Konserwacja zabytkowych wrót śluzy komorowej Guzianka I w celu wyeksponowania ich nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka

GMINA RUCIANE-NIDA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00027830
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00027830/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-13 13:44
Lokalizacja
Ruciane-Nida, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7137b618-cef8-46a0-8e97-c9e5e326704a
Identyfikator
8491503943
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneKonstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

Wykonawcy

1 przyznane

GROT HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPisz, PL · lot 0
274 336,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00027830 z dnia 2025-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja zabytkowych wrót śluzy komorowej Guzianka I w celu wyeksponowania ich nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RUCIANE-NIDA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671544

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Wczasów 4

1.5.2.) Miejscowość: Ruciane-Nida

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-220

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@ruciane-nida.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ruciane-nida.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja zabytkowych wrót śluzy komorowej Guzianka I w celu wyeksponowania ich nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7137b618-cef8-46a0-8e97-c9e5e326704a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00027830

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011390/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Renowacja i odbudowa obiektów zabytkowych Gminy Ruciane - Nida z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Pierwotnie przeprowadzone postępowaniu pn.: „Renowacja i odbudowa obiektów zabytkowych Gminy Ruciane – Nida z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków” zostało unieważnione gdyż do terminu otwarcia w dniu 12 sierpnia 2024 r. nie wpłynęła żadna oferta. Zamawiający dopuścił w tym postępowaniu możliwość składania ofert częściowych. Jedną z części stanowiło przedmiotowe zadanie udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki pod nazwą: Konserwacja zabytkowych wrót śluzy komorowej Guzianka I w celu wyeksponowania ich nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka".
Na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Pzp, zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki o wartości mniejszej niż progi unijne, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5 ustawy Pzp, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 271.8.2024

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGK.271.14.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu Konserwacji zabytkowych wrót śluzy komorowej Guzianka I w celu wyeksponowania ich nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka, inwestycja obejmie kompleksową renowację wrót, polegającą na dogłębnym oczyszczeniu wszystkich elementów z zabrudzeń i nawarstwień korozyjnych, naniesieniu powłok antykorozyjnych oraz zabezpieczeniu przed korozją miejsc trudnodostępnych (szczelin montażowych). Wrota zostaną wyeksponowana na terenie działki nr 102 w Rucianem-Nidzie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

44000000-0 - Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grot House Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8491596181

7.3.3) Ulica: Czerniewskiego 16

7.3.4) Miejscowość: Pisz

7.3.5) Kod pocztowy: 12-200

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 274336,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 250 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane