Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów
Gmina Pisz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00025841
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00025841/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-13 10:15
- Lokalizacja
- Pisz, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e3799cba-e3bd-422d-881f-735cd0e49067
- Identyfikator
- 8491499696
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00025841 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pisz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gustawa Gizewiusza 5
1.5.2.) Miejscowość: Pisz
1.5.3.) Kod pocztowy: 12-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: 874241226
1.5.8.) Numer faksu: 874241238
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@pisz.home.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pisz.pl/bip
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e3799cba-e3bd-422d-881f-735cd0e490671.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3799cba-e3bd-422d-881f-735cd0e49067
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00025841
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045082/23/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00584001
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego, o którym mowa w art. 4 pkt 1 ustawy, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) Zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie
na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez Zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten Zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Szczegółowe uzasadnienie faktyczne i prawne jest na stronie internetowej prowadzonego postęp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Org.271.29.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4233880,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz. Przedmiot zamówienia składa się z dwóch zadań:
1) Zadanie A – odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych (w tym odpadów ulegających biodegradacji wraz z bioodpadami)
od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz;
2) Zadanie B – odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych
od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz.
2. Charakterystyka Gminy Pisz
1) Gmina Pisz jest gminą miejsko-wiejską położoną w południowo-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Powierzchnia gminy wynosi 635,7 km2. W skład gminy wchodzą 43 sołectwa.
Na dzień 30 września 2024 r. Gminę Pisz zamieszkiwało ok. 25 863 mieszkańców, a średnia gęstość zaludnienia wynosiła 41 osoby/km2.
Szacunkowa ilość i rodzaj nieruchomości:
a) Zabudowa jednorodzinna – 3835, z tego na terenie miasta Pisz – 1865, poza terenem miasta Pisz – 1970;
b) Zabudowa wielorodzinna – 219, z tego na terenie miasta Pisz – 197, poza terenem miasta Pisz – 22.
Liczba nieruchomości może w niewielkim stopniu ulec zmianie w wyniku oddania do użytku nowych nieruchomości lub ich rozbiórki.
2) Ilość deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi złożonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych według stanu na dzień 30 września 2024 r.:
Teren miasta i gminy Pisz: 9 229.
3) Szacunkowa ilość odpadów zebranych selektywnie na nieruchomościach zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz: prognoza od dnia 1 stycznia 2025 r. do dnia 31 grudnia 2025 r. w zakresie odpadów ulegających biodegradacji, tworzyw sztucznych, metali i odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, papieru i tektury, szkła oraz odpadów wielkogabarytowych:
- Odpady ulegające biodegradacji - 950,000 Mg,
- Odpady Wielkogabarytowe - 322,000 Mg,
- Tworzywa sztuczne - 650,000 Mg,
- Papier i tektura - 228,000 Mg,
- Szkło - 430,000 Mg.
4) szacunkowa ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych
na nieruchomościach zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz:
prognozowana szacunkowa ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w okresie od dnia 1 stycznia 2025 r. do dnia 31 grudnia 2025 r. –
4 900,000 Mg.
Wykonawca nie będzie miał prawa zgłaszania do Zamawiającego jakichkolwiek roszczeń z tytułu wykonywania umowy, jeżeli stan faktyczny będzie odbiegał od danych zawartych w ust. 2 pkt 3 i 4.
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia dotyczącego zadania A: Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz:
1) Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz wykonywana w terminie 12 miesięcy, przy czym za pierwszy dzień realizacji przedmiotu zamówienia przyjmuje się dzień 1 stycznia 2025 r. Termin realizacji przedmiotu zamówienia może zostać skrócony, w przypadku wyczerpania środków przeznaczonych na realizację przedmiotu zamówienia;
2) Usługa odbierania i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych obejmuje zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną;
3) W ramach usługi świadczonej przez Wykonawcę odbierane i zagospodarowywane będą odpady komunalne zbierane selektywnie z podziałem na frakcje: odpady ulegające biodegradacji, papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe i odpady wielkogabarytowe;
4) Zaopatrzenie nieruchomości w pojemniki służące do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym jest obowiązkiem właściciela nieruchomości zamieszkałej. Obowiązek ten dotyczy zarówno nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, jak i nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej;
5) Wykonawca wyposaży nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej objęte zamówieniem w worki niezbędne do zbierania selektywnych odpadów komunalnych;
6) Wykonawca umożliwi właścicielom nieruchomości zamieszkałych odpłatne zaopatrzenie w pojemniki do zbierania odpadów selektywnych (odpadów ulegających biodegradacji, tworzyw sztucznych, metalu, opakowań wielomateriałowych, papieru i tektury, szkła).
7) Ustala się następującą częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz:
a) selektywnie zebrane odpady komunalne z podziałem na frakcje: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe zbierane na terenie miasta i gminy Pisz odbierane będą z terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej – raz na dwa tygodnie,
b) odpady ulegające biodegradacji, w tym bioodpady, odbierane będą na terenie miasta i gminy Pisz z terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej – raz w tygodniu,
c) meble i inne odpady wielkogabarytowe z terenów zabudowy jednorodzinnej
i wielorodzinnej odbierane będą co kwartał w terminach wykazanych
w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, zwanego dalej „harmonogramem”.
Powyższe częstotliwości są zgodne z przyjętymi w obowiązującym regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Pisz, zwanym dalej „regulaminem.
8) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowanie przez właściciela nieruchomości zamieszkałej obowiązków w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku ich niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odpady jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie pisemnie powiadomić o tym Zamawiającego oraz właściciela nieruchomości, nie później niż w ciągu 2 dni od zaistnienia tego faktu.
Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację filmową
lub zdjęciową umożliwiającą identyfikację nieruchomości z rejestracją daty i godziny.
9) W zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) – do wskazanych przez niego w umowie instalacji.
4. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia dotyczącego zadania B: Odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz.
1) Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz przekazywania ich do instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych wykonywana w terminie 12 miesięcy, przy czym za pierwszy dzień realizacji przedmiotu zamówienia przyjmuje się dzień 1 stycznia 2025 r. Termin realizacji przedmiotu zamówienia może zostać skrócony, w przypadku wyczerpania środków przeznaczonych na realizację przedmiotu zamówienia;
2) Usługa odbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych obejmuje zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną;
3) Zaopatrzenie nieruchomości w pojemniki służące do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym jest obowiązkiem właściciela nieruchomości zamieszkałej. Obowiązek ten dotyczy zarówno nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, jak i nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej;
4) Dopuszcza się umożliwienie przez Wykonawcę dzierżawy lub innej formy dysponowania pojemnikami do zbiórki niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów;
5) Ustala się następującą częstotliwość odbioru niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne na terenie miasta Pisz odbierane będą:
- z terenów zabudowy jednorodzinnej – raz w tygodniu,
- z terenów zabudowy wielorodzinnej – raz w tygodniu lub w razie potrzeby częściej z częstotliwością gwarantującą sprawny odbiór odpadów komunalnych,
b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne na terenie gminy Pisz, poza obszarem miasta Pisz, odbierane będą:
- z terenów zabudowy jednorodzinnej – nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
- z terenów zabudowy wielorodzinnej - nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, z tym że w okresie od kwietnia do października – nie rzadziej niż raz
na tydzień.
Powyższe częstotliwości są zgodne z przyjętymi w obowiązującym regulaminie.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Lubelska 53, 10-410 Olsztyn, za pośrednictwem stacji przeładunkowej w Piszu należącej do tej Spółki;
7) Wykonawca zobowiązany jest informować Zamawiającego o każdym przypadku awarii lub nie przyjmowaniu odpadów z innych przyczyn przez którąkolwiek z instalacji, o których mowa wyżej, najpóźniej w dniu poinformowaniu o tym fakcie Wykonawcy przez tą instalację.
Termin wykonania zamówienia:
1. Termin realizacji zamówienia – 12 miesięcy, przy czym za pierwszy dzień realizacji przedmiotu zamówienia przyjmuje się dzień 1 stycznia 2025 r.
2. Termin realizacji przedmiotu zamówienia może zostać skrócony, w przypadku wyczerpania środków przeznaczonych na realizację przedmiotu zamówienia.
Pozostałe zapisy odnośnie opisu przedmiotu zamówienia zawarte są w Sekcji VI Informacje dodatkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90511300-5 - Usługi zbierania śmieci
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 849-000-07-95
7.3.3) Ulica: Tęczowa 2
7.3.4) Miejscowość: Pisz
7.3.5) Kod pocztowy: 12-200
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4227580,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 365 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |