Zaprojektowanie i wybudowanie lub przebudowanie ok. 7660m dróg gminnych na terenie Gminy Łubowo
GMINA ŁUBOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00459240
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00459240/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-25 11:39
- Lokalizacja
- Łubowo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c02c4b29-5ab2-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 7842299291
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00459240 z dnia 2022-11-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wybudowanie lub przebudowanie ok. 7660m dróg gminnych na terenie Gminy Łubowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁUBOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259459
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1
1.5.2.) Miejscowość: Łubowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-260
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lubowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.lubowo.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wybudowanie lub przebudowanie ok. 7660m dróg gminnych na terenie Gminy Łubowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c02c4b29-5ab2-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00459240
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018667/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Zaprojektowanie i wybudowanie lub przebudowanie ok. 7660m dróg gminnych na terenie Gminy Łubowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00420207/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem umowy jest: Zaprojektowanie i wybudowanie lub przebudowanie ok. 7660m dróg gminnych na terenie Gminy Łubowo, Gmina Łubowo, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zgodnie z załączonym Programem Funkcjonalno Użytkowym.
Zadanie obejmuje w szczególności wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozw. na budowę/przebudowę dróg, (m.in. projekt budowlany, wykonawczy wraz z wymaganymi uzgod., łącznie z uzyskaniem prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i decyzji pozwolenie wodno – prawne, jeśli dot.) oraz wybudowanie/przebudowanie dróg.
W wyniku realizacji inwestycji powstaną drogi o nawierzchni bitumicznej (bitumiczne warstwy: wiążąca i ścieralna, ułożone na warstwie wyrównawczej, zgodnie z PFU).
Uwaga: przewiduje się wykonanie części dokumentacji w formie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – szczegóły określają poszczególne PFU
W skład zadania wchodzi:
- budowa drogi wraz z chodnikiem (w części przebiegu) w Dziekanowicach – w pobliżu Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
- budowa drogi Dziekanowice – Żydówko
- budowa drogi w Wierzycach, nr 285054P (os. Kolonia)
- budowa drogi w Wierzycach, nr 285049P(os. Zielone)
- budowa drogi w Fałkowie (w pobliżu przedszkola gminnego)
- budowa drogi w Lednogórze (przy terenach rekreacyjnych nad jeziorem Lednica)
- przebudowa drogi w Rybitwach, nr 285035P
Długości dróg są szacowane. Parametry dróg muszą zostać dostosowane do warunków terenowych i przepisów obowiązujących na dzień sporządzenie dokumentacji. Szczegóły zadania określają Programy Funkcjonalno – Użytkowe (PFU), które są załącznikami do niniejszej SWZ.
Niniejsza inwestycja jest przewidziana do dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zgodnie ze wstępną promesą nr Edycja2/2021/6216/PolskiLad dotyczącą realizacji przez Gminę Łubowo inwestycji: Zaprojektowanie i wybudowanie lub przebudowanie ok. 7660m dróg gminnych na terenie Gminy Łubowo.
Z uwagi na rozliczenie ryczałtowe, przy szacowaniu ceny Wykonawca winien uwzględnić również wszelkie elementy procesu wykonawczego w tym np.: zorganizowanie na swój koszt placu budowy oraz prowadzenie robót zgodnie z przepisami bhp oraz ppoż., zapewnienie bieżącej obsługi geodezyjnej, archeologicznej, oznakowanie i zabezpieczenie placu budowy, przeprowadzenie niezbędnych badań i odbiorów oraz kompletowanie dokumentacji obejmującej zakres robót objętych przedmiotem zamówienia, wykonanie operatu powykonawczego projektu wraz z inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą, przyjętej do zasobu geodezyjnego, uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót najpóźniej do dnia odbioru końcowego, przygotowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu, przygotowanie kompletnej dokumentacji odbiorowej wraz z uzyskaniem zaświadczenia PINB w Gnieźnie o możliwości użytkowania dróg przed dokonaniem płatności na rzecz Wykonawcy itd.
Szczegóły zamówienia określa dokumentacja techniczna, która znajduje się w zał. nr 5 do SWZ. Cena ryczałtowa.
Zamawiający zastrzega sobie prawo uzgadniania z Wykonawcą terminów rozpoczęcia prac poszczególnych etapów realizacji zamówienia.
UWAGA
Jeżeli w dokumentacji, o której mowa wyżej zastosowano nazwy producentów lub inne nazwy własne, należy przyjąć, że służą one wyłącznie doprecyzowaniu opisu przedmiotu zamówienia a zamówienie należy wykonać z materiałów wskazanych w dokumentacji lub równoważnych (o parametrach nie gorszych - jak wskazano niżej). Ewentualne roboty zamienne wynikłe w trakcie realizacji umowy –muszą być uzgodnione z Zamawiającym, zasadność ich wykonania winna być zaakceptowana przez strony umowy, mogą to być zmiany, które ulepszają realizowane zamówienie, usprawniają proces budowy, nie mogą zmieniać zakresu zamówienia).
Użyte materiały i urządzenia winny być w I gatunku jakościowym i wymiarowym, posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty materiałowe do stosowania w budownictwie a także zapewniać sprawność eksploatacyjną
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższyła kwotę, którą Zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.| 2022-11-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |