Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu
GMINA LUBOMIERZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00445274
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00445274/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-18 07:42
- Lokalizacja
- Lubomierz, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7ed9b934-302e-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6161276526
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00445274 z dnia 2022-11-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury
w Lubomierzu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBOMIERZ
1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Techniczny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821658
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Lubomierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-623
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 757833160
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@lubomierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.lubomierz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.lubomierz.pl/wiadomosci/3/lista/przetargi1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kulturyw Lubomierzu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ed9b934-302e-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00445274
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022538/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00341606/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RT.271.120.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu. Zadanie realizowane jest w ramach Działania nr 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałania nr 3.3.3. Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym - konkursy dla beneficjentów realizujących przedsięwzięcia na terenie ZIT AJ w Osi Priorytetowej nr 3 Gospodarka niskoemisyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
1.1. Obiekt będący przedmiotem opracowania to budynek gminny o konstrukcji tradycyjnej murowanej z dachem krytym dachówką ceramiczną karpiówką układaną w koronkę.
UWAGA: Zakres prac nie obejmuje:
- programu prac renowacyjno-konserwatorskich,
- badań stratygraficznych,
- przyłącza energetycznego,
1.2. Dane techniczne istniejącego obiektu
Długość : 22,5,34 m ; Szerokość: 12,72m
Ukształtowanie bryły obiektu : Prostokątne z dobudową od strony południowej
Wysokość ponad poziom terenu : 13,5m
Powierzchnia zabudowy : 277m²
Typ budynku : W zabudowie śródmiejskiej
Liczba kondygnacji nadziemnych : 2
Liczba kondygnacji podziemnych : 1
Kategoria zagrożenia ludzi : ZL III
1.3. Opis lokalizacji inwestycji
Obiekt będący przedmiotem opracowania znajduje się na działce Nr 42/7, 42/6 położonej w miejscowości Lubomierz. Wjazd na teren działek od strony drogi gminnej (własność Inwestora).
1.4. W ramach robót budowlanych przewiduje się:
- roboty rozbiórkowe,
- elewacja zewnętrzna,
- budowa schodów zewnętrznych z piaskowca,
- wypełnienie ubytków, wymiana tynków, restauracja gzymsów oraz malowanie na biało,
- oczyszczenie i restauracja fragmentu cokołu kamiennego,
- restauracja figury matki boskiej,
- wymiana pokrycia dachowego, rynien, rur spustowych oraz instalacji odgromowej,
- przebudowa komina i doprowadzenie do niego nowoprojektowanych instalacji,
- obudowanie wywiewki kanalizacji i komina wentylacyjnego,
- wymianę okien,
- wymiana drzwi zewnętrznych – na nowe o lepszym współczynniku przenikania ciepła:
U= 1,3W/m²K;
Uwaga: Z realizacji robót należy wyłączyć całość stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej.
- wzmocnienie konstrukcji wykuwanych otworów za pomocą konstrukcji stalowych wg części konstrukcyjnej,
Parter
- zamurowanie otworów zgodnie z dokumentacją projektową,
-modernizacja instalacji c.o. – przewiduje się zastosowanie następujących usprawnień: montaż pompy ciepła powietrze- woda na potrzeby c.o. o mocy minimalnej 28kWh wraz z osprzętem (jednostka zewnętrzna, czujnik temperatury, podest, konstrukcja, zbiornik buforowy), nowe niskotemperaturowe grzejniki wraz z zaworami termostatycznymi jako element systemu zarządzania energią,
- montaż ogrzewania podłogowego – układ wężownicy ślimakowy,
- wykonanie posadzek,
Uwaga: Z realizacji robót należy wyłączyć wierzchnią warstwę posadzek.
-ocieplenie podłogi na gruncie,
- zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła,
- w istniejących oprawach wymiana źródła na LED,
- montaż klimatyzacji,
Piętro
-ocieplenie stropów poddasza,
- montaż wyłazu na poddasze,
- zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła,
- w istniejących oprawach wymiana źródła na LED,
-modernizacja instalacji c.o.
2. Szczegółowy opis zakresu prac oraz technologia wykonania robót, a także zakres zostały określony w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ, opracowanej przez: REWIZJA Grupa projektowa Krzysztof Grześków ul. B. Prusa 37, 50-319 Wrocław, na którą składa się projekt budowlany, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wraz z opiniami, uzgodnieniami i decyzjami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44622100-7 - Urządzenia do odzyskiwania ciepła
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45442100-8 - Roboty malarskie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca którego oferta była najkorzystniejsza nie podpisał umowy a kolejna oferta była wyższa niż kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.| 2022-11-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |