Ubezpieczenie majątku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w 2025 i 2026 rok

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00026504
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00026504/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-13 11:28
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4bf1185-5b28-4e6b-801b-4d4db565f8de
Identyfikator
6762178337
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ubezpieczenioweUsługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utratyUsługi ubezpieczenia od skutków żywiołówUsługi ubezpieczenia od ogniaUsługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznychUsługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

Wykonawcy

1 przyznane

POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 1
355 563,14 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00026504 z dnia 2025-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ubezpieczenie majątku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w 2025 i 2026 rok

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554287

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Basztowa 22

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-156

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umwm.malopolska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a4bf1185-5b28-4e6b-801b-4d4db565f8de

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Ubezpieczenie majątku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w 2025 i 2026 rok

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4bf1185-5b28-4e6b-801b-4d4db565f8de

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00026504

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00066296/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.36 Ubezpieczenie OC, NNW, KL, mienia i majątku DG

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619370

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DG-VI.272.14.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 800000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczeniowa w 2025 i 2026 roku obejmująca swym zakresem majątek należący do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego:
a) Część 1 – obejmuje ubezpieczenie mienia i działalności Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na 2025 i 2026 r.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 1E do swz (dla części 1 i 2).
3. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – wzorach umowy i stanowią załączniki nr 1C do swz (dla części 1) i 1D do swz (dla części 2), zwane są dalej wzorem umowy.
4. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.
5. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podstawowego dla części 1 -160 000,00 zł brutto.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 160000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczeniowa w 2025 i 2026 roku obejmująca swym zakresem majątek należący do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
b) Część 2 – obejmuje ubezpieczenie komunikacyjne na 2025 i 2026 r. pojazdów należących do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 1E do swz (dla części 1 i 2).
3. Wykaz samochodów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dla części 2 zamówienia jest podany w załączniku nr 1F do swz.
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – wzorach umowy i stanowią załączniki nr 1C do swz (dla części 1) i 1D do swz (dla części 2), zwane są dalej wzorem umowy.
5. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.
6. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podstawowego dla części 2 -340 000,00 zł brutto.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 340000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 355563,14 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 355563,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 355563,14 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010001345

7.3.3) Ulica: Rondo Ignacego Daszyńskiego 4

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-843

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 355563,14 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2025-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi