Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00027861
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00027861/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-13 13:47
- Lokalizacja
- Świętochłowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-58a62e03-328e-42f3-b29d-237046998431
- Identyfikator
- 6272295165
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00027861 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003452062
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Katowicka 35
1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ops-sw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ops.swietochlowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ops-sw.logintrade.net/zapytania_email,186452,eb41b406b31624cc13b3fc4de132b4ae.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58a62e03-328e-42f3-b29d-237046998431
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00027861
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00005185/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00005456
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 252-01/2025/PZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 345168,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi w szacunkowej ilości około 2973 godzin w zakresie zamówienia podstawowego oraz w zakresie zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji w szacunkowej ilości około 1680 godzin w okresie objętym umową oraz świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi obejmujące pomoc psychologa lub logopedy w szacunkowej ilości około 300 godzin w zakresie zamówienia podstawowego oraz w zakresie zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji w szacunkowej ilości około 170 godzin.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85312100-0 - Usługi opieki dziennej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający ma ustawowy obowiązek wynikający z treści art. 255 pkt 3 ustawy unieważnienia postępowania, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 3.01.2025 r. poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych o numerze 2025/BZP 00005456, z zastosowaniem przepisów ustawy wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia jest mniejsza niż progi unijne dla usług. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 13.01.2025 r. Do upływu tego terminu wpłynęła jedna oferta złożona przez:
Centrum Szkoleniowe POTĘGA BALANSU Joanna Bienioszek
ul. Czajkowskiego 3BA/2
43-200 Pszczyna
NIP: 6381565801
z ceną – 404 811,00 zł brutto
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 214 718,00 zł brutto w zakresie zamówienia podstawowego.
Oferta z najniższą ceną w zakresie zamówienia podstawowego opiewa na kwotę 258 621,00 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty najkorzystniejszej
| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |