Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz prowadzenie na terenie Gminy Szydłowiec punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).
GMINA SZYDŁOWIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00028138
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00028138/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-13 14:15
- Lokalizacja
- Szydłowiec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1e5b99d-b5eb-47ab-aa81-c09701a70135
- Identyfikator
- 7991913158
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00028138 z dnia 2025-01-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz prowadzenie na terenie Gminy Szydłowiec punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZYDŁOWIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223391
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: RYNEK WIELKI 1
1.5.2.) Miejscowość: Szydłowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-500
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: srodowisko@szydlowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szydlowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1e5b99d-b5eb-47ab-aa81-c09701a701351.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz prowadzenie na terenie Gminy Szydłowiec punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1e5b99d-b5eb-47ab-aa81-c09701a70135
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00028138
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00077155/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz prowadzenie na terenie Gminy Szydłowiec punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00639665
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W spółce nie ma innych udziałów niż należące do Gminy Szydłowiec, stąd warunek z art. 214 ust. 1 pkt. 11 lit. c) ustawy Pzp jest spełniony. Gmina Szydłowiec sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami. Jako jedyny wspólnik odgrywa decydującą rolę w zakresie jej celów strategicznych, obszarów działalności, co znajduje swoje odzwierciedlenie w akcie założycielskim spółki, który określa przedmiot działalności spółki oraz jej organizację . Wobec powyższego warunek określony w art. 214 ust. 1 pkt. 11 lit. a) ustawy Pzp jest spełniony. Warunek określony w art. 214 ust. 1 pkt. 11 lit. b) ustawy Pzp, aby ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego, Spółka Wodociągi i Kanalizacja spełnia przy uwzględnieniu przedłożonego przez Spółkę wyliczenia przychodów . Udział wartości procentowej z działalności na rzecz Gminy Szydłowiec kształtuje się na poziomie 94,70 %.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OS.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Szydłowiec, prowadzenie na terenie Gminy Szydłowiec punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych wytworzonych w pomieszczeniach biurowych Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, odpadów ze sprzątania parków, ulic i placów gminnych oraz obiektów sportowych i odpadów z cmentarza parafialnego w Szydłowcu”, w okresie od 01 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90511300-5 - Usługi zbierania śmieci
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4780000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Wodociągi i Kanalizacja” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 672301847
7.3.3) Ulica: Wschodnia
7.3.4) Miejscowość: Szydłowiec
7.3.5) Kod pocztowy: 26-500
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4780000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-01-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |