Odbiór, wywóz i utylizacja odpadów komunalnych z obiektów Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. z miejscowości Lądek Zdrój
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00025368
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00025368/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-13 09:26
- Lokalizacja
- Lądek-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6f78e636-5936-47a0-bae0-464b4a1c7570
- Identyfikator
- 8810002259
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00025368 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór, wywóz i utylizacja odpadów komunalnych z obiektów
Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. z miejscowości Lądek Zdrój
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288283
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 4
1.5.2.) Miejscowość: Lądek-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-540
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: elzbieta.kinal@uzdrowisko-ladek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uzdrowisko-ladek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ladek-dlugopole/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór, wywóz i utylizacja odpadów komunalnych z obiektówUzdrowiska Lądek-Długopole S.A. z miejscowości Lądek Zdrój
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f78e636-5936-47a0-bae0-464b4a1c7570
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00025368
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00609393
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 757200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Nazwa postępowania:
Odbiór, wywóz i utylizacja odpadów komunalnych z obiektów Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. z miejscowości Lądek Zdrój.
Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
Przedmiotem zamówienia jest:
- Świadczenie usług odbioru, wywozu i utylizacji odpadów komunalnych powstających na terenie obiektów będących własnością Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. w sposób zapewniający przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa m.in. ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2024 r., poz. 399 tj.) oraz aktami prawa miejscowego w sprawie regulaminu/ów utrzymania czystości i porządku na terenie danej gminy.
- Zorganizowanie minimum 2 raz w roku objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie obiektów Uzdrowiska w Lądku Zdrój.
- Wyposażenie nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych oraz utrzymywaniu ich w należytym stanie technicznym i sanitarnym - zał. do SWZ zawiera wykaz obiektów Zamawiającego i deklarowane ilości pojemników.
- Każdorazowe porządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami po odbiorze odpadów.
2. Wykonawca ponosi całkowite koszty związane ze zbieraniem, transportem i zagospodarowaniem odpadów oraz pozostałe koszty zamówienia. Ponadto w kosztach uwzględnia się również opłatę za umieszczenie odpadów na składowisku, tzw. opłatę środowiskową – dla masy odpadów, których unieszkodliwienie będzie konieczne podczas zagospodarowania odpadów odebranych przez Wykonawcę.
3. W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i ilości pojemników wg potrzeb Zamawiającego. Zmiany mogą dotyczyć zarówno zmniejszenia, jak i zwiększenia liczby adresów nieruchomości i ilości pojemników. Zamawiający wskazuje minimalny poziom wykorzystania zamówienia na 70% wartości brutto zawartej umowy.
Uwaga:
W wyniku intensywnych opadów, w tym spiętrzenia wód m.in. na rzece Biała Lądecka, które zaistniały we wrześniu br. na terenie m.in. miejscowości Lądek Zdrój doszło do zalania Sanatorium „Jan” w Lądku Zdrój. Aktualnie obiekt ten jest zamknięty. Zamawiający planuje przeprowadzić remont obiektu i ponownie go uruchomić.
4. Usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów Uzdrowiska obejmuje następujące rodzaje odpadów komunalnych:
- odpady komunalne zmieszane,
- odpady komunalne zbierane selektywnie zawierające frakcje: papieru i tektury, tworzyw sztucznych i metalu, opakowań wielomateriałowych, szkła i opakowań ze szkła, odpadów ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone,
- meble i odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony oraz wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji.
5.1. W ramach odbioru zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady umieszczone w pojemnikach, przystosowanych do ich składowania oraz odpady, których Zamawiający nie umieścił w pojemniku na odpady ze względu na jego przepełnienie tzw. nadwyżki np. w workach, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu).
5.2 Wykonawca ma obowiązek odbioru zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów pozostałych po segregacji z minimalną częstotliwością:
Zmieszane odpady komunalne (odpady pozostałe po segregacji) - raz na tydzień;
Frakcje papieru i tektury, tworzyw sztucznych i metalu - raz na dwa tygodnie;
Frakcje szkła i opakowań szklanych - raz na cztery tygodnie;
"Bioodpady" w tym odpadów zielonych – raz w tygodniu.
5.3. Pojemniki do selektywnego zbierania odpadów muszą posiadać informację w języku polskim o rodzaju frakcji, którą należy w nich umieszczać:
-pojemnik na szkło i opakowania szklane, musi posiadać napis na zielonym tle o treści: "szkło",
-pojemnik na tworzywa sztuczne i metal musi posiadać napis na żółtym tle o treści "metal i tworzywa sztuczne",
-pojemnik na odpady ulegające biodegradacji w tym odpady zielone: musi posiadać napis na brązowym tle o treści: "bio".
-pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych oraz pozostałości po segregacji muszą posiadać oznaczenia w formie pisemnej w języku polskim, iż są to pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych oraz pozostałości po segregacji. W/w pojemnik musi posiadać napis na czarnym tle: "odpady zmieszane".
Dostosowanie kolorów pojemników oraz naklejek na pojemnikach do wymagań Zamawiającego jest obowiązkowe, wynika ono wprost Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U 2021r, poz. 906).
Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.
Szczegółowy opis oraz warunki realizacji zamówienia zawarto w projektowanych postanowieniach umownych (załącznik do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 342360,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 380430,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 342360,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU KOMUNALNIK - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7551845613
7.3.3) Ulica: Św. Jerzego 1a
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-518
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 342360,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wartość NETTO zamówienia podstawowego na 24 m-cy wynosi:304.800,00 zł netto tj. 65.730,74 euro netto* /329.184,00 zł brutto
Opcja czasowo-ilościowa do 50% (przedłużenie usługi do 12 m-cy):
152.400,00 zł netto tj. 32.865,37 euro netto*
Zamawiający przewiduje również ewentualną możliwość zastosowania zamówienia na dodatkowe, podobne usługi w trybie tzw. wolnej ręki (art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.): do 300.000,00 zł netto tj. 64.695,60 euro netto*
Treść art. 305. [Warunki udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki]ustawy Pzp.
„Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli:
1) zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14;
(…)”,
Treść art. 214. [Przesłanki udzielenia zamówienia z wolnej ręki] ustawy Pzp.
„ust. 1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
(…)
pkt 7) w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości; (…)”.
*średni kurs złotego w stosunku do euro, stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,6371 na podstawie Obwieszczenia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 3 grudnia 2023 r. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów (M.P. z 2023 r. poz. 1344).
Ogółem : 757.200,00 zł netto tj. 163.291,71 euro netto
| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |