Kompleksowa przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowości Klikawa

GMINA PUŁAWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00450310
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00450310/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-22 07:36
Lokalizacja
Puławy, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8c69cc75-1d56-11ed-acbd-46d0480cd9c4
Identyfikator
7162801248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00450310 z dnia 2022-11-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowości Klikawa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PUŁAWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019922

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dęblińska 4

1.5.2.) Miejscowość: Puławy

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 887-41-21

1.5.8.) Numer faksu: 81 887-41-22

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pulawy.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ugpulawy.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.ugpulawy.bip.lubelskie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowości Klikawa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c69cc75-1d56-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00450310

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018125/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Kompleksowa przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowości Klikawa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00307773/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IF.271.16.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2845528,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Kompleksowa przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowości Klikawa” w formule „zaprojektuj – wybuduj”.

Zakres przedmiotu zamówienia m. in. obejmuje:
• przygotowanie koncepcji rozwiązania sytuacyjnego i konstrukcyjnego poszczególnych dróg oraz uzyskanie akceptacji Zamawiającego;
• opracowanie materiałów do wniosku o uzyskanie Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) i uzyskaniem ww. decyzji w imieniu Zamawiającego;
• wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z wszelkimi niezbędnymi wymaganymi prawem uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi;
• opracowanie wniosku wraz z załącznikami o uzyskanie decyzji ZRID;
• uzyskanie decyzji ZRID w imieniu Zamawiającego z rygorem natychmiastowej wykonalności dla każdego zadania wyszczególnionego poniżej z osobna;
• wybudowanie dróg;
• uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie;
• oddanie do użytkowania wybudowanych dróg.
Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Puławy, powiat Puławski, województwo lubelskie i dotyczy „Kompleksowa przebudowa sieci dróg gminnych w miejscowości Klikawa".
Inwestycja składa się z czterech zadań, to jest:
• ZADANIE 1 – ulica Klonowa, długości ok. 0,60 km, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 874 do skrzyżowania z ulicą Akacjową
• ZADANIE 2 – ulica Akacjowa, długości ok. 0,50 km, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 874 do skrzyżowania z ulicą Klonową
• ZADANIE 3 – ulica Ogrodowa, długości ok. 0,24 km, od skrzyżowania z ulicą Akacjową do skrzyżowania z ulicą Długą
• ZADANIE 4 – ulica Długa, długości ok. 0,45 km, od skrzyżowania z ulicą Podgórną do skrzyżowania z ulicą Grabową
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie zaprojektowania i wykonania robót budowlanych stanowi Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożono dwie oferty:
1. Konsorcjum firm: Lider: PBI INFRASTRUKTURA S.A., ul. Kolejowa 10E, 23 - 200 Kraśnik, Partner: PBI WMB Sp. z o.o., ul. Błonie 8, 27 - 600 Sandomierz;
cena: 9 157 253,59 zł; okres gwarancji: 5 lat;
2. WOD - BUD Sp. z o.o., ul. Piłsudskiego 12/1, 23 - 200 Kraśnik, cena: 11 604 313,12 zł, okres gwarancji: 5 lat.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 3 500 000,00 zł. Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania w dniu 15.09.2022 r.
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Ze względu na okoliczność, iż w przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny powyższej oferty, postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9157253,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11604313,12 PLN

2022-11-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane