Budowa budynku Gminnej Biblioteki we Włostowie w systemie zaprojektuj i wybuduj

Gmina Lipnik

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00026354
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00026354/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-13 11:13
Lokalizacja
Lipnik, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-36c88d40-04c5-42f6-a45a-f6d90377eb63
Identyfikator
8631605917
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoRoboty instalacyjne w budynkach

Wykonawcy

1 przyznane

OSTROWIECKI KOMBINAT BUDOWLANY SPÓŁKA AKCYJNAOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 0
5 300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00026354 z dnia 2025-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku Gminnej Biblioteki we Włostowie w systemie zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipnik

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409838

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipnik 20

1.5.2.) Miejscowość: Lipnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-540

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 501488049

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@lipnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lipnik.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku Gminnej Biblioteki we Włostowie w systemie zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36c88d40-04c5-42f6-a45a-f6d90377eb63

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00026354

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00009460/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa budynku Gminnej Biblioteki we Włostowie w systemie zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00496837

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa budynku Gminnej Biblioteki we Włostowie w systemie zaprojektuj i wybuduj
PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA JEST SPORZĄDZENIE DOKUMENTACJI BUDOWLANEJ ORAZ WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ I WYPOSAŻENIEM BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ.
obiekt zostanie wykonany w standardzie „pod klucz”
W ZWIĄZKU ZE SPECYFIKĄ PROJEKTU, WYMAGANY JEST OBOWIĄZEK KONSULTACJI DOTYCZĄCYCH WYKONANIA PROJEKTU ZE WSKAZANYMI PRZEDSTAWICIELAMI ZAMAWIAJĄCEGO NA POSZCZEGÓLNYCH ETAPACH FAZY PROJEKTOWEJ I WYKONAWCZEJ INWESTYCJI.
PROJEKTOWANY BUDYNEK ZLOKALIZOWANO W CZĘŚCI PÓŁNOCNEJ DZIAŁKI, 6,4 M OD KRAWĘDZI DROGI NA DZIAŁCE NR 248 I 8,0 M OD KRAWĘDZI DROGI NA DZIAŁCE NR 228.

a) Ukształtowanie terenu
NIE PLANUJE SIĘ ZMIAN W UKSZTAŁTOWANIU TERENU POZA NIEZBĘDNĄ NIWELACJĄ.

b) Obsługa komunikacyjna obiektu
BUDYNEK OBSŁUGIWANY BĘDZIE PRZEZ SĄSIEDNIE DROGI GMINNE.
PLANUJE SIĘ ZMIANĄ PRZEBIEGU ISTNIEJĄCEJ DROGI WEWNĘTRZNEJ WRAZ Z PRZEBUDOWĄ ISTNIEJĄCEGO ZJAZDU. PRZY PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ GRANICY DZIAŁKI, W PASIE DROGI NA DZIAŁCE 228 PROJEKTUJE SIĘ 2 MIEJSCA POSTOJOWE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ PRZEBUDOWĘ CHODNIKA Z TYM ZWIĄZANĄ.
PRZED WEJŚCIEM GŁÓWNYM DO BUDYNKU PROJEKTUJE SIĘ PLACYK POWIĄZANY Z ISTNIEJĄCYMI CHODNIKAMI.

c) Projektowane uzbrojenie terenu
W ZWIĄZKU Z PLANOWANĄ INWESTYCJĄ PROJEKTUJE SIĘ NASTĘPUJĄCE ZMIANY W INFRASTRUKTURZE DZIAŁKI:
PRZEBUDOWĄ LUB ZABEZPIECZENIE ISTNIEJĄCEJ SIECI WODOCIĄGOWEJ ZNAJDUJĄCEJ SIĘ PRZY PROJEKTOWANYM BUDYNKU, BUDOWĘ PRZYŁĄCZA WODOCIĄGOWEGO Z ISTNIEJĄCEJ SIECI,
BUDOWĘ PRZYŁĄCZA KANALIZACJI SANITARNEJ DO ISTNIEJĄCEJ SIECI, BUDOWĘ PRZYŁĄCZA ENERGETYCZNEGO,
ALTERNATYWNĄ BUDOWĘ PRZYŁĄCZA GAZOWEGO.

d) Odprowadzenie wód deszczowych
POWIERZCHNIOWO NA TEREN DZIAŁKI Z WYKORZYSTANIEM PODZIEMNEGO ZBIORNIKA NA DESZCZÓWKĄ UŻYWANĄ PÓŹNIEJ DO PIELĘGNACJI ZIELENI.

e) Zieleń
projekt zakłada nasadzenia zieleni izolacyjnej i ozdobnej zgodnie z rysunkiem zagospodarowania.
OPIS BUDYNKU
OPRACOWYWANY OBIEKT JEST BUDYNKIEM PIĘTROWYM, NIEPODPIWNICZONYM.
FORMA BUDYNKU SKŁADA SIĘ Z DWÓCH PROSTOPADŁOŚCIANÓW USTAWIONYCH JEDEN NA DRUGIM PROSTOPADLE DO SIEBIE. SKRAJNE WYMIARY BUDYNKU 24,06 X 18,06 M. DACHY PŁASKIE.
WYSOKOŚCI OKAPU ATTYKI OD POZIOMU TERENU W CZĘŚCI NIŻSZEJ WYNOSI 5,13 M, W CZĘŚCI WYŻSZEJ 8,38 M. KONCEPCJA ZAKŁADA PODZIAŁ BUDYNKU NA STREFY FUNKCJONALNE:
PARTER: MIESZCZĄCY GŁÓWNĄ SALĘ BIBLIOTEKI Z KSIĘGOZBIOREM ORAZ CZYTELNIĘ,
PIĘTRO: MIESZCZĄCE SALĘ MULTLMEDIALNĄ I L‹OMPUTEROWĄ ORAZ POMIESZCZENIA BIUROWE.
NA PARTERZE BUDYNKU, OPRÓCZ BIBLIOTEKI Z CZYTELNIĄ, PRZEWIDZIANO SANITARIATY DOSTĘPNE Z GŁÓWNEGO HOLU, POMIESZCZENIE SOCJALNE, POMIESZCZENIA TECHNICZNE I PORZĄDKOWE ORAZ SCHODY Z WINDĄ.
NA PIĘTRZE ZNAJDUJE SIĘ SALA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIALNA, POMIESZCZENIA BIUROWE, POMIESZCZENIE SOCJALNE, MAGAZYN I SANITARIATY.
WIELKOŚĆ BIBLIOTEKI, WIELKOŚĆ KSIĘGOZBIORU, ZAPROJEKTOWANO NA 960 MB PÓŁEK CO DAJE OK. 25 TYSIĘCY KSIĄŻEK. W SALI GŁÓWNEJ BIBLIOTEKI PRZEWIDZIANO DWA STANOWISKA KOMPUTEROWE DO PRZEGLĄDANIA KATALOGU.

CZYTELNIA, PRZYLEGAJĄCA BEZPOŚREDNIO DO SALI BIBLIOTEKI, POSIADA BEZPOŚREDNIE WYJŚCIE NA ZEWNĄTRZ NA TARAS, PRZYKRYTY PERGOLĄ ZACIENIAJĄCĄ, UMOŻLIWIAJĄCY KORZYSTANIE Z CZYTELNI NA ZEWNĄTRZ W OKRESIE LETNIM.
POMIESZCZENIE SOCJALNE, ZLOKALIZOWANE BEZPOŚREDNIO PRZY CZYTELNI, UMOŻLIWIA ORGANIZACJĄ SPOTKAŃ I PRELEKCJI Z MOŻLIWOŚCIĄ PODANIA DROBNEGO POCZĘSTUNKU.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5300000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14205270,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5300000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OSTROWIECKI KOMBINAT BUDOWLANY S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6611941427

7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

a) „KUCZYŃSKI” Firma Wielobranżowa Kazimierz Jacek Kuczyński, 27-552 Baćkowice w zakresie instalacji elektrycznych.
b) Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne ,,JAKO’’ Jan Kosik, ul. Ziołowa 3, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski w zakresie instalacji sanitarnych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5300000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące

2025-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane