Kontynuacja dostępu do archiwalnej kolekcji czasopism C.E.E.O.L.
UNIWERSYTET OPOLSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00025751
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00025751/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-13 10:06
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-39b35551-c58d-47a8-bb9d-ab6fd3fba4e8
- Identyfikator
- 7540007179
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00025751 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kontynuacja dostępu do archiwalnej kolekcji czasopism C.E.E.O.L.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET OPOLSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001382
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Mikołaja Kopernika 11
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-040
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uni.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamowienia.uni.opole.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kontynuacja dostępu do archiwalnej kolekcji czasopism C.E.E.O.L.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39b35551-c58d-47a8-bb9d-ab6fd3fba4e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00025751
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00101449/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.11 [57c] Bazy danych czasopism elektronicznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Firma CEEOL GmbH jest jedynym producentem i operatorem bazy. Firma ABE Holding Sp. z o.o. jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem upoważnionym do prowadzenia sprzedaży bazy CEEOL w Polsce na rok 2024. Oba fakty zostały potwierdzone przez producenta bazy stosownym oświadczeniem. CEEOL jest udostępniany tylko z serwera należącego do producenta, w związku z czym wydawca jest, z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jedynym źródłem tej bazy. CEEOL stanowi jedno z podstawowych i niezbędnych źródeł wiedzy dla pracowników naukowych Instytutu Językoznawstwa i Instytutu Nauk o Polityce i Administracji, co wynika ze złożonego przez tę jednostkę zapotrzebowania oraz użytkowników Biblioteki. Baza zawiera specjalistyczny zbiór czasopism, których bezpośredni zakup od Wydawców przekraczałby koszty jej zakupu, zatem nie jest to rozsądne rozwiązanie alternatywne.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: D/98/2024/ZWR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Kontynuacja dostępu do archiwalnej kolekcji czasopism C.E.E.O.L.
2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym Zaproszeniu oraz załącznikach do Zaproszenia tj. Opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1.1. do Zaproszenia) oraz projekcie umowy (załącznik nr 3 do Zaproszenia).
3. Termin wykonania przedmiotowego zamówienia: od 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48610000-7 - Systemy baz danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABE Holding Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272656332
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 32608,47 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |