„Remont cząstkowy dróg gminnych asfaltowych na terenie Gminy Bestwina”
Gmina Bestwina
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00448804
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00448804/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-21 11:58
- Lokalizacja
- Bestwina, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c61c222e-5b7f-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 6521708710
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00448804 z dnia 2022-11-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont cząstkowy dróg gminnych asfaltowych na terenie Gminy Bestwina”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bestwina
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258144
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 111
1.5.2.) Miejscowość: Bestwina
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-512
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bestwina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bestwina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont cząstkowy dróg gminnych asfaltowych na terenie Gminy Bestwina”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c61c222e-5b7f-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00448804
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022426/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przedmiotem zamówienia jest remont cząstkowy dróg asfaltowych na terenie Gminy Bestwina
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00423555/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZFiŚ.271.22.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont cząstkowy dróg na terenie Gminy Bestwina. Zakres robót obejmuje m.in.: remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno – bitumicznymi, powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową, pobocza – uzupełnienie ubytków, uszczelnianie pęknięć nawierzchni masą zalewową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj.:
- specyfikacja techniczna – załącznik nr 7 do SWZ;
- przedmiar robót – załącznik nr 1a SWZ;
które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia.
1) Zakres robót do wykonania, zlecany będzie sukcesywnie na podstawie pisemnych zleceń Zamawiającego. O ile w zleceniu nie określono inaczej wykonawca powinien przystąpić do jego realizacji nie później niż w ciągu 24 godzin od chwili otrzymania zlecenia. Zamawiający w przypadkach szczególnie niebezpiecznych, stanowiących zagrożenie dla użytkowników dróg (nazwane sytuacjami awaryjnymi), co zostanie wyraźnie wskazane przez osobę nadzorującą ze strony Zamawiającego w zleceniu pisemnym i potwierdzone telefonicznie (najpóźniej w kolejnym dniu roboczym), wymaga od Wykonawcy niezwłocznego przystąpienia do robót (robót awaryjnych) polegających na wykonaniu oznakowania tymczasowego lub wykonaniu naprawy uszkodzonej nawierzchni, w zakresie zapewniającym bezpieczeństwo dla uczestników ruchu. 2) Czas reakcji na przystąpienie do robót od chwili zgłoszenia, w przypadku wystąpienia „sytuacji awaryjnej”, o której mowa w pkt. 1) Wykonawca wskaże w pkt 3 załącznika nr 1 „Formularz oferty”. 3) Podstawą rozliczenia poszczególnych części robót będzie każdorazowo: protokół odbioru robót, zestawienie wykonanych remontów na terenie gminy Bestwina, atesty na wykorzystane materiały.
4) Opisane w dokumentacji przetargowej (SWZ i jej załącznikach) materiały i urządzenia są standardem oczekiwanym przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i urządzeń innych (równoważnych) niż te przyjęte w SWZ i jej załącznikach (w przypadku podania znaku towarowego lub producenta), jednak o parametrach i jakości nie gorszych od posiadanych przez materiały i urządzenia zaproponowane przez Zamawiającego.
5) Jeżeli dokumentacja przetargowa wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne jakimi muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego.
6) Pod pojęciem „minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne”, Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/ produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretnych produktów przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych, jakościowych i funkcjonalnych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Oznacza, że wskazaniom tym towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 7) Zgodnie z art. 101 ust.4 ustawy Pzp, w sytuacji gdyby w dokumentacji projektowej, przedmiarach lub specyfikacjach, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 oraz 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniem nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne opisywanym w każdej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie składania ofert, tj. do dnia 21 listopada 2022r, do godz. 09:00 w postępowaniu na ww. zadanie do Zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta. Wobec zaistniałej sytuacji, Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt) 1 ustawy Pzp unieważnia przedmiotowe postępowanie.| 2022-11-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |