Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka

Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00458739
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00458739/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-25 10:14
Lokalizacja
Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e9877bc8-539b-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
9211658422
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00458739 z dnia 2022-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lwowska 54

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdptomaszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdptomaszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiattomaszowski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna powiatu tomaszowskiego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e9877bc8-539b-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00458739

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028880/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3265 L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowościach Polany i Polanówka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00408025/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.3721.23.2022.AZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dla zadania pn.: „Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka”.
Opis inwestycji
Przedmiotowy odcinek drogi powiatowej objęty pracami budowlanymi znajduje się w miejscowościach Polany i Polanówka (gmina Krynice).
Zakres będący przedmiotem zamówienia obejmuje odcinek od km 0+000 do km 4+530 o długości 4 530mb.
2. Zakres robót na przedmiotowym odcinku drogi obejmuje:
− Roboty przygotowawcze
− Roboty rozbiórkowe
− Perony autobusy i chodniki
− Wykonanie ścieków korytkowych
− Nawierzchnia z kostki do przełożenia
− Regulacja wysokościowa elementów uzbrojenia technicznego
− Przepusty pod zjazdami i chodnikami
− Przepust w km 0+462,04 do wymiany
− Przepust w km 0+964 do wymiany
− Przepust w km 1+137 do wymiany
− Przepust pod korona drogi w km 2+848- przepust 2xfi 100 do wymiany
− Przepust w km 3+147,00 do wymiany
− Przepust w km 4+072,00 do wymiany
− Oczyszczenie rowów przydrożnych przy przepustach remontowanych
− Poszerzenia jezdni głównej
− Nawierzchnia drogi głównej
− Nawierzchnia skrzyżowań
− Nawierzchnia zjazdów bitumicznych
− Zatoki autobusowe
− Pobocza
− Oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu
− Tablice informacyjne wraz ze słupkami

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 09.11.2022 r., do godz. 8:00, wpłynęły cztery oferty:
Oferta nr 1 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o. o. , ul. Peowiaków 7, 22-400 Zamość NIP 922-22-95-093 REGON 950370827 Cena [PLN] 8 163 416,05 Nazwa kryterium
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały (G)
[miesiące] 60
Oferta nr 2 Lider - PBI Infrastruktura S.A. ul. Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik NIP 816-14-65-524 REGON 690587901 Partner – PBI WMB Sp. z o.o. ul. Błonie 8, 27-600 Sandomierz NIP 864-19-49-162 REGON 260593234 cena 8 859 204,61 Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały (G) 60
Oferta nr 3 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o.o., ul. Lwowska 54, 22-600 Tomaszów Lubelski NIP 921-16-43-082 REGON 950359116 cena 8 222 791,83 Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały (G) 60
Oferta nr 4 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SADEX Janusz Sadlik, Kolonia Sitno 84, 22-424 Sitno
NIP 9220003057 REGON 950009712 cena 8 734 974,95 Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały (G) 60
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości brutto 5 536 207,14 PLN (słownie: pięć milionów pięćset trzydzieści sześć tysięcy dwieście siedem i 14/100 złotych).

Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
2022-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane