Budowa ścieżek pieszo – rowerowych oraz miasteczka ruchu drogowego - Etap III zadania pn.: „Żyj mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze! - Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej"
MIASTO JELENIA GÓRA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00462980
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00462980/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-28 14:29
- Lokalizacja
- Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-09415ce8-5044-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 6110003899
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00462980 z dnia 2022-11-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżek pieszo – rowerowych oraz miasteczka ruchu drogowego -
Etap III zadania pn.: „Żyj mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze! - Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO JELENIA GÓRA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821523
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 58
1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 46 390
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@jeleniagora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jeleniagora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ścieżek pieszo – rowerowych oraz miasteczka ruchu drogowego -Etap III zadania pn.: „Żyj mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze! - Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09415ce8-5044-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00462980
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033262/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 "Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!" - utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane jest w ramach Projektu: „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój lokalny”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00402289/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.75.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1325109,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie ciągów pieszo-rowerowych wraz z budową edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego, budowie oświetlenia oraz montażu monitoringu, a także dostawie wraz z montażem wyposażenia placu zabaw i siłowni zewnętrznej typu „street workout” wraz z małą architekturą.
Zamówienie realizowane jest w ramach Projektu: „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój lokalny”.
Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1. Roboty konstrukcyjne, polegające na:
- budowie ciągów pieszo – rowerowych z betonu asfaltowego,
- budowie edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego,
- budowie nawierzchni utwardzonych z kostki betonowej.
2. Budowę oświetlenia terenu w technologii LED, monitoringu oraz systemu nagłośniającego
3. Dostawę wraz z montażem wyposażenia tj.:
- urządzeń placu zabaw (urządzenie linarne, huśtawka),
- siłowni zewnętrznej typu „street Workout”.
4. Dostawę i montaż małej architektury tj:
- ławek różnego typu,
- stojaków na rowery,
- stacji naprawy rowerów,
- pojemników na odpady.
5. Wymagania dodatkowe:
- sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej całego zadania realizowanego na działkach opisanych w Tomie III SWZ,
- wykonanie i montaż tablicy z regulaminem korzystania z obiektu. Treść regulaminu oraz miejsce posadowienia tablicy Zamawiający ustali z Wykonawcą w trakcie realizacji zamówienia,
- wykonanie nasadzeń zieleni w tym wykonanie trawników.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia w tym w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do opisu przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.Dokonano analizy możliwości zwiększenia wysokości środków w budżecie, jednakże nie było możliwości przesunięcia środków na niniejsze zadanie.
Wobec faktu, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający w dniu 14.11.2022 r. unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 u.p.z.p.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2800000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3653877,37 PLN
| 2022-11-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |