Dostawa oleju opałowego lekkiego na sezon grzewczy w 2025 r. dla obiektów podległych Gminie Maciejowice.
Gmina Maciejowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00025950
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00025950/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-13 10:27
- Lokalizacja
- Maciejowice, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1a216374-a5d3-45e7-a997-ca66ca73fddd
- Identyfikator
- 8262066487
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00025950 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego na sezon grzewczy w 2025 r.
dla obiektów podległych Gminie Maciejowice.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Maciejowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582291
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sportowa 8
1.5.2.) Miejscowość: Maciejowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-480
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@maciejowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.maciejowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://maciejowice.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa oleju opałowego lekkiego na sezon grzewczy w 2025 r.dla obiektów podległych Gminie Maciejowice.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a216374-a5d3-45e7-a997-ca66ca73fddd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00025950
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641846
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.17.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 77929,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Dostawa oleju opałowego lekkiego na sezon grzewczy w 2025 r.
dla obiektów podległych Gminie Maciejowice.
1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę lekkiego oleju opałowego w ilości 17 000 litrów w okresie od 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 r. do obiektów podległych gminie Maciejowice. tj.: Budynek Wielofunkcyjny w Maciejowicach oraz Ośrodek Zdrowia w Podłężu, Świetlica Wiejska w Podłężu, Świetlica Wiejska w Domaszewie.
1.2. Parametry dostarczanego lekkiego oleju opałowego:
1) Wartość opałowa nie niższa niż – 42,6 Mj/kg;
2) Gęstość w temperaturze 15º C nie wyższa niż – 0,86 g/cm3;
3) Temperatura zapłonu nie niższa niż – 56º C;
4) Temperatura płynięcia nie wyższa niż – (- 24º C);
5) Lepkość kinematyczna w temperaturze 20ºC nie większa niż – 6mm 2/s;
6) skład frakcyjny: - do temperatury 250 ºC destyluje się nie więcej niż 65 % (v/v); - do temperatury 350ºC destyluje się nie mniej niż 85 % (v/v);
7) pozostałość po koksowaniu w 10 % pozostałości destylacyjnej nie większa niż 0,3 % (m/m);
8) pozostałość po spopieleniu 0,01 % (m/m);
9) zawartość siarki nie więcej niż 0,10 % (m/m);
10) zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg;
11) całkowita zawartość zanieczyszczeń nie większa niż 24 mg/kg;
12) Barwa - czerwona
1.3. Określona powyżej ilość lekkiego oleju opałowego (17 000 litrów) jest przewidywaną ilością szacunkową. Faktyczna ilość oleju wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Może ona ulec stosownemu zmniejszeniu lub zwiększeniu jednak nie więcej niż +/- 20%. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje żadne roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych powyżej.
1.4. Dostarczany lekki olej opałowy musi być zgodny z Polską Normą PN-C 96024:2011 „Przetwory naftowe. Oleje opałowe” oraz z Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U z 2016 r. poz. 2008) a także zgodny z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 sierpnia 2010 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. 2010 r., Nr 157, poz. 1054).
1.5. Dostawa lekkiego oleju opałowego następować będzie sukcesywnie przez cały okres trwania umowy, według bieżących potrzeb Zamawiającego. Warunkiem dokonania każdorazowej dostawy lekkiego oleju opałowego będzie przekazanie przez Zamawiającego zamówienia w formie pisemnej faksem lub e-mailem określającego wielkość, termin i miejsce dostawy.
1.6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od daty przesłania zamówienia przez Zamawiającego. Dostawy muszą być realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
1.7. Wykonawca dostarczy zamówiony olej opałowy lekki we wskazane miejsce na własny koszt i ryzyko, własnym środkiem transportu do tego przystosowanym tj. w autocysternach samochodowych oznaczonych odpowiednimi tablicami informacyjnymi z numerami identyfikacyjnymi niebezpieczeństwa i materiały niebezpieczne, wyposażonych w pompę lub dystrybutor z zalegalizowanym licznikiem przepływu i możliwością odczytu ilości dostarczanego paliwa oraz w wąż spustowy z końcówką podłączeniową do instalacji napełniania zbiorników o długości umożliwiającej swobodne przepompowanie paliwa do zbiornika (min. 15m).
1.8. Do każdej dostawy lekkiego oleju opałowego Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu świadectwo jakości lub dokument równoważny świadectwu jakości, potwierdzający spełnienie przez dostarczony olej parametrów jakościowych określonych w pkt. 1.2 opisu przedmiotu zamówienia.
1.9. Dostarczona przez Wykonawcę zamówiona ilość lekkiego oleju opałowego winna być zgodna ze wskazaniami zalegalizowanego licznika oleju opałowego, zainstalowanego na autocysternie dowożącej olej. Wskazania licznika będą sprawdzane w obecności upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. Przedstawiciel Zamawiającego przyjmując dostarczony lekki olej opałowy przez Wykonawcę ma prawo żądać okazania świadectwa legalizacji licznika autocysterny o numerze zgodnym z numerem seryjnym licznika zainstalowanego na autocysternie, z której dokonywany będzie rozładunek oleju opałowego.
1.10. Dostawy lekkiego oleju opałowego będą odbywać się przy rozliczeniu w temperaturze referencyjnej 15º C.
1.11. Przy każdorazowym zgłoszeniu zapotrzebowania Wykonawca obowiązany jest do podania aktualnej ceny netto zakupu u producenta 1 litra oleju opałowego lekkiego, która winna być zgodna z aktualnym komunikatem producenta oleju zamieszczonym na stronie internetowej w dniu zgłoszenia dostawy, który winien być dołączony do faktur VAT wraz ze świadectwem jakości dostarczonego paliwa.
1.12. Każdorazowa prawidłowa dostawa lekkiego oleju opałowego będzie potwierdzona dokumentem „WZ” Wykonawcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 67320,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 67320,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 67320,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PETROJET Sp.z.o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962909473
7.3.3) Ulica: Kieszek 52
7.3.4) Miejscowość: Pionki
7.3.5) Kod pocztowy: 26-670
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 67320,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |