Czynna ochrona terenów podmokłych w centrum miasta Kostrzyn, w celu przystosowania do zmian klimatu

Gmina Kostrzyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00027104
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00027104/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-13 12:25
Lokalizacja
Kostrzyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-933191b3-4774-4603-94e6-8a622effda06
Identyfikator
7773114347
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty inżynieryjne i budowlaneWodne roboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

PERFECTA ROBERT GĄSIOREK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKomorniki, PL · lot 0
2 684 392,28 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00027104 z dnia 2025-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Czynna ochrona terenów podmokłych w centrum miasta Kostrzyn, w celu przystosowania do zmian klimatu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kostrzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259554

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Kostrzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-025

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kostrzyn.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kostrzyn.wlkp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-933191b3-4774-4603-94e6-8a622effda06

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Czynna ochrona terenów podmokłych w centrum miasta Kostrzyn, w celu przystosowania do zmian klimatu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-933191b3-4774-4603-94e6-8a622effda06

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00027104

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025585/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Wsparcie małej retencji wodnej i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na obszarze Metropolii Poznań- Czynna ochrona terenów podmokłych w centrum m.Kostrzyn,w celu przystosowania do zmian klimatu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 priorytet 2:Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski, działanie 2.6 Zwiększenie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT. Proj.„Wsparcie małej retencji wodnej i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na obszarze Metropolii Poznań–Etap I” w ramach um.Partnerskiej;wnioskod.Stowarzyszenie Metropolii Poznań

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00520750

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Zl.271.1.22.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5153795,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie urządzenia wodnego w postaci odbudowy stawu rekreacyjnego wraz z budową obiektów funkcjonalnie związanych tj. zastawki rowu tzw. "Strumienia" oraz rowu o dł. L=~20 m na terenie działek zlokalizowanych w miejscowości Kostrzyn, gmina Miasto Kostrzyn, powiat poznański.
Zaprojektowano Staw rekreacyjny ziemny, kopany o kształcie nieregularnym
i głębokości maksymalnej 2,20 m, ze skarpami o pochyleniu ~ 1: 2 umocnionymi biologicznie (humusowanie wraz obsadzeniem skarp roślinnością wodolubną). Staw rekreacyjny o powierzchni F = 2,15 ha projektuje się odbudować w miejscu przebiegu trasy koryta rowu tzw. "Strumienia" w hm 0+32 ÷ 3+61, który na tym odcinku projektuje się zlikwidować. Rów tzw. "Strumień" znajduje się w administracji Gminnej Spółki Wodnej z siedzibą przy ul. Dworcowej 5, 62-025 Kostrzyn. W celu wprowadzenia wód płynących rowem tzw. „Strumieniem” do odbudowywanego stawu projektuje się wykonanie odcinka rowu doprowadzającego o dł. L=~20,0 m. W celu utrzymania zwierciadła wody w stawie projektuje się wykonanie dwuprzęsłowej zastawki
o konstrukcji żelbetowej na wylocie ze zbiornika. W bocznych ścianach należy wykonać prowadnice szandorów z ceowników 80 mm ze stali nierdzewnej. Na górze zastawki projektuje się wykonanie żelbetowej kładki o szer. 1,3 m wraz z barierką stalową. Umocnienie dna i skarp na wlocie i wylocie projektuje się wykonać spoinowanym brukiem granitowym. Zarówno umocnienia wlotu i wylotu projektuje się zakończyć palisadą drewnianą dębową toczoną o śr. Ø10 cm i dł. L=1,2 m.
W ramach zamówienia przewiduje się również konserwację rowu
tzw. "Strumienia" w hm 0+05÷0+27 oraz w hm 3+61÷3+94.
Zakres prac budowlanych obejmuje m.in.:
 wytyczenie geodezyjne obiektów,
 wykonanie tymczasowych dróg technologicznych,
 wykop stawu oraz rowu do projektowanych parametrów wraz z rozplantowaniem gruntu na terenie przyległym oraz zasypaniem likwidowanego odcinka rowu tzw. „Strumienia”,
 wykonie konstrukcji zastawki wraz z montażem prowadnic oraz barierką,
 wykonanie umocnień z bruku w rejonie zastawki,
 umocnienie skarp stawu poprzez humusowanie i obsiew oraz wykonanie nasadzeń roślinności wodolubnej,
 uporządkowanie terenu robót.
2. Przedmiary robót nie stanowią podstawy do określenia przedmiotu zamówienia, a stanowią jedynie materiał pomocniczy przy kalkulowaniu ceny ryczałtowej za wykonanie przedmiotu zamówienia.
3. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę/producenta, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwania Zamawiającego. Ewentualne użycie w opisie przedmiotu zamówienia określeń i nazw własnych ma jedynie charakter przykładowy i służy określeniu klasy i jakości przeznaczonych do wbudowania materiałów. Zamawiający wymaga aby użyte materiały, o ile są inne, posiadały parametry jakościowe, techniczne i eksploatacyjne nie gorsze niż określone w dokumentacji projektowej. Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi.
4. Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne musi wykazać, że oferowane usługi, dostawy lub roboty budowlane spełniają warunki określone przez Zamawiającego w stopniu nie gorszym.
5. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia
art. 99 i art. 16 pkt 1 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych Zamawiającego.
6. W przypadku, gdy Zamawiający opisując przedmiot zamówienia odniósł się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza także rozwiązania równoważne opisywanym, zgodnie z zapisami art. 101 ustawy pzp.
7. W przypadku, gdy Zamawiający opisując przedmiot zamówienia posłużył się wskazaniem pochodzenia (znak towarowy, marka, producent, patent, dostawca) materiałów i urządzeń, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza zaoferowanie materiałów i urządzeń równoważnych (wraz z dokumentem potwierdzającym ich równoważność), innych aniżeli wskazane w dokumentacji pod warunkiem, że zagwarantują one realizację zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji.
8. Zgodnie z art. 95 ustawy pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przy realizacji zamówienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie umowy o pracę – jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które przy realizacji przedmiotowego zadania będą wykonywać czynności w zakresie:
 roboty przygotowawcze i ziemne: obsługa koparek, równiarek;
 prace związane z wykonaniem konstrukcji– cieśle, zbrojarze,
 prace montażowe
z wyjątkiem osób odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi
W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w niniejszym ustępie czynności. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób wskazano w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
10. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
11. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
12. W celu realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt dostarczyć materiały, maszyny i urządzenia niezbędne do jego wykonania, oraz wykonać wszystkie towarzyszące roboty, prace i czynności niezbędne do realizacji zamówienia. Dostarczone materiały muszą odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie. Wszelkie stosowane materiały powinny być nowe, odpowiadać obowiązującym normom lub aprobatom technicznym oraz posiadać dokumenty takie jak: atest, świadectwo lub certyfikat zgodności.
13. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących przepisów BHP i ppoż. oraz zabezpieczenia terenu wykonywanych robót na cały okres ich realizacji, aż do odbioru końcowego robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2684392,28 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4430000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2684392,28 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PERFECTA ROBERT GĄSIOREK SPÓŁKA Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7773398066

7.3.3) Ulica: ul. Komornicka 20

7.3.4) Miejscowość: Komorniki

7.3.5) Kod pocztowy: 62-052

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

część robót ziemnych, Krakowscy Roboty Ziemne Anna Krakowska

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2684392,28 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane