„Modernizacja drogi powiatowej DP 1081S w m. Cielętniki, gmina Dąbrowa Zielona” – ETAP I
Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00453015
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00453015/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-23 08:31
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0dbe37d3-488a-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 5732308295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00453015 z dnia 2022-11-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja drogi powiatowej DP 1081S w m. Cielętniki, gmina Dąbrowa Zielona” – ETAP I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343229222
1.5.8.) Numer faksu: 343785468
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@czestochowa.powiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzd-czestochowa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja drogi powiatowej DP 1081S w m. Cielętniki, gmina Dąbrowa Zielona” – ETAP I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dbe37d3-488a-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00453015
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00384845/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD.272.48.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 406504,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja drogi powiatowej DP 1081S w m. Cielętniki, gmina Dąbrowa Zielona – ETAP I.
Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego oraz pieszego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno - bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
Zakres prac do wykonania:
- Rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką - korekcyjne średnia grubość 5 cm (100 % pozyskanego destruktu przeznaczone do utwardzenia poboczy) – 2 340,00m2
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 35 cm z odwozem urobku na odległość do 2 km (wraz z utylizacją) 0,60 m - poszerzenie jednostronne na odc. 120 m – 72,00m2
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 30 cm z odwozem urobku na odległość do 2 km (wraz z utylizacją) po chodnik i zjazdy – 780,00m2
- Podbudowa z kruszywa łamanego 31,5/63 - warstwa dolna gr. 20 cm po zagęszczeniu - poszerzenie jezdni – 72,00m2
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. 20 cm po zagęszczeniu - zjazdy, chodnik – 780,00m2
- Krawężniki betonowe 15x30 na ławie betonowej z oporem – 334,00m
- Krawężniki betonowe 15x22 najazdowe na ławie betonowej z oporem ( zjazdy od jezdni i zamknięcie od bram (56 + 42 ) – 98,00 m2
- Obrzeża betonowe 30 x 8 na ławie betonowej z oporem – 348,00m2
- Nawierzchnia zjazdów z kostki betonowej gr. 8 - kolor na podsypce cementowo - piaskowej 42 x 1,8m – 75,60m2
- Nawierzchnia chodnika z kostki betonowej gr. 8 - szara na podsypce cementowo - piaskowej 348 x 1,8m – 626,40m2
- Mechaniczne oczyszczenie i skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej emulsją – 5 870,00m2
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych warstwa wyrównawcza gr. 4 cm po zagęszczeniu AC 16 W KR 3/4 - jezdnia + skrzyżowania – 2 450,00m2
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych warstwa ścieralna gr. 4 cm po zagęszczeniu AC 11 S KR 3/4 - jezdnia + skrzyżowania– 2 420,00m2
- Mechaniczne ścięcie zawyżonego pobocza grubości 5 cm z odwozem urobku na odległośc do 2 km (wraz z utylizacją) - szer. 1,0 m – 390,00m2
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym - warstwa dolna (materiał z frezowania nawierzchni) - grubość 4 cm po zagęszczeniu ( szer. 1,0 m ) 450+60 m – 390,00m2
- Utwardzenie poboczy i zjazdów kruszywem łamanym - warstwa górna; grubość 4 cm po zagęszczeniu (szer. 1,0 m ) 450 + 60 m – 390,00m2
- Przełożenie istniejących zjazdów z kostki betonowej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej z uzupełnieniem podbudowy z kruszywa łamanego – 60,00m2
- Renowacja rowu przydrożnego z wyprofilowaniem dna i skarp z odwozem urobku na odległość do 2 km – 390,00m.
Skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
W miejscach skrzyżowań i zbliżeń z istniejącym uzbrojeniem roboty ziemne i montażowe muszą być prowadzone ręcznie, zgodnie z wymaganiami i pod ścisłym nadzorem użytkownika danego uzbrojenia. Istniejące uzbrojenie powinno być dokładnie zlokalizowane i odsłonięte przed wykonaniem wykopu.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa Przedmiar robót oraz STWiOR stanowiące załącznik zał. Nr 1 do SWZ.
2. W przypadku zmiany obowiązujących norm jakościowych w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany dostosować jakość wykonywanych robót dotyczących przedmiotu zamówienia do nowych norm.
3. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.1. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania min. 60 miesięcy.
3.2. Zamówienie należy realizować w oparciu o obowiązujące w budownictwie drogowym normy, instrukcje, szczegółowe specyfikacje techniczne na roboty utrzymaniowe.
3.3. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszystkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 482243,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 592180,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 482243,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Michał Kowalski KOST
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7712396860
7.3.3) Ulica: Grabostów 20
7.3.4) Miejscowość: Gorzkowice
7.3.5) Kod pocztowy: 97-350
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-11-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 482243,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
| 2022-11-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |