Zakup i dostawa oleju opałowego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze

Gmina i Miasto Przysucha

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00026779
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00026779/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-13 11:54
Lokalizacja
Przysucha, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dcff54cb-1b3c-4a87-bbc8-5e0a068c34e2
Identyfikator
6010085828
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBytom, PL · lot 0
141 248,77 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00026779 z dnia 2025-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa oleju opałowego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Przysucha

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kolberga 11

1.5.2.) Miejscowość: Przysucha

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaprzysucha.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminaprzysucha.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dcff54cb-1b3c-4a87-bbc8-5e0a068c34e2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa oleju opałowego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dcff54cb-1b3c-4a87-bbc8-5e0a068c34e2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00026779

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069181/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup i dostawa oleju opałowego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619616

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIRiFZ.271.103.2024.PS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i sukcesywne, w miarę pojawiających się potrzeb dostawy paliwa płynnego spełniającego wymagania określone w normie PN-C-96024:2020-12 lub równoważne w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1 w szacunkowej ilości 36 m3 (36000,00 litrów) w roku 2025 na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przysusze.
2. Opis przedmiotu zamówienia.
1) Parametry oleju opałowego będącego przedmiotem zamówienia:
Rodzaj paliwa: Olej opałowy lekki o parametrach minimalnych: gęstość w temperaturze 150 C – max 860,00 kg/m3; zawartość siarki – max. 10,00 mg/kg; pozostałość po koksowaniu ( z 10% pozostałości destylacyjnej) - max. 0,30 %(m/m); pozostałość po spopielaniu – max. 0,01 % (m/m); zawartość wody – max. 200,00 mg/kg; zawartość zanieczyszczeń stałych – max. 24,00 mg/kg; lepkość kinetyczna w temperaturze 20 0C – max. 6,00 mm2/s; temperatura płynięcia – max. -20,00 0C; temperatura zapłonu – min. 56,00 0C; wartość opałowa – min. 42,60 MJ/kg; skład frakcyjny – do temperatury 250 0C destyluje max. 65,00 %(V/V), do temperatury 350 0C destyluje – min. 85,00 %(V/V).
2) Przewidywana łączna szacunkowa ilość oleju będąca przedmiotem zamówienia (dostawy): 36,00 m3 (36000,00 l) w okresie do 31.12.2025 r.
3) Gwarantowana przez zamawiającego minimalna ilość zakupionego oleju w ramach niniejszego zamówienia wynosi: 22,00 m3 (22000,00 L).
3. Wymagania zamawiającego dotyczące warunków dostaw paliwa olejowego:
1) Dostawy paliwa następować będą w dni robocze w godzinach 800 do 1500 w terminie do 48 godzin (2 dni roboczych) od momentu złożenia telefonicznego zapotrzebowania przez upoważnionego pracownika Zamawiającego.
2) Zamawiający wymaga dostaw paliwa transportem Wykonawcy – autocysternami wyposażonymi w przepływomierz posiadający aktualną legalizację.
3) Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w cenie jednostkowej paliwa olejowego: załadunek, rozładunek oraz transport.
4) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość oraz zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi dostaw określonych przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia.
5) Zamawiający wymaga by każda dostawa oleju opałowego posiadała stosowny certyfikat, świadectwo jakości lub inny równoważny dokument, wystawiony przez producenta, określający jakość produktu (właściwości i parametry dostarczanego paliwa).
6) Zamawiający zastrzega sobie prawo do losowej kontroli jakości dostarczonego oleju opałowego dostarczonego przez Wykonawcę. W przypadku niezgodności jakości oleju z wymogami zamawiającego opisanymi w SWZ Wykonawca pokrywa koszty przeprowadzonego badania i w terminie 14 dni od jego daty przekaże kwotę odpowiadającą kosztom badania na rachunek wskazany przez Zamawiającego. W przypadku niezgodności jakości oleju z wymogami opisanymi w SWZ Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt w miejsce wadliwego, dostarczyć olej o prawidłowej jakości w terminie 3 dni od powiadomienia przez Zamawiającego o wynikach badań.
4. Szczegółowy zakres obowiązków wykonawcy zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
5. Uwagi i uzupełnienia do opisu przedmiotu zamówienia.
1) Zamawiający nie wskazuje producenta paliwa. Użyta nazwa ceny oleju opałowego PKN ORLEN w punkcie dotyczącym wyliczenia ceny oraz w formularzu oferty ma na celu tylko porównanie cen złożonych ofert.
2) Dostarczony olej opałowy powinien posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty określone odrębnymi przepisami i spełniać warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3) Ewentualne użycie w SWZ przy opisie przedmiotu zamówienia nazwy producenta, znaku towarowego, patentu lub pochodzenia w odniesieniu do określonych materiałów, urządzeń, itp. ma za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technologicznych Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazania jako przykładowe i dopuszczalne przy realizacji zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 141248,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 148825,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 141248,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROSPED PALIWA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 240615721

7.3.3) Ulica: ul. Dworska 6

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-902

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 141248,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy