„Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny w lok. mieszk. stanowiącym wł. Gminy Środa Śląska”.
Gmina Środa Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00449153
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00449153/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-21 12:58
- Lokalizacja
- Środa Śląska, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-74eb4830-3f0b-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 9131500156
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00449153 z dnia 2022-11-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny w lok. mieszk. stanowiącym wł. Gminy Środa Śląska”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5
1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://srodaslaska.logintrade.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny w lok. mieszk. stanowiącym wł. Gminy Środa Śląska”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74eb4830-3f0b-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00449153
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00368277/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.8-67/22
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem Zamówienia jest budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzającej powietrze w czterech lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Środa Śląska oraz rozbudowa pionu gazowego w budynku.
a) Ciechów ul. Średzka 3/1
b) Ciechów ul. Średzka 3/3
c) Ciechów ul. Średzka 3/4
d) Ciechów ul. Średzka 3/6
e) Ciechów ul. Średzka 3 – pion gazowy – klatka schodowa
Szczegółowy zakres prac w każdej z lokalizacji zawiera przedmiar robót oraz dokumentację projektową.
Zakres robót obejmuje:
A) Budowę wewnętrznych instalacji gazu wraz z zakupem i montażem kondensacyjnych kotłów gazowych oraz podłączeniem kuchni gazowych.
Rodzaj materiału i urządzeń, średnice rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacją wykonania i odbioru robót. Kuchenkę gazową należy podłączyć przewodem elastycznym, certyfikowanym oraz dokonać wymiany dysz w palnikach gazowych. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania.
Instalacje c.o. należy wykonać na powierzchni ścian. Rodzaj materiału i urządzeń (grzejniki), średnice rur oraz technikę łączenia rur, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacja wykonania i odbioru robót. Grzejniki wyposażyć w zawory i głowice termostatyczne. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji.
Zaplanowano wykonanie doprowadzenie wody do kotła c.o. oraz ks dla odprowadzenia kondensatu z kotła.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzającej powietrze. Wykonać należy za pośrednictwem dwupłaszczowego, systemowego przewodu spalinowego-powietrznego ze stali kwasoodpornej o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewody spalinowo - powietrzne należy zamontować w istniejącym murowanym przewodzie kominowym lub jako niezależne przewody kominowe systemowe zgodnie z dokumentacja projektową.
E) Wentylacja.
Wykonać należy za pośrednictwem istniejącego murowanego przewodu kominowego lub za pośrednictwem niezależnych przewodów kominowych – systemowych, zgodnie z dokumentacją projektową. Przewody wentylacyjne muszą być izolowane i zaopatrzone w odskraplacze.
F) Roboty Budowlane i wykończeniowe.
Po wykonaniu prac instalacyjnych należy wykonać ze szczególną starannością i estetyką roboty budowlane polegające na zaprawianiu i otynkowaniu bruzd, odtworzeniu okładzin z płytek ceramicznych, zamurowaniu i otynkowaniu przebić w ścianach i stropach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39370000-6 - Instalacje wodne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE PRAWNE:Działając na podstawie art. 255 ust. 1 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 tj.) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE:
Przedmiotem postępowania było: „Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny w lokalach mieszkalnych stanowiącym własność Gminy Środa Śląska”.
Dnia 13.10.2022 roku o godzinie 10:00 upłynął termin składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na w/w przedmiot zamówienia.
Ogłoszenie o zamówieniu na „Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji, a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny w lokalach mieszkalnych stanowiącym własność Gminy Środa Śląska” opublikowane zostało w dniu 28.09.2022 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2022/BZP 00368277/01 z dnia 28.09.2022 r.
Do wyznaczonego terminu nie wpłynęła do Zamawiającego żadna oferta.
Zgodnie z powyższym, powodem unieważnienia postępowania jest brak wymaganej przepisami ustawy liczby ważnych ofert, a tym samym obiektywny brak możliwości wyboru przez Zamawiającego oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił, jak na wstępie.
| 2022-11-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |