Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.
Gmina Miejska Kłodzko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00467060
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00467060/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-30 10:49
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-931ab031-16fd-11ed-b950-8227d40187e8
- Identyfikator
- 8831679027
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00467060 z dnia 2022-11-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1
1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 865 46 82
1.5.8.) Numer faksu: 74 867 40 62
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-931ab031-16fd-11ed-b950-8227d40187e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00467060
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030005/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 ul. Zawiszy Czarnego 1-3 w Kłodzku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie dot.projektu,w ramach RPOWD2014–2020 ProjektKOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ Nr projektu: RPDS.12.02.00-02-0037/21 Nr naboru RPDS.12.02.00-IZ.00-02-414/20 Runda II dla Osi Priorytetowej 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działania 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności pub i sektorze mieszkaniowym, Poddziałania 3.3.12.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00296315/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2022.MG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3450000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 r.
Projekt pn. „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”
Nr projektu: : RPDS.12.02.00-02-0037/21
Nr naboru: RPDS.12.02.00-IZ.00-02-414/20
Nr rundy: Runda II
Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Osi Priorytetowej 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działania 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałania 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne dla wnioskodawców/beneficjentów realizujących przedsięwzięcia na terenie Województwa Dolnośląskiego za wyjątkiem obszarów ZIT WrOF, ZIT AJ, ZIT AW (Numer naboru RPDS.03.03.01-IZ.00-02-414/20 – II Runda).
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt techniczny, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (projekt techniczny Załącznik nr 7 do SWZ; Przedmiar robót Załącznik nr 8 do SWZ; STWiOR Załącznik nr 9 do SWZ).
Zakres planowanych do wykonania robót obejmuje prace budowlane w ramach termomodernizacji budynku w szczególności takie jak: docieplenie połaci dachowych, docieplenie fragmentu elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia, wymiana źródła ciepła, montaż zaworów termostatycznych, montaż paneli fotowoltaicznych oraz montaż wewnętrznych urządzeń dźwigowych – winda schodowa.
Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów oraz normy jakości przywołane w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót służą określeniu pożądanego standardu wykonania i określeniu właściwości i wymogów technicznych założonych do dokumentacji technicznej dla danych rozwiązań. Dopuszcza się rozwiązania równoważne (w oparciu na produktach innych producentów) pod warunkiem spełniania tych samych właściwości technicznych zgodnie z odpowiednimi zapisami Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót. Wykonanie i odbiór robót oraz użyte materiały muszą spełniać obowiązujące PN (EN-PN), odpowiednie normy krajów UE lub normy jakości równoważne.
UWAGI DODATKOWE DO REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Wykonawca robót zobowiązany jest do uzgodnienia rysunków wykonawczych stolarki zewnętrznej przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2. Wykonywanie robót budowlanych będzie się odbywało przy ograniczonym udostępnieniu pomieszczeń, na czynnym obiekcie. Pomieszczenia będą udostępniane systematycznie na wniosek Wykonawcy kierowany do zarządcy obiektu (Dyrektora Szkoły). Prace będą się odbywały w trakcie normalnego funkcjonowania Szkoły.
3. Wykonawca zabezpieczy (przed zniszczeniem, zakurzeniem) znajdujące się meble i wyposażenie w klasach i innych pomieszczeniach na czas remontu, ( ławki, stoły, krzesła, szafy itp.) Po wykonaniu remontu Wykonawca ustawi na właściwe miejsce meble i wyposażenie remontowanych pomieszczeń.
4. Zamawiający wyłącza z zakresu robót do wykonania docieplenie sanitariatów (współczesna przybudówka) w zakresie jednej ściany tj. ściany czołowej. Ściana ta została wcześniej docieplona w związku z prowadzoną inną inwestycją w obrębie ściany czołowej. Do wykonania pozostaje docieplenie dwóch ścian budynku sanitariatów w zakresie jak w dokumentacji projektowej. Kolor elewacji zgodnie z wzornikiem kolorów – Ral 9001. Przy docieplanych ścianach należy dokonać wymiany nawierzchni na kostkę brukową betonową prostokątną o wymiarach 20 x 10 cm. grubości 8 cm. na podsypce piaskowej na szerokości 1m. na całej długości docieplanych ścian.
5. Po stronie Wykonawcy będzie dopełnienie wszelkich formalności związanych z wydaniem pierwszej decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń podlegających Urzędowi Dozoru Technicznego (w zakresie przygotowania i złożenia wniosku, opłatę na rzecz Urzędu Dozoru Technicznego poniesie Zamawiający). Dotyczy urządzeń będących przedmiotem niniejszego zamówienia (np. piece gazowe centralnego ogrzewania, windy schodowe).
6. Wykonawca dokona rozruchu całego obiektu (wszystkich zabudowanych urządzeń), dostarczy instrukcje obsługi wraz z odpowiednim przeszkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego, poniesie wszystkie koszty ww. czynności. Szkolenie obejmować będzie również osoby stale korzystające z budynku w ramach codziennych zajęć z obsługi urządzeń / systemów oraz w zakresie zasad wietrzenia, używania zaworów termostatycznych.
7. Wykonawca wykona dokumentację projekt wykonawczy instalacji fotowoltaicznej w oparciu o zastosowane urządzenia, uzgodni ten projekt z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń pożarowych oraz dokona odbioru / zgłoszenia wybudowanej instalacji przez Państwową Straż Pożarną.
8. Dostarczone i zamontowane urządzenia do ogrzewania (piece kondensacyjne) muszą charakteryzować się minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią.
9. Wykonawca dostarczy i uruchomi system zarządzania i monitoringu energią cieplną wraz z oprogramowaniem.
Zainstalowany system musi pozwalać na kontrolę i sterowanie zużycia ciepła. Celem systemu będzie utrzymanie optymalnych parametrów pracy instalacji przy zachowaniu komfortu cieplnego w czasie użytkowania obiektu.
System zarządzania energią oparty ma być o czujniki pogodowe i indywidualną regulację (nastawy) dla każdego grzejnika. Dopuszcza się rozwiązania zawierające łączność przewodową lub bezprzewodową.
System powinien posiadać następujące funkcje:
• kontrola otwartego okna
• indywidualny tryb pracy wydzielonej strefy
• pomiar temperatury wyniesiony poza głowicę grzejnikową
• widełki temperatur – tylko w zadanym zakresie uzgodnionym z użytkownikiem obiektu.
Zastosowane rozwiązanie ma za zadanie stałą kontrolę aktualnych temperatur w pomieszczeniach oraz ich zmianę ręcznie lub poprzez wybór jednego z zadanych programów. Zarządzanie całym systemem odbywać się będzie przez panel administracyjny, na którym wyświetlane będą informacje o alarmach i zmianach w danych strefach. Powiadomienia o stanach alarmowych muszą być dostarczane w formie e-mail i SMS.
Użytkownik musi mieć możliwość podglądu i wyszukiwania stref pogrupowanych wg atrybutów (np. temperatury aktualne, zadane i statusy), zmiany przypisanego sterowania dobowego (statusu). Dla każdego z tych stanów, administrator może ustawić temperatury dla każdej godziny w dobie/tygodniu. Projektowany system powinien posiadać oprogramowanie (aplikację) umożliwiającą korzystanie na urządzeniach mobilnych lub komputerze stacjonarnym.
11.Wykonanie innych robót takich jak:
- usunięcie i utylizacja pustych zbiorników wykonanych z tworzywa sztucznego wykorzystywanych w przeszłości na olej opałowy, w ilości 10 szt. o wymiarach 1 x 1,5 x 2,5 [m] każdy oraz wlewy oleju opałowego zamontowane na elewacji. Powyższe zbiorniki znajdują się w pomieszczeniu sąsiadującym z kotłownią.
12. Odtworzenie tynków i powłok malarskich – miejscowe tj. w miejscach, w których wykonywane były roboty (wymiana okien, drzwi, lamp, prowadzenie instalacji elektrycznej).
13.Obiekt winien być przekazany Zamawiającemu w stanie nadającym się do użytkowania, winien być wysprzątany.
14.Wykonawca wraz z przedstawicielem Zamawiającego przed rozpoczęciem robót na własny koszt dokona we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem przeglądu budynku szkoły pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień (ptaków i nietoperzy). Dotyczy to elementów budynku, które planuje się docieplać tj. ściany zewnętrzne, dach.
W przypadku potwierdzenia ich obecności prace należy prowadzić w terminach wyznaczonych przez ww. specjalistów.
Natomiast w przypadku, gdy w trakcie prowadzenia prac konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, a także miejsc rozrodu i zimowania nietoperzy, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt – zgodnie z zapisami art. 56 ust. 2 w związku z art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U z 2020 r. poz. 55 ze zm.) oraz przewidzieć własne działania kompensujące, np. instalację budek lęgowych dla ptaków lub schronień dla nietoperzy.
W przypadku wystąpienia koszt działań kompensujących pokryje Zamawiający.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45321000-3 - Izolacja cieplna
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45442100-8 - Roboty malarskie
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5941233,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7749000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7180740 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Ogólno-Budowlana Marcin Skoczeń
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8871528613
7.3.3) Ulica: Kolejowa 20/3
7.3.4) Miejscowość: Bardo
7.3.5) Kod pocztowy: 57-256
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-11-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7180740 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-08-168.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin zakończenia robót; 16.08.2023r.| 2022-11-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |