Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Strawczyn

GMINA STRAWCZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00026107
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00026107/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-13 10:45
Lokalizacja
Strawczyn, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-463ff956-e7de-4fd8-8547-dee49fd5e016
Identyfikator
9591486127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Wykonawcy

1 przyznane

"GMINNA SPÓŁKA KOMUNALNA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStrawczyn, PL · lot 0
970 502,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00026107 z dnia 2025-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Strawczyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRAWCZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010790

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 16

1.5.2.) Miejscowość: Strawczyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-067

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@strawczyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.strawczyn.4bip.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Strawczyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-463ff956-e7de-4fd8-8547-dee49fd5e016

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00026107

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00056935/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Odbiór i transport odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy Strawczyn z nieruchomości zamieszkałych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00657382

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Strawczyn jest jednostką sektora finansów publicznych, posiada 100% udziałów w spółce pn. „Gminna Spółka
Komunalna" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nie posiadającej bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Gmina Strawczyn sprawuje kontrolę nad ww. spółką, odgrywa decydującą rolę w zakresie określania celów strategicznych,
obszarów działalności i zarządzania sprawami spółki. Spółka została powołana w celu wykonywania zadań własnych gm.
Strawczyn. Jej głównym zakresem działalności jest zbieranie odpadów komunalnych. Spółka powstała 14.12.2021r. (REP. A
3899/2021) stąd jej dane dot. średniego przychodu za 3 lata są niedostępne. Procent działalności ustalony został na
podstawie wiarygodnych prognoz handlowych z których wynika że spółka będzie prowadziła ponad 90% działalności na
rzecz gm. Strawczyn.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIRP.ZP.271.3.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 970502,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Strawczyn 3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych winno odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
3.2 System odbioru odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.
3.3 Wykonawca jest zobowiązany do odebrania każdej ilości stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Strawczyn. Odbiorem bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ich transport do miejsca zagospodarowania tj. Zakład Utylizacji Odpadów w Promniku zostaną objęte następujące rodzaje odpadów:
a) opakowania z papieru i tektury – 15 01 01,
b) opakowania z tworzyw sztucznych – 15 01 02,
c) zmieszane odpady opakowaniowe – 15 01 06,
d) opakowania ze szkła – 15 01 07,
e) odpady komunalne niewymienione w innych podgrupach (popiół) – 20 03 99
f) odpady ulegające biodegradacji oraz odpady kuchenne ulegające biodegradacji – 20 02 01; 20 01 08,
g) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 20 03 01,

4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 970502,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 970502,83 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 970502,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Gminna Spółka Komunalna” Sp. z.o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 959-204-89-26

7.3.3) Ulica: Żeromskiego 16

7.3.4) Miejscowość: Strawczyn

7.3.5) Kod pocztowy: 26-067

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 970502,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi