„Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej na terenie Gminy Stare Babice w 2022 r.”. – roboty uzupełniające.
Gmina Stare Babice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00456585
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00456585/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-24 11:54
- Lokalizacja
- Stare Babice, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-970bca4a-6598-11ed-abdb-a69c1593877c
- Identyfikator
- 1182025548
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00456585 z dnia 2022-11-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej na terenie Gminy Stare Babice w 2022 r.”. – roboty uzupełniające.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stare Babice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271855
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 32
1.5.2.) Miejscowość: Stare Babice
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-082
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@stare-babice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starebabice.bip.net.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej na terenie Gminy Stare Babice w 2022 r.”. – roboty uzupełniające.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-970bca4a-6598-11ed-abdb-a69c1593877c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00456585
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
Zamówienie w trybie z wolnej ręki zostało przewidziane w zamówieniu podstawowym (zawarta
umowa nr 55/2022 z 20.01.2022 r.), jego zakres polega na powtórzeniu robót
stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego, a wartość zamówienia z wolnej ręki została uwzględniona w wartości zamówienia podstawowego.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-70d921a4-6187-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZiF.271.51.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy jest wykonanie robót związanych z remontem cząstkowym dróg gminnych
o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej na terenie Gminy Stare Babice w 2022 r.
2. Wykaz dróg i rodzaj ich nawierzchni pokazano w załączniku do wzoru umowy – wykaz dróg.
3. Wyszczególnienie robót stanowiących przedmiot umowy:
1) remont cząstkowy dróg o nawierzchniach asfaltowych:
a) wycięcie uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów;
b) oczyszczenie uszkodzonych miejsc wraz z usunięciem i wywiezieniem rumoszu;
c) ogrzanie bitumu i skropienie naprawianego miejsca;
d) rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej w jednej lub w dwóch warstwach w zależności od głębokości ubytku;
e) zagęszczenie poszczególnych warstw ułożonej mieszanki;
f) skropienie bitumem powierzchni górnej warstwy i zasypanie grysem;
g) każdą ułożoną warstwę mieszanki mineralno – bitumicznej należy skropić emulsją asfaltową przed ułożeniem następnej w celu odpowiedniego połączenia między warstwowego; dodatkowo należy skropić emulsją asfaltową połączenia pomiędzy nowo układanymi a istniejącymi warstwami nawierzchni asfaltowej.
2) remont cząstkowy dróg o nawierzchniach z destruktu bitumicznego:
a) wycięcie uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów;
b) oczyszczenie uszkodzonych miejsc wraz z usunięciem i wywiezieniem rumoszu;
c) rozścielenie warstwy z destruktu bitumicznego o grubości do 10 cm wraz z jej zagęszczeniem;
d) jednokrotne powierzchniowe utrwalenie emulsją asfaltową kationową 70% modyfikowaną, szybko-rozpadową i grysami bazaltowymi o uziarnieniu 2/5 mm.
3) remont nawierzchni z kostki brukowej
a) zdjęcie kostki w miejscu wymagającym naprawy;
b) zagęszczenie podłoża, położenie warstwy suchego betonu i wypoziomowanie nawierzchni;
c) ułożenie kostki (wykorzystanie istniejącej kostki lub wymiana na nową – według ustalenia Zamawiającego), dobicie kostek do właściwego poziomu i zasypanie szczelin piaskiem;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drog Rem Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5222834010
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-11-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 420010 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-12-31| 2022-11-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |