Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i budowa kanalizacji w gminie Mrozy.

GMINA MROZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00477422
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00477422/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-12-06 08:48
Lokalizacja
Mrozy, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b1d16b33-5b7b-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8222147185
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty budowlane w zakresie przepompowniRoboty instalacyjne elektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00477422 z dnia 2022-12-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i budowa kanalizacji w gminie Mrozy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MROZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582776

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 35

1.5.2.) Miejscowość: Mrozy

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-320

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 025 7574190

1.5.8.) Numer faksu: 025 7574190

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@mrozy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mrozy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mrozy.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i budowa kanalizacji w gminie Mrozy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1d16b33-5b7b-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00477422

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007136/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i budowa kanalizacji w gminie Mrozy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00424157/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGK.271.18.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10146163,35 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i budowa kanalizacji w gminie Mrozy.
2. Opis inwestycji: Inwestycja przewiduje kompleksową modernizację i rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej gminy. W zakresie dostaw wody przewidziana jest modernizacja stacji uzdatniania, dobudowa zbiornika cyrkulacyjnego, montaż urządzeń do zarządzania siecią oraz zdalną obsługą. Przewidziana jest też rozbudowa sieci wodociągowej. W zakresie kanalizacji przewidziana jest budowa sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami dla odbiorców z sołectw Sokolnik i Dąbrowa. Realizacja zadania planowana jest w formule "zaprojektuj i wybuduj" tj. przewidziano opracowanie projektu budowlanego oraz realizację robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 12 479 780,92 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15348997,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17896500,00 PLN

2022-12-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane