Bieżące utrzymanie i remont oznakowania pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach będących w zarządzie Prezydenta Miasta Żory w 2023 roku

GMINA MIEJSKA ŻORY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00469758
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00469758/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2022-12-01 10:38
Lokalizacja
Żory, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1a9707ff-6a40-11ed-aea3-5a7c432eaced
Identyfikator
6511706371
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Znaki drogoweZnaki uliczneInstalowanie znaków drogowychZnaki i podobne elementyInstalowanie urządzeń ochronnychMalowanie nawierzchi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00469758 z dnia 2022-12-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie i remont oznakowania pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach będących w zarządzie Prezydenta Miasta Żory w 2023 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA ŻORY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255542

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 25

1.5.2.) Miejscowość: Żory

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-240

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.zory.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zory.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie i remont oznakowania pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach będących w zarządzie Prezydenta Miasta Żory w 2023 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a9707ff-6a40-11ed-aea3-5a7c432eaced

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00469758

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028788/31/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.9 Utrzymanie oznakowania pionowego w 2023 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00450968/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.20.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie oraz remont oznakowania pionowego dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach gminy Żory poprzez remont, wymianę uszkodzonych znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz ze słupkami, montaż nowych znaków, nowych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz ze słupkami oraz malowanie stanowisk postojowych w tym dla osoby niepełnosprawnej i nowych przejść dla pieszych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34992200-9 - Znaki drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34992300-0 - Znaki uliczne

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

44423400-5 - Znaki i podobne elementy

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po przeanalizowaniu własnych możliwości finansowych Zamawiający podał w dniu otwarcia ofert, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i którą zabezpieczono w budżecie na realizację zamówienia wynosi: 390.000,00 zł brutto.

W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną, tj. 575.448,99 zł brutto, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zatem znacznie przekracza zamierzenia finansowe Zamawiającego na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający w chwili obecnej nie znajduje uzasadnienia (z punktu widzenia celowości i gospodarności wydatkowania środków) do pokrycia zobowiązania w ww. kwocie.

W związku z powyższym unieważniono postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 575448,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 857770,00 PLN

2022-12-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi