:00 wpłynęło 7 ofert. Kwota zaproponowana przez wykonawcę, którego oferta zawieranajniższą cenę wynosi 10 936 900,00 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 8 915 860,00 zł brutto (zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie prowadzonego postępowania na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy). Najniższa zaoferowana cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10936900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15996840,03 PLN
| 2022-11-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |