„Budowa trzech placówek opiekuńczo - wychowawczych przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szklarskiej Porębie”.
Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00455294
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00455294/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-23 15:27
- Lokalizacja
- Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-32197760-0f30-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 6112503548
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00455294 z dnia 2022-11-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa trzech placówek opiekuńczo - wychowawczych przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szklarskiej Porębie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821492
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kochanowskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 64 731 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiatkarkonoski.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.powiatkarkonoski.eu/5918
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.powiatkarkonoski.eu/7721/dokument/196691.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa trzech placówek opiekuńczo - wychowawczych przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szklarskiej Porębie”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32197760-0f30-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00455294
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028811/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa trzech placówek opiekuńczo-wychowawczych przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szklarskiej Porębie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00284797/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.1.10.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9560400,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa trzech placówek opiekuńczo – wychowawczych (trzech budynków wolnostojących, 3-kondygnacyjnych, każdy o pow. ok. 390m2) przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szklarskiej Porębie wraz z infrastrukturą uzupełniającą (parkingi, droga pożarowa i plac przeciwpożarowy, zieleń urządzona) w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja spełniać będzie wymogi Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 447). W ramach zadania powstaną trzy placówki opiekuńczo-wychowawcze w Szklarskiej Porębie dla łącznie 42 dzieci w wieku 10-18 lat.
2. W ramach niniejszego zamówienia wykonawca powinien wykonać, z zachowaniem wymagań określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (dalej zwanym PFU, stanowiącym Załącznik nr 5 do Specyfikacji Warunków Zamówienia):
a) kompletną dokumentację projektową zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz uzyskać niezbędne decyzje, opinie, badania, uzgodnienia i pozwolenia dla budowy trzech budynków Domu Dziecka, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę,
b) roboty budowlane na podstawie w/w dokumentacji projektowej przy jednoczesnym osiągnięciu celów określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiących opis przedmiotu zamówienia zawarty w Załączniku Nr 5 do SWZ, wraz z przeprowadzeniem wszystkich niezbędnych odbiorów i dopuszczeń do użytkowania, w szczególności zaś:
• przebudowę i budowę nowego zagospodarowania terenu,
• rozbiórkę istniejących obiektów kolidujących z planowaną budową budynków Domu Dziecka,
• budowę trzech nowych budynków Domu Dziecka.
UWAGA: Program Funkcjonalno-Użytkowy zakłada realizację zagospodarowania terenu w dwóch etapach, niemniej jednak w ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji w zakresie zagospodarowania terenu tylko w odniesieniu do opisanego w PFU etapu I zagospodarowania terenu (w tym m.in. w Załączniku A1_Projekt zagospodarowania terenu do Programu Funkcjonalno-Użytkowego stanowiącego Załącznik Nr 6 do SWZ). Realizacja prac projektowych i budowlanych przewidzianych dla II etapu zagospodarowania terenu (w ramach którego zaplanowano m.in. wykonanie placu zabaw i boiska wielofunkcyjnego) nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia, dlatego też Wykonawca nie uwzględnia założeń przyjętych w PFU dla II etapu zagospodarowania terenu (w tym m.in. w Załączniku A1a_Projekt zagospodarowania terenu do PFU).
W ramach niniejszego postępowania Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania inwestycji i opracowania dokumentacji projektowej oraz realizacji robót budowlanych zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zgodnie z Uchwałą Nr X/90/15 Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w rejonie ul. Uroczej i ul. Kilińskiego w Szklarskiej Porębie.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj.:
a) Program Funkcjonalno-Użytkowy, stanowiący Załącznik Nr 5 do SWZ;
b) Projekt umowy, stanowiący Załącznik Nr 4 do SWZ.
4. Zamówienie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, przyjętego na mocy uchwały Nr 84/2021 Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, wydanej na podstawie art. 65 ust. 28 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 568 z późn. zm.). Inwestycja, której dotyczy postępowanie, jest tożsama z opisem inwestycji zawartym we wniosku o dofinansowanie.
Szczegóły Opisu Przedmiotu Zamówienia określone zostały w Dziale VI SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
71315300-2 - Usługi opomiarowania dla budownictwa
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
32342000-2 - Urządzenia głośnikowe
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
32344110-0 - System generowania głosu
39110000-6 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
37000000-8 - Instrumenty muzyczne, artykuły sportowe, gry, zabawki, wyroby rzemieślnicze, materiały i akcesoria artystyczne
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia w terminie wyznaczonym
na składanie ofert, tj. do godz. 10:00 w dniu 27.10.2022 r., złożone zostały 3 n/w oferty:
Oferta Nr 1
Firma Budowlana Ekoinbud Sp. z o.o. Sp. k., ul. Geodetów 29, 80-298 Gdańsk
Zaoferowana cena brutto: 16 794 713,92 zł, w tym:
za prace projektowe: 419 000,00 zł (brutto)
za roboty budowlane wraz z wyposażeniem: 16 375 713,92 zł (brutto)
Zaoferowany okres gwarancji: 60 miesięcy
Oferta Nr 2
PRE-FABRYKAT Sp. z o.o., Miłków, ul. Brzezie Karkonoskie 2, 58-540 Karpacz
Zaoferowana cena brutto: 29 550 073,59 zł, w tym:
za prace projektowe: 861 000,00 zł (brutto)
za roboty budowlane wraz z wyposażeniem: 28 689 073,60 zł (brutto)
Zaoferowany okres gwarancji: 60 miesięcy
Oferta Nr 3
Berger Bau Polska Sp. z o.o., ul. Szczecińska 11, 54-517 Wrocław
Zaoferowana cena brutto: 21 984 502,90 zł, w tym:
za prace projektowe: 456 886,58 zł (brutto)
za roboty budowlane wraz z wyposażeniem: 21 527 616,30 zł (brutto)
Zaoferowany okres gwarancji: 60 miesięcy
Zamawiający – na podstawie uchwały Zarządu Powiatu Karkonoskiego Nr 305/1026/22 z dnia 22 listopada 2022 r. w sprawie unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn.: „Budowa trzech placówek opiekuńczo-wychowawczych przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szklarskiej Porębie – zatwierdził unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy, z uwagi na to, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (tj. kwotę 5 882 352,00 zł brutto), a jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16794713,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29550073,59 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Ze względu na to, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty – przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia – zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – podlega unieważnieniu.| 2022-11-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |