Termomodernizacja obiektów oświatowych Powiatu Głogowskiego, w podziale na części
Powiat Głogowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00458699
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00458699/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-25 10:06
- Lokalizacja
- Głogów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f115367-5f44-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6932130595
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00458699 z dnia 2022-11-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja obiektów oświatowych Powiatu Głogowskiego, w podziale na części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Głogowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 21
1.5.2.) Miejscowość: Głogów
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rz@powiat.glogow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.glogow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat.glogow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja obiektów oświatowych Powiatu Głogowskiego, w podziale na części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f115367-5f44-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00458699
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039851/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Termomodernizacja obiektów oświatowych Powiatu Głogowskiego, w podziale na części, w formule zaprojektuj i wybuduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. Termomodernizacja obiektów oświatowych Powiatu Głogowskiego” w Osi 3, w ramach działania 3.3.A - projekty związane z kompleksową modernizacją energetyczną budynków użyteczności publicznej w ramach RPO 2014-2020, Poddziałania 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00429174/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.272.32.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ I – TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU GŁÓWNEGO SZKOŁY ORAZ BUDYNKU „ZIELONE WARSZTATY” WZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZYCH I BRANŻOWYCH W GŁOGOWIE.
Zadanie realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach projektu pn. Termomodernizacja obiektów oświatowych
Powiatu Głogowskiego” w Osi 3, w ramach działania 3.3.A - projekty związane z kompleksową modernizacją energetyczną
budynków użyteczności publicznej w ramach RPO 2014-2020, Poddziałania 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach
użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne.
Przedmiotem zamówienia jest:
a) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz audytu
energetycznego dotyczącej termomodernizacji budynku głównego szkoły oraz budynku „Zielone Warsztaty” w Zespole
Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie,
b) Pozyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń, niezbędnych do realizacji inwestycji (w tym uzgodnienia z
Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, zgody właściwego organu administracji architektonicznobudowlanej,
uzgodnienia z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych),
c) Wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji wraz z odbiorem inwestycji na nadzorze budowlanym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonym Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym
załącznik nr 1A do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.5.) Wartość części: 1004409,83 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ II – TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU GŁÓWNEGO SZKOŁY ORAZ BUDYNKU SPORTOWEGO I LICEUMOGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE.
Zadanie realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach projektu pn. Termomodernizacja obiektów oświatowych
Powiatu Głogowskiego” w Osi 3, w ramach działania 3.3.A - projekty związane z kompleksową modernizacją energetyczną
budynków użyteczności publicznej w ramach RPO 2014-2020, Poddziałania 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach
użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne.
Przedmiotem zamówienia jest:
a) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz audytu
energetycznego dotyczącej termomodernizacji budynku głównego szkoły oraz budynku sportowego I Liceum
Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie,
b) Pozyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji (w tym pozwolenia
Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pozwolenia na budowę wydanego przez właściwy organ
administracji architektoniczno-budowlanej, uzgodnienia z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych),
c) wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji wraz z odbiorem inwestycji na nadzorze budowlanym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonym Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym
załącznik nr 1B do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.5.) Wartość części: 2198414,15 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ III – TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU SZKOŁY W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCHW GŁOGOWIE.Zadanie realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach projektu pn. Termomodernizacja obiektów oświatowych
Powiatu Głogowskiego” w Osi 3, w ramach działania 3.3.A - projekty związane z kompleksową modernizacją energetyczną
budynków użyteczności publicznej w ramach RPO 2014-2020, Poddziałania 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach
użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne.
Przedmiotem zamówienia jest:
a) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz audytu
energetycznego dotyczącej termomodernizacji budynku szkoły w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie,
b) Pozyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji (w tym pozwolenia
Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zgody właściwego organu administracji
architektonicznobudowlanej, uzgodnienia z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych),
c) wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji wraz z odbiorem inwestycji na nadzorze budowlanym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonym Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym
załącznik nr 1C do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.5.) Wartość części: 1206350,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu w CZĘŚCI I złożona została jedna oferta przez Wykonawcę:
NOWOCZESNE TECHNIKI BUDOWNICTWA WOLAR Sp. z o.o., ul. St. Leszczyńskiego 4/29, 50-078 Wrocław, w cenie 2 166 399,00 zł.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w CZĘŚCI I kwotę 1 235 424,09 zł. Cena oferty przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 930 974,91 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
W opisanym stanie faktycznym i prawnym unieważnienie postępowania w CZĘŚCI I jest uzasadnione.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postepowaniu w CZĘŚCI II złożona została jedna oferta przez Wykonawcę:
NOWOCZESNE TECHNIKI BUDOWNICTWA WOLAR Sp. z o.o. , ul. St. Leszczyńskiego 4/29, 50-078 Wrocław, w cenie 4 034 015,00 zł.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w CZĘŚCI II kwotę 2 670 455,41 zł. Cena oferty przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 1 363 559,59 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
W opisanym stanie faktycznym i prawnym unieważnienie postępowania w CZĘŚCI II jest uzasadnione.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postepowaniu w CZĘŚCI III złożona została jedna oferta przez Wykonawcę:
NOWOCZESNE TECHNIKI BUDOWNICTWA WOLAR Sp. o.o. , ul. St. Leszczyńskiego 4/29, 50-078 Wrocław, w cenie 2 609 752,50 zł.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w CZĘŚCI III kwotę 1 483 810,50 zł. Cena oferty przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 1 125 942,00 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
W opisanym stanie faktycznym i prawnym unieważnienie postępowania w CZĘŚCI III jest uzasadnione.
| 2022-11-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |