Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Koronowo - majątek Gminy Koronowo

Gmina Koronowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00464175
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00464175/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-29 09:54
Lokalizacja
Koronowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-16c5fcf0-54f8-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
5542554358
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznychLampy i oprawy oświetleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00464175 z dnia 2022-11-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Koronowo - majątek Gminy Koronowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koronowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350665

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 1

1.5.2.) Miejscowość: Koronowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-010

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 52 382 64 00

1.5.8.) Numer faksu: 52 382 64 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.koronowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.koronowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/683578

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Koronowo - majątek Gminy Koronowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16c5fcf0-54f8-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00464175

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024434/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.28 Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Koronowo - majątek Gminy Koronowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.46.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 196119,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w rozumieniu art. 7 pkt 21 USTAWY Prawo Zamówień Publicznych (dalej uPzp ), w związku z art. 3 pkt 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, polegające na wymianie 174 szt. opraw oświetlenia ulicznego wraz z częściową wymianą wysięgników, przewodów i zabezpieczeń na istniejących słupach energetycznych linii napowietrznej i kablowej nn-0,4kV na terenie Gminy Koronowo stanowiących majątek Gminy. Roboty budowlane realizowane będą z wykorzystaniem materiałów powierzonych przez Zamawiającego wymienionych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) .
3. Szczegółowy opis przedmiotu, zakres i warunki wykonania zamówienia, określają ponadto następujące dokumenty:
a) Projektowane postanowienia umowy - wzór Umowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ
b) Dokumentacja projektowa (DP) oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, (SST) – załącznik nr 2 do SWZ
c) Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załącznik Nr 3 do SWZ
4. Zamawiający informuje, że opis przedmiotu zamówienia - dokumentacja projektowa (DP) oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (SST) sporządzony został z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w art. 100 ust.1 uPzp. Wykonawca zobowiązany jest wykonując zamówienie do przestrzegania minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności architektonicznej określonych w art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. – o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2020 poz.1062).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający nie ma możliwości usunięcia wady postępowania polegającej na zamieszczeniu w dniu ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, na stronie postępowania, Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami skompresowanej przy użyciu narzędzia 7-zip., która to kompresja uszkodziła plik załącznika nr 1 do SWZ -wzór umowy, a tym samym uniemożliwiła skuteczne zapoznanie się Wykonawców z pełnym opisem przedmiotu zamówienia o czym Zamawiający świadomości nie miał. Dopiero po otwarciu ofert Zamawiający odkrył, że wystąpił problem techniczny, który może mieć znaczący wpływ na poprawność postępowania. W związku z zaistniałą sytuacją, przy braku jakichkolwiek pytań do treści SWZ oraz brakiem zgłoszenia problemów technicznych, powstało podejrzenie, że Wykonawcy nie zapoznali się z treścią wzoru umowy a co za tym idzie z pełnym opisem przedmiotu zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 171216,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 183270,00 PLN

2022-11-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane