Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II
GMINA KŁOBUCK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00459135
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00459135/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-25 11:19
- Lokalizacja
- Kłobuck, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2c3899b9-5435-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 5742055306
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00459135 z dnia 2022-11-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KŁOBUCK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398273
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 6
1.5.2.) Miejscowość: Kłobuck
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 034 3100150
1.5.8.) Numer faksu: 034 3172661
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaklobuck.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminaklobuck.pl/main/index.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.gminaklobuck.pl/zamowienia_publiczne/ogloszenia_o_zamowieniach.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c3899b9-5435-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00459135
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001472/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00408121/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.085.2022.SA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1798043,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część pierwsza - Zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego w Kłobucku1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu wokół budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku, w zakresie odwodnienia, budowy miejsc parkingowych z pieszo-jezdnymi ciągami komunikacyjnymi, budowy oświetlenia, zagospodarowania zieleni wraz z nowymi nasadzeniami oraz montażem elementów małej architektury.
2. Roboty polegać będą w szczególności na:
- rozbiórce istniejących nawierzchni utwardzonych,
- rozbiórce istniejących ogrodzeń
- rozbiórce / remoncie murków
- budowie i remoncie utwardzonych dojść i dojazdów
- budowie stanowisk parkingowych dla samochodów osobowych wraz z
szlabanem wygradzającym
- dostawie i montażu „ławek-pomników”
- montażu elementów małej architektury
- zmianie lokalizacji miejsca gromadzenia odpadów
- montażu oświetlenia terenu i roślinności
- montażu luminacji świetlnej skierowanej na elewację frontową budynku Urzędu Miejskiego
- budowie kanalizacji deszczowej
- budowie drenażu opaskowego wokół budynku Urzędu Miejskiego
- nasadzeniach roślinności ozdobnej
- wycince zieleni w zakresie koniecznym
- przebudowie i zabezpieczeniu urządzeń obcych
3. Dostawa i montaż „ławek – pomników”
1) Wykonawca dostarczy i zamontuje w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, dwie
„ławki - pomniki” przedstawiające postaci historyczne związane z historią Miasta Kłobuck:
a) pierwsza – przedstawiać będzie Władysława Sebyłę;
b) druga – przedstawiać będzie Władysława Belinę-Brzozowskiego;
2) Zamawiający udostępnia dokumentację fotograficzną postaci wymienionych w ppkt. 1), która stanowi załącznik nr 13 do SWZ,
3) Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji szkice „ławek – pomników” wraz z wymiarami; jedynie zaakceptowany przez Zamawiającego szkic „ławki – pomnika” może stanowić podstawę do zlecenia wykonania odlewu,
4) każda z dwóch dostarczonych „ławek - pomników” powinna:
a) być wykonana jako odlew z brązu o wymiarach zbliżonych do wymiarów naturalnych (wzór ławki do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zadania);
b) mieć jedno miejsce siedzące obok postaci historycznej, jednakże jej szerokość nie powinna przekraczać 130cm;
c) mieć umieszczoną tabliczkę z opisem postaci którą przedstawia (treść do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zadania);
d) być zamontowana na fundamencie zapewniającym jej stabilne i trwałe posadowienie;
5) odlew z brązu powinien być wykonany następującymi metodami:
a) metodą formowania w piasku oraz
b) metodą traconego wosku – metodą skorupową–ceramiczną, odzwierciedlającą dokładność odwzorowania modelu
4. Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót - stanowiące załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.5.) Wartość części: 1186669,68 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część druga – Zagospodarowanie terenu i budowa fontanny multimedialnej na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu i budową
fontanny multimedialnej na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku.
2. Ogólny opis przewidywanych robót
Roboty polegać będą w szczególności na:
budowie niecki fontanny multimedialnej wraz z komorą techniczną,
przebudowie fragmentów utwardzenia powierzchni gruntu kostką granitową,
posadowieniu gotowych elementów małej architektury, w tym: ławek, pojemników na odpadki, betonowych słupków
przyulicznych oraz donic z betonu architektonicznego na roślinność ozdobną,
przesunięciu stojaka rowerowego wraz z dwoma słupkami przyulicznymi,
usunięciu donic o przekroju koła,
robotach ogrodniczych w zakresie sadzenia krzewów i roślin okrywowych w modułach wypoczynkowych oraz donicach,
robotach rozbiórkowych, w tym rozbiórce fragmentów nawierzchni z kostki granitowej 9/11cm oraz usunięciu okrągłych
donic z roślinnością ozdobną,
robotach ziemnych polegających na wykonaniu wykopów pod nieckę fontanny,
budowie urządzeń technologicznych fontanny multimedialnej,
budowie przyłączy i odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji,
budowie przyłączy i odcinków sieci elektrycznej.
3. Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
przedmiar robót - stanowiące załączniki do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.5.) Wartość części: 611373,56 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia może przeznaczyć łączną kwotę w wysokości 2.720.000.00 zł, w tym odpowiednio na realizację części pierwszej zamówienia kwotę w wysokości 1.780.000,00 zł oraz na realizację części drugiej zamówienia kwotę w wysokości 940.000,00 zł. W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego cena najkorzystniejszej oferty za realizację części pierwszej zamówienia, spośród wszystkich ofert złożonych w postępowaniu wyniosła 2.199.559,66 zł. Cena najkorzystniejszej oferty za realizację części drugiej przedmiotowego zamówienia, spośród wszystkich ofert złożonych w postępowaniu wyniosła 937.901,76 zł. Zgodnie z zapisami ustawy Pzp Zamawiający powinien udzielić zamówienia w części, dla której cena oferty złożonej przez Wykonawcę jest niższa niż kwota jaką Zamawiający przewidział na jej realizację, zaś w części, dla której cena oferty przewyższa kwotę przewidzianą na jej realizację dokonać unieważnienia postępowania, po czym ogłosić nowe postępowanie tylko na realizację tej właśnie części. Niestety, z uwagi na fakt, iż obie części zamówienia mają być realizowane w programie „POLSKI ŁAD”, w ramach jednej promesy, zawarcie umowy na realizację tylko jednej części zamówienia i być może brak wyłonienia Wykonawcy do realizacji części drugiej, pomimo ogłoszenia kolejnych postępowań, skutkować będzie utratą środków z dofinansowania i w związku z tym, koniecznością zaangażowania dodatkowych środków publicznych, nieprzewidzianych w planie wydatków budżetowych Gminy Kłobuck, na sfinansowanie zawartej umowy.
Ponadto Zamawiający, już po terminie otwarcia ofert złożonych w niniejszym postępowaniu, powziął informację o zmianie regulaminu programu „POLSKI ŁAD”, dzięki której będzie mógł skorygować złożony wniosek o dofinansowanie w sposób, który wpłynie na zmniejszenie kosztów realizacji pierwszej części zamówienia. Zabieg ten, w przekonaniu Zamawiającego, umożliwi wyłonienie w kolejnym postępowaniu Wykonawcy dla obu części zadania. Oznacza to, że wybór jednej z części zamówienia i jej realizacja nie leży w interesie publicznym.
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż zaistniała okoliczność, o której mowa w art. 255 pkt. 5) Ustawy Pzp, w związku z czym postępowanie o udzielenie zamówienia zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2199559,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2199559,66 PLN
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia może przeznaczyć łączną kwotę w wysokości 2.720.000.00 zł, w tym odpowiednio na realizację części pierwszej zamówienia kwotę w wysokości 1.780.000,00 zł oraz na realizację części drugiej zamówienia kwotę w wysokości 940.000,00 zł. W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego cena najkorzystniejszej oferty za realizację części pierwszej zamówienia, spośród wszystkich ofert złożonych w postępowaniu wyniosła 2.199.559,66 zł. Cena najkorzystniejszej oferty za realizację części drugiej przedmiotowego zamówienia, spośród wszystkich ofert złożonych w postępowaniu wyniosła 937.901,76 zł. Zgodnie z zapisami ustawy Pzp Zamawiający powinien udzielić zamówienia w części, dla której cena oferty złożonej przez Wykonawcę jest niższa niż kwota jaką Zamawiający przewidział na jej realizację, zaś w części, dla której cena oferty przewyższa kwotę przewidzianą na jej realizację dokonać unieważnienia postępowania, po czym ogłosić nowe postępowanie tylko na realizację tej właśnie części. Niestety, z uwagi na fakt, iż obie części zamówienia mają być realizowane w programie „POLSKI ŁAD”, w ramach jednej promesy, zawarcie umowy na realizację tylko jednej części zamówienia i być może brak wyłonienia Wykonawcy do realizacji części drugiej, pomimo ogłoszenia kolejnych postępowań, skutkować będzie utratą środków z dofinansowania i w związku z tym, koniecznością zaangażowania dodatkowych środków publicznych, nieprzewidzianych w planie wydatków budżetowych Gminy Kłobuck, na sfinansowanie zawartej umowy.
Ponadto Zamawiający, już po terminie otwarcia ofert złożonych w niniejszym postępowaniu, powziął informację o zmianie regulaminu programu „POLSKI ŁAD”, dzięki której będzie mógł skorygować złożony wniosek o dofinansowanie w sposób, który wpłynie na zmniejszenie kosztów realizacji pierwszej części zamówienia. Zabieg ten, w przekonaniu Zamawiającego, umożliwi wyłonienie w kolejnym postępowaniu Wykonawcy dla obu części zadania. Oznacza to, że wybór jednej z części zamówienia i jej realizacja nie leży w interesie publicznym.
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż zaistniała okoliczność, o której mowa w art. 255 pkt. 5) Ustawy Pzp, w związku z czym postępowanie o udzielenie zamówienia zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 937901,76 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 937901,76 PLN
| 2022-11-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |