Remont nawierzchni drogi gminnej przy ul. Pomianowskiego w Koronowie na drodze wewnętrznej działka nr 1047/15
Gmina Koronowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00446458
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00446458/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-18 12:20
- Lokalizacja
- Koronowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7657448f-4a16-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 5542554358
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00446458 z dnia 2022-11-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni drogi gminnej przy ul. Pomianowskiego w Koronowie na drodze wewnętrznej działka nr 1047/15
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koronowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350665
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 1
1.5.2.) Miejscowość: Koronowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-010
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marta.tobolewska@um.koronowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.koronowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/koronowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni drogi gminnej przy ul. Pomianowskiego w Koronowie na drodze wewnętrznej działka nr 1047/152.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7657448f-4a16-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00446458
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024434/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.31 Remont drogi wewnętrznej dz. 1047/15 w Koronowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00388858/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.44.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont warstw nawierzchni drogi wewnętrznej gminnej w Koronowie o powierzchni ok. 860 m2.
2. Istniejący stan zagospodarowania terenu.
Przedmiotowa droga gminna stanowi dojazd do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Obecnie droga posiada nawierzchnię asfaltową. Nawierzchnia jest ułożona na podbudowie z kruszywa wapiennego, pobocze jednostronne gruntowe. Wzdłuż dz. nr 1047/15 znajduje się chodnik z kostki betonowej. Stan techniczny nawierzchni jest zły, degradacji uległa górna warstwa nawierzchni w której znajdują się liczne spękania, wyboje oraz ubytki. W pasie drogowym znajduje się uzbrojenie podziemne oraz nadziemne. Brak wpustów ulicznych do kanalizacji deszczowej.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zapisami zawartymi w SWZ wraz z Specyfikacją Techniczną, szczegółowo opisującymi niniejszy przedmiot zamówienia.
4. Zakres robót obejmuje:
• roboty ziemne, kształtowanie poboczy.
• frezowanie całości nawierzchni
• wykonanie nawierzchni asfaltowej dwuwarstwowej
• wykonanie pobocza
• wykonanie chodnika
• wykonanie dwóch wpustów ulicznych (od Szkoły Podstawowej nr 1 i od strony Samociążka) i podłączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej
W ramach remontu przewiduje się wykonanie nakładki asfaltowej na istniejącej nawierzchni oraz remont istniejącego chodnika. Prace remontowe powinny obejmować:
1) rozbiórkę nawierzchni z kostki betonowej (chodnik),
2) frezowanie nawierzchni bitumicznej,
3) rozebranie krawężników betonowych,
4) rozebranie nawierzchni mas mineralno-bitumicznych,
5) rozebranie podbudowy z kruszywa,
6) rozebranie ław pod krawężniki z betonu,
7) oczyszczenie terenu,
8) remont chodnika ze zmiana nawierzchni z kostki brukowej betonowej,
9) wykonanie nakładki asfaltowej na całej szerokości jezdni z zachowaniem aktualnie istniejącej niwelety drogi o grubości 5 cm warstwy zasadniczej i 3 cm warstwy ścieralnej,
10) wymiana krawężników po obu stronach jezdni,
11) regulacje studzienek,
12) prace odtworzeniowe (humusowanie skarp, wykonanie nawierzchni poboczy i chodników).
Projekt zakłada realizację nowej nawierzchni asfaltobetonowej w dwóch warstwach wiążącej oraz ścieralnej o łącznej grubości 8cm na całej powierzchni działek. Istniejąca nawierzchnia zostanie sfrezowana. Należy wykonać dwa wpusty uliczne (od Szkoły Podstawowej nr 1 i od strony Samociążka) i podłączyć do istniejącej kanalizacji deszczowej.
Wykonanie robót nie zmienia parametrów technicznych drogi i nie podwyższa jej poziomu.
Nie przewiduje się wycinki drzew.
Dla terenu nie jest sporządzony MPZP.
Kolizje z infrastrukturą ENEA uzgodniono.
Kolizję z siecią wod/kan uzgodniono z ZGKiM.
Kolizje z infrastrukturą ORANGE uzgodniono.
Kolizje z infrastrukturą KPEC uzgodniono.
Wyszczególnienie robót:
- Remont nawierzchni asfaltowej drogi o długości ok. 220 mb i szerokości 3m.
- Roboty ziemne związane z oczyszczeniem pobocza, dopasowaniem kształtu do niwelety drogi.
- Frezowanie nawierzchni - przyjmuje się prace na 100% istniejącej nawierzchni asfaltowej w celu wyrównania niwelety.
- Wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej z warstwy wiążącej oraz ścieralnej na całej powierzchni działki o szerokości jak istniejąca nawierzchnia (szerokość ulicy).
- Wykonanie zjazdów do istniejących posesji z kostki brukowej betonowej;
- Wykonanie chodnika o powierzchni 321 m2 z kostki brukowej betonowej 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej
- Istniejące uzbrojenie sieci należy dostosować do poziomu wykonanej nawierzchni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45232452-5 - Roboty odwadniające
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 293807,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 508449,72 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 293807,41 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591700297
7.3.4) Miejscowość: Kozłowo 8A
7.3.5) Kod pocztowy: 86-105
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-11-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 293807,41 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-11-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |