Wykonanie, dostawa i montaż mebli do Muzeum Narodowego w Lublinie
Muzeum Narodowe w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00444675
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00444675/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2022-11-17 14:19
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f15f7bc0-360b-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 9462700771
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00444675 z dnia 2022-11-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wykonanie, dostawa i montaż mebli do Muzeum Narodowego w Lublinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Narodowe w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387167680
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zamkowa 9
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-117
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mnwl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mnwl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie, dostawa i montaż mebli do Muzeum Narodowego w Lublinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f15f7bc0-360b-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00444675
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00357841/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: wykonanie, dostawa i montaż mebli – biurka, fotele biurowe, szafki4.5.3.) Główny kod CPV: 39151000-5 - Meble różne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39130000-2 - Meble biurowe
39141100-3 - Regały
4.5.5.) Wartość części: 115960,40 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: wykonanie, dostawa i montaż szaf metalowych4.5.3.) Główny kod CPV: 39151000-5 - Meble różne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39131100-0 - Regały archiwalne
39130000-2 - Meble biurowe
45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli
4.5.5.) Wartość części: 38920,22 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3: wykonanie, dostawa i montaż/ustawienie mebli do Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie i Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, filii Muzeum Narodowego w Lublinie4.5.3.) Główny kod CPV: 39151000-5 - Meble różne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39130000-2 - Meble biurowe
45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli
4.5.5.) Wartość części: 25565,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zawiadamia, że unieważnia przedmiotowe postępowanie w części 1 na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp – wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 7 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy
lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art 263 ustawy Pzp.
Zamawiający w dniu 14.10.2022 r. dokonał wyboru Wykonawcy DOMI STYL Maciej Banaszek,
21-007 Mełgiew, Minkowice 206, poinformował wszystkich Wykonawców o dokonanym wyborze oraz wezwał wybranego Wykonawcę do podpisania umowy w terminie 20.10.2022 r. Wykonawca, DOMI STYL
Maciej Banaszek, 21-007 Mełgiew, w wyznaczonym dniu nie stawił się na podpisanie umowy.
W związku powyższym Zamawiający w dniu 27.10.2022 r. wyznaczył Wykonawcy kolejny termin
na podpisanie umowy na dzień 28.10.2022 r., zaznaczając przy tym, że „niepodpisanie umowy
w powyższym terminie Zamawiający uzna za uchylanie się od zawarcia umowy w niniejszym postępowaniu”. Wykonawca w wyznaczonym dniu ponownie nie stawił się w celu podpisania umowy.
W związku z powyższym Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp unieważnia przedmiotowe postępowanie w części 1 z uwagi na uchylenie się Wykonawcy DOMI STYL Maciej Banaszek,
21-007 Mełgiew, od podpisania umowy.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz.1710 z późn. zm.) - cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz.1710 z późn. zm.), Zamawiający zawiadamia, że unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – cena najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert tj, do dnia 29.09.2022 r. do godziny 12:00 złożono 4 oferty, zgodnie z poniższą tabelą.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosi 47 871,87 zł brutto.
Wobec faktu, że cena najkorzystniejszej oferty (złożonej przez Tronus Polska Sp. z o.o.,
ul. Ordona 2a, 01-237 Warszawa, cena ofertowa brutto: 68 480,25 zł, okres gwarancji|: 36 miesięcy), przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zawiadamia, że unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – cena najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert tj, do dnia 29.09.2022 r. do godziny 12:00 wpłynęła jedna oferta: Tronus Polska Sp. z o.o. ul. Ordona 2a, 01-237 Warszawa, cena ofertowa brutto: 114 592,95 zł.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosi 31 444,95 zł brutto.
Wobec faktu, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
| 2022-11-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |