Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla budowy hal sportowych w miejscowości Wielkie Chełmy oraz Zalesie

Gmina Brusy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00023493
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00023493/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-10 13:51
Lokalizacja
Brusy, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9163b9b6-cf03-4ecf-8845-65f206fca186
Identyfikator
5551921230
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznego

Wykonawcy

2 przyznane

PIOTR ŚWIRZYŃSKIWałdowo Szlacheckie, PL · lot 0
78 474 PLN
PIOTR ŚWIRZYŃSKIWałdowo Szlacheckie, PL · lot 1
78 474 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00023493 z dnia 2025-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla budowy hal sportowych w miejscowości Wielkie Chełmy oraz Zalesie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brusy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351251

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Na Zaborach 1

1.5.2.) Miejscowość: Brusy

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-632

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 523969300

1.5.8.) Numer faksu: 523969303

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@brusy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brusy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9163b9b6-cf03-4ecf-8845-65f206fca186

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla budowy hal sportowych w miejscowości Wielkie Chełmy oraz Zalesie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9163b9b6-cf03-4ecf-8845-65f206fca186

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00023493

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00065494/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach -DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

1.3.15 Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Zalesiu - DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00617257

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Nr ZP.271.26.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla:
Część I - budowy hali sportowej z wielofunkcyjnymi boiskami oraz zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach w ramach zadania pn. „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach”.

2. Zakres rzeczowy dokumentacji projektowej obejmuje
Część I:
budowę hali sportowej z boiskiem o wymiarach 12 x 24 m wraz zapleczem szatniowo – sanitarnym, strzelnicą laserową z min. 4 stanowiskami strzeleckimi i łącznikiem do istniejącego budynku szkoły podstawowej, w tym:
1) roboty branży konstrukcyjno-budowlanej, obejmująca budowę nowego obiektu
i przebudowę pomieszczeń istniejącego budynku szkoły,
2) roboty branży sanitarnej, w zakresie budowy instalacji c.o., c.w.u. wod. – kan.
w nowobudowanym obiekcie oraz przebudowę ww. instalacji w obiekcie istniejącym, jeśli okaże się to niezbędne, zastosowanie odnawialnego źródła ciepła dla ogrzewania hali, dostosowanie instalacji w obu obiektach do projektowanych stref ppoż
3) roboty branży elektrycznej, w tym:
a) wykonanie instalacji elektrycznych oświetleniowych, gniazd wtykowych i oświetlenia awaryjnego w nowobudowanym obiekcie oraz budowa i przebudowa istniejących instalacji w części istniejącej, dostosowanie instalacji w obu obiektach do projektowanych stref ppoż
b) wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb nowobudowanego oraz istniejącego budynku z magazynem energii
c) wykonanie instalacji niskoprądowych w nowobudowanym obiekcie wraz z połączeniem z istniejącą instalacją w budynku szkoły oraz niezbędną jej przebudową,
d) wykonanie instalacji monitoringu dla nowobudowanego obiektu oraz terenu wokół budynków,
4) zagospodarowanie terenu, w tym m.in. wykonanie utwardzonych ciągów pieszych
i jezdnych, miejsc parkingowych, urządzenie zieleni (trawniki, zieleń średnia i wysoka), wykonanie boiska wielofunkcyjnego,
5) wyposażenie hali w sprzęt sportowy (m.in. drabinki, kosze do koszykówki, słupy
i siatki do siatkówki, tenisa i badmintona, bramki, podium, kozioł, skrzynia, materace itp.), rozkładaną na płycie boiska wykładzinę ochronną, scenę mobilną itp.

3. Projekty należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia
11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1679) – w ilości 4 egz. w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formacie PDF (płyta CD – 2 egz.).
4. Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy sporządzenie:
a) Przedmiaru robót opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju
i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno - użytkowego (j.t. Dz. U. z 2021 poz. 2454) – (tylko w formie elektronicznej – pliki w formacie pdf i ath – płyta CD-2 egz.).
Przedmiar winien zawierać:
– wyliczenia dla poszczególnych pozycji robót, z których wynikać będą ilości
na poszczególne roboty,
– nakłady z tytułu robót demontażowych, transportu, zagospodarowania odpadów (ilości w tonach) oraz wszystkie inne nakłady mające wpływ na ryczałtowy koszt realizacji robót,
– odniesienie do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
b) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno - użytkowego (j.t. Dz. U. z 2021 poz. 2454) - w wersji papierowej ilości 1 egz. oraz w wersji elektronicznej
w formacie pdf i ath (płyta CD – 2 egz.).
5. Kosztorys inwestorski, opracowany zgodnie z Ministra Rozwoju i Technologii
z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U.
z 2021 poz. 2458) - w wersji papierowej ilości 1 egz. oraz w wersji elektronicznej
w formacie pdf i ath (płyta CD – 2 egz.).
6. Do dokumentacji projektowej Wykonawca załącza wykaz sporządzonych opracowań
oraz pisemne oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z umową i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
7. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do nieodpłatnego uaktualniania kosztorysów do czasu zakończenia inwestycji, jednak nie dłużej niż 3 lata od uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) sprawdzenia istniejących warunków w terenie (udokumentowanie wizji lokalnej
za pomocą dokumentacji fotograficznej)
b) wykonania badań podłoża gruntowego, a jeśli okaże się to konieczne dla realizacji przedmiotu zamówienia, wykonania operatu geotechnicznego.
c) Uzgodnienie projektu z właściwym wojewódzkim konserwatorem zabytków (budynki szkół są wpisane do GEZ)
d) wykonanie mapy do celów projektowych,
e) odbycia min. dwóch spotkań z Zamawiającym w celu ustalenia szczegółów zakresu rzeczowego dokumentacji w przypadkach szczególnych możliwa jest wideokonferencja),
f) wykonania i przedstawienia do uzgodnienia Zamawiającemu projektów budowlanych wszystkich branż, opracowanych w stopniu szczegółowości, umożliwiającym uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektów technicznych;
g) przygotowania wniosku o pozwolenie na budowę / zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę w zakresie objętym sporządzoną dokumentacją projektową
oraz wszelkich niezbędnych dokumentów i uzgodnień koniecznych do złożenia ww. wniosku oraz złożenie tego wniosku/zgłoszenia do właściwego organu a w przypadku braku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót Wykonawca uzyska zaświadczenie o tym od właściwego organu.
h) uzyskania wszelkich wymaganych prawem, w tym Prawem budowlanym i Prawem ochrony środowiska, uzgodnień formalno – prawnych, opinii, operatów, ekspertyz oraz decyzji, które są konieczne do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę obiektów objętych dokumentacją projektową, przy użyciu własnych środków i na własny koszt.
i) udzielania wyjaśnień na etapie wyboru wykonawcy robót, a dotyczących rozwiązań projektowych,
j) przygotowanie i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, oraz dokonywanie niezbędnych wyjaśnień i uzupełnień na wezwanie organu wydającego pozwolenie na budowę,
k) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
9. Sposób wykonania dokumentacji projektowej:
a) dokumentacja projektowa ma być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Dokumentacja będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia
do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych
b) dokumentacja projektowa winna zostać wykonana w języku polskim, zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi, zasadami wiedzy technicznej oraz powinna być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punku widzenia celu, któremu ma służyć.
c) dokumentacja projektowa winna zostać sprawdzona przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia. Każdy egzemplarz dokumentacji winien być podpisany przez projektanta i sprawdzającego.
d) dokumentację projektową należy opracować w sposób czytelny, z wyłączeniem opisów ręcznych.
e) informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń powinny określać przedmiot umowy w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy
w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji.
f) Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z uwzględnieniem postanowień zawartych w art. 29 Ustawy z dnia 11 września 2019 roku
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320) – tzn. przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
W przypadku, gdy zastosowanie w/w jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w dokumentacji projektowej parametry urządzeń i materiałów równoważnych
Uwagi:
1) Dla projektowanego zakresu Zamawiający posiada ostateczne decyzje o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (Załącznik Nr 6 do SWZ).
2) Na realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie z "PROGRAMU BUDOWY PRZYSZKOLNYCH HAL SPORTOWYCH NA 100 LECIE PIERWSZYCH WYSTĘPÓW REPREZENTACJI POLSKI NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH"
3) Budynek szkoły w Wielkich Chełmach oraz budynek szkoły w Zalesiu znajdują się w gminnej ewidencji zabytków (Załącznik nr 5 do SWZ Karty GEZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla:

Część II - budowy hali sportowej z wielofunkcyjnymi boiskami oraz zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej w Zalesiu w ramach zadania pn. „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Zalesiu”.
2. Zakres rzeczowy dokumentacji projektowej obejmuje

Część II:
budowę hali sportowej z boiskiem o wymiarach 9 x 18 m wraz zapleczem szatniowo –sanitarnym, strzelnicą laserową z min. 4 stanowiskami strzeleckimi i łącznikiem do istniejącego budynku szkoły podstawowej, w tym:
1) roboty branży konstrukcyjno-budowlanej, obejmująca budowę nowego obiektu
i przebudowę pomieszczeń istniejącego budynku szkoły,
2) roboty branży sanitarnej, w zakresie budowy instalacji c.o., c.w.u. wod. – kan.
w nowobudowanym obiekcie oraz przebudowę ww. instalacji w obiekcie istniejącym, ewentualną wymianę źródła ogrzewania w istniejącym obiekcie, zastosowanie odnawialnego źródła ciepła dla ogrzewania hali, dostosowanie instalacji w obu obiektach do projektowanych stref ppoż,
3) roboty branży elektrycznej, w tym:
a) wykonanie instalacji elektrycznych oświetleniowych, gniazd wtykowych i oświetlenia awaryjnego w nowobudowanym obiekcie oraz budowa i przebudowa istniejących instalacji w części istniejącej, jeśli okaże się to niezbędne, dostosowanie instalacji w obu obiektach do projektowanych stref ppoż,
b) wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb nowobudowanego oraz istniejącego budynku z magazynem energii
c) wykonanie instalacji nN w nowobudowanym obiekcie wraz z połączeniem
z istniejącą instalacją w budynku szkoły oraz niezbędną jej przebudową,
d) wykonanie instalacji monitoringu dla nowobudowanego obiektu oraz terenu wokół budynków
4) zagospodarowanie terenu, w tym m.in. wykonanie utwardzonych ciągów pieszych
i jezdnych, miejsc parkingowych, urządzenie zieleni (trawniki, zieleń średnia
i wysoka)
5) wyposażenie hali w sprzęt sportowy (m.in. drabinki, kosze do koszykówki, słupy
i siatki do siatkówki, tenisa i badmintona, bramki, podium, kozioł, skrzynia, materace itp.), rozkładaną na płycie boiska wykładzinę ochronną, scenę mobilną itp.
3. Projekty należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia
11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1679) – w ilości 4 egz. w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formacie PDF (płyta CD – 2 egz.).
4. Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy sporządzenie:
a) Przedmiaru robót opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju
i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno - użytkowego (j.t. Dz. U. z 2021 poz. 2454) – (tylko w formie elektronicznej – pliki w formacie pdf i ath – płyta CD-2 egz.).
Przedmiar winien zawierać:
– wyliczenia dla poszczególnych pozycji robót, z których wynikać będą ilości
na poszczególne roboty,
– nakłady z tytułu robót demontażowych, transportu, zagospodarowania odpadów (ilości w tonach) oraz wszystkie inne nakłady mające wpływ na ryczałtowy koszt realizacji robót,
– odniesienie do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
b) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno - użytkowego (j.t. Dz. U. z 2021 poz. 2454) - w wersji papierowej ilości 1 egz. oraz w wersji elektronicznej
w formacie pdf i ath (płyta CD – 2 egz.).
5. Kosztorys inwestorski, opracowany zgodnie z Ministra Rozwoju i Technologii
z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U.
z 2021 poz. 2458) - w wersji papierowej ilości 1 egz. oraz w wersji elektronicznej
w formacie pdf i ath (płyta CD – 2 egz.).
6. Do dokumentacji projektowej Wykonawca załącza wykaz sporządzonych opracowań
oraz pisemne oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z umową i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
7. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do nieodpłatnego uaktualniania kosztorysów do czasu zakończenia inwestycji, jednak nie dłużej niż 3 lata od uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) sprawdzenia istniejących warunków w terenie (udokumentowanie wizji lokalnej
za pomocą dokumentacji fotograficznej)
b) wykonania badań podłoża gruntowego, a jeśli okaże się to konieczne dla realizacji przedmiotu zamówienia, wykonania operatu geotechnicznego.
c) Uzgodnienie projektu z właściwym wojewódzkim konserwatorem zabytków (budynki szkół są wpisane do GEZ)
d) wykonanie mapy do celów projektowych,
e) odbycia min. dwóch spotkań z Zamawiającym w celu ustalenia szczegółów zakresu rzeczowego dokumentacji w przypadkach szczególnych możliwa jest wideokonferencja),
f) wykonania i przedstawienia do uzgodnienia Zamawiającemu projektów budowlanych wszystkich branż, opracowanych w stopniu szczegółowości, umożliwiającym uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektów technicznych;
g) przygotowania wniosku o pozwolenie na budowę / zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę w zakresie objętym sporządzoną dokumentacją projektową
oraz wszelkich niezbędnych dokumentów i uzgodnień koniecznych do złożenia ww. wniosku oraz złożenie tego wniosku/zgłoszenia do właściwego organu a w przypadku braku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót Wykonawca uzyska zaświadczenie o tym od właściwego organu.
h) uzyskania wszelkich wymaganych prawem, w tym Prawem budowlanym i Prawem ochrony środowiska, uzgodnień formalno – prawnych, opinii, operatów, ekspertyz oraz decyzji, które są konieczne do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę obiektów objętych dokumentacją projektową, przy użyciu własnych środków i na własny koszt.
i) udzielania wyjaśnień na etapie wyboru wykonawcy robót, a dotyczących rozwiązań projektowych,
j) przygotowanie i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, oraz dokonywanie niezbędnych wyjaśnień i uzupełnień na wezwanie organu wydającego pozwolenie na budowę,
k) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
9. Sposób wykonania dokumentacji projektowej:
a) dokumentacja projektowa ma być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Dokumentacja będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia
do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych
b) dokumentacja projektowa winna zostać wykonana w języku polskim, zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi, zasadami wiedzy technicznej oraz powinna być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punku widzenia celu, któremu ma służyć.
c) dokumentacja projektowa winna zostać sprawdzona przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia. Każdy egzemplarz dokumentacji winien być podpisany przez projektanta i sprawdzającego.
d) dokumentację projektową należy opracować w sposób czytelny, z wyłączeniem opisów ręcznych.
e) informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń powinny określać przedmiot umowy w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy
w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji.
f) Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z uwzględnieniem postanowień zawartych w art. 29 Ustawy z dnia 11 września 2019 roku
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320) – tzn. przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
W przypadku, gdy zastosowanie w/w jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w dokumentacji projektowej parametry urządzeń i materiałów równoważnych
Uwagi:
1) Dla projektowanego zakresu Zamawiający posiada ostateczne decyzje o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (Załącznik Nr 6 do SWZ).
2) Na realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie z "PROGRAMU BUDOWY PRZYSZKOLNYCH HAL SPORTOWYCH NA 100 LECIE PIERWSZYCH WYSTĘPÓW REPREZENTACJI POLSKI NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH"
3) Budynek szkoły w Wielkich Chełmach oraz budynek szkoły w Zalesiu znajdują się w gminnej ewidencji zabytków (Załącznik nr 5 do SWZ Karty GEZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78474,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 293601,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 78474,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PSBUD Piotr Świrzyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 340166562

7.3.3) Ulica: ul. Prusa 6

7.3.4) Miejscowość: Wałdowo Szlacheckie

7.3.5) Kod pocztowy: 86-302

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 78474,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78474,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 246246,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 78474,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PSBUD Piotr Świrzyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 340166562

7.3.3) Ulica: ul. Prusa 6

7.3.4) Miejscowość: Wałdowo Szlacheckie

7.3.5) Kod pocztowy: 86-302

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 78474,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2025-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi