„Poprawa efektywności energetycznej Szkoły Podstawowej w Branicach wraz z dostosowaniem do zaleceń straży pożarnej”.

GMINA BRANICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00447219
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00447219/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-18 14:20
Lokalizacja
Branice, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ed1977e5-34ce-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
7481518612
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00447219 z dnia 2022-11-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa efektywności energetycznej Szkoły Podstawowej w Branicach wraz z dostosowaniem do zaleceń straży pożarnej”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRANICE

1.3.) Oddział zamawiającego: Branice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Słowackiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Branice

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-140

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.sakwerda@branice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://branice.pl/22/strona-glowna-gminy-branice.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/preda

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa efektywności energetycznej Szkoły Podstawowej w Branicach wraz z dostosowaniem do zaleceń straży pożarnej”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed1977e5-34ce-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00447219

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012338/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 „Poprawa efektywności energetycznej Szkoły Podstawowej w Branicach wraz z dostosowaniem do zaleceń straży pożarnej”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00352199/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BG.271.10.2022.BS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. W ramach zadania zostanie dokonana poprawa efektywności energetycznej Szkoły Podstawowej w Branicach, poprzez docieplenie ścian i pełną wymianę czołowej ściany przez zburzenie murków i postawienie pełnej przeszklonej ściany głównej od strony ul. Szkolnej, czyli głównego wejścia do szkoły. Nastąpi również docieplenie ścian wewnętrznego dziedzińca, który powstał po dobudowaniu części gimnazjalnej do starego budynku szkoły podstawowej, a teraz stanowi tzw. „ spacerniak” dla uczniów. Jest to betonowa, niezadaszona przestrzeń zamknięta 4 ścianami. W ramach projektu nastąpi docieplenie ścian wokół „spacerniaka”, wymiana nawierzchni i zagospodarowanie terenu poprzez montaż ławek, donic z roślinami i zadaszenia w postaci żagla – w ten sposób ze „spacerniak” powstanie zewnętrzne atrium. Przy dociepleniu zostanie również wykonana wymiana rynien i rur spustowych oraz wykonanie obróbek blacharskich. Ponadto w ramach realizacji zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu przed głównym wejściem do budynku, montaż masztu flagowego oraz wymiana instalacji wody gaśniczej hydrantowej. Inwestycja jest bardzo ważna dla wszystkich mieszkańców Gminy Branice, bo do szkoły uczęszcza 256 uczniów i pracuje w nim ok. 50 pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych. Do szkoły uczęszczają dzieci i młodzież z 16 miejscowości z Gminy Branice.

Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożono 3 oferty.
Oferty opiewały na kwoty od 2.652.666,41 zł brutto (po złożeniu oferty dodatkowej kwota 2 651 656,89 zł brutto) do kwoty 3.453.510,24 zł brutto.
Na realizację zamówienia zamierzano przeznaczyć kwotę w wysokości 2.350.000,00 zł brutto.

Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, a w konsekwencji aktualizuje się podstawa unieważnienia postępowania o jakiej stanowi art. 255 pkt 3 p.z.p. t.j. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”.
2022-11-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane